کد خبر: ۲۱۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
گرانی ۱۱.۵درصدی نرخ هتل‌های سراسر کشور
رییس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های تهراندر گفتگو با گفت: از ابتدای سال تعرفه نرخ هتل‌ها افزایش ۱۱.۵درصدی داشته است، اما به دلیل کاهش مسافر بیشتر هتلداران این تغییر را اعمال نکرده اند.

به گزارش تجارت امروز ، محمد فیروزی؛ محمد علی فرخ مهر در گفت و گو با اقتصاد آنلاین گفت: به دلیل کاهش مسافران شهر تهران، بیشتر اوقات سال، هتل ها خالی هستند. و فقط در طول زمان‌های برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، هتل های شهر تهران رونق نسبی خوبی را تجربه می کنند.

وی افزود: حمله تروریستی تهران هم در روزهای گذشته باعث شد بسیاری از اقامت های از پیش رزرو شده، لغو شود. همین موضوع هم سبب شد خیلی از هتل ها ضرر های چند ده میلیون تومانی متحمل شوند. رییس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های تهران اظهار داشت: از ابتدای امسال دو مصوبه در خصوص قیمت ارائه خدمات هتل ها اعلام شده است. مصوبه اول مربوط به افزایش 11.5 درصدی نرخ تعرفه هتل های سراسر کشور است. که در این خصوص با توجه به کاهش مسافر بسیاری از هتل ها تا کنون این مصوبه را اعمال نکرده اند و اجرای آن را به ماه های آینده مانند شهریور ماه موکول کرده اند.

فرخ مهر ادامه داد: مصوبه دوم هم مربوط به یکسان سازی نرخ هتل هاست که برای مسافران خارجی و داخلی به یک شکل اعمال شود. در گذشته مسافران خارجی با نرخ متفاوتی از مسافران داخلی خدمات دریافت می کردند. اما با اجرای این مصوبه کلیه خدمات هتل ها برای مسافران یکی شده است و برای مسافرانی که ریال ایران به همراه نداشته باشند بعد از تبدیل ارز نرخ خدمات دریافت می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری