کد خبر: ۲۱۴۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
«ثامن» مجوز بانک مرکزی ندارد
مؤسسه ثامن الائمه جزو موسسات مجاز نبوده و یک موسسه غیر مجاز است به همین دلیل بانک مرکزی نمی‌توان پاسخگو باشد بلکه سهامداران آن باید پاسخگوی سپرده‌گذاران باشند.

 

به گزارش تجارت امروز ؛ چند روزی است که سپرده گذاران مؤسسه اعتباری ثامن خواستار باز پس‌گیری سپرده‌های خود هستند و مقابل شعب این مؤسسات تجمع می‌کنند اما مسئولین و مدیران این مؤسسه پاسخ درستی به سپرده گذاران ثامن نمی‌دهند و تنها به یک جمله بسنده می‌کنند که این موضوع تنها یک سوءتفاهم است و مشکلات نرم افزاری نیز در حال رفع شدن است.

صبح  روز گذشته و امروز بیش از دویست نفر از سپرده گذاران مؤسسه ثامن‌الائمه مقابل شعبه جهان کودک این مؤسسه تجمع کردند و خواستار باز پس گیری سپرده‌هایشان شدند.

هر چند در‌این مدت اخبار تایید نشده‌ای نیز از احتمال ادغام تعاونی ثامن با مؤسسه مالی اعتباری کوثر به گوش می‌رسد اما روابط عمومی مؤسسه اعتباری ثامن از سپرده گذاران خود خواسته تا در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام با این مؤسسه تماس بگیرند.

بر این اساس روابط عمومی این مؤسسه در پاسخ به پرسش ایلنا در خصوص مشکلات به وجود آمده برای مؤسسه ثامن گفت: تمامی اخبار بر روی سایت مؤسسه ثامن موجود است و در حال حاضر اطلاعات بیشتری نداریم تا به شما بدهیم.

اما یک مقام آگاه به ایلنا گفت: موضوع مؤسسه اعتباری ثامن در جلسه شورای پول و اعتبار این هفته مطرح خواهد شد و جای نگرانی برای سپرده گذاران وجود ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که‌ آیا بانک مرکزی سپرده‌ها را به مردم بازمی‌گرداند یا خیر؟ افزود: مؤسسه ثامن الائمه جزو موسسات مجاز نبوده و یک موسسه غیر مجاز است، به همین دلیل بانک مرکزی نمی‌تواند پاسخگو باشد.

وی افزود: سهامداران مؤسسه غیرمجاز ثامن الائمه باید پاسخگوی مردم باشند زیرا منابعی که در بانک مرکزی وجود دارد متعلق به کل مردم ایران است، ضمن آنکه این مؤسسه هیچ مجوزی از بانک مرکزی دریافت نکرده بود.

گفتنی است؛ تنها مؤسسات اعتباری توسعه، کاسپین، کوثر مرکزی و مؤسسه اعتباری نور و ملل دارای مجوز رسمی برای فعالیت از سوی بانک مرکزی هستند و سایر مؤسسات اعتباری غیر مجاز بوده و هیچ مجوزی از بانک مرکزی اخذ نکرده‌اند. بانک مرکزی بارها در اطلاعیه‌های گوناگون به سپرده‌گذاران هشدار می‌دهد که پول خود را فقط در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری‌ دارای مجوز، سرمایه‌گذاری کنند.

منبع : ایلنا

کاظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
0
0
مدیران متخلف بانک مرکزی بر خلاف تبصره یک ماده یک قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی ، موسسات مالی و اعتباری غیر بانکی را غیر مجاز اعلام نموده و با شعار دروغین صیانت از سپرده های مردمی ، ساماندهی مؤسسات را با همکاری مسئولین دستگاه قضایی و با جوّ سازی رسانه ای مطرح و موسسات را دچار کمبود نقدینگی کرده و سپرده گذاران را مجبور می نمایند برای دریافت حاصل دسترنج خود بیش از یک سال آواره شده و تجمعات خیابانی راه اندازند و پلیس کشور که حافظ جان مال مردم است سپرده گذاران مالباخته را بوسیله باتوم متفرق و هر روز دست خالی راهی منزل می نماید ، در واقع مثل حکومت استکبار آمریکا که با شعار دروغین حقوق بشر ملل مظلوم دنیا را مورد هجوم خود قرار می دهد مدیران متخلف بانک مرکزی ایران نیز با شعار دروغین صیانت از سپرده های مردمی حقوق سپرده گذاران را تضییع می نمایند و این کار تا زمانیکه دستگاه قضایی به حمایت غیر قانونی از مدیران متخلف بانک مرکزی ادامه دهند ادامه خواهد داشت لذا ضرروی است فرهنگستان ادب و فارسی معنای لغوی ، عرفی و قانونی کلمه ساماندهی را به کارکنان دستگاه قضایی و مدیران متخلف بانک مرکزی آموزش دهد تا به بهانه ساماندهی ، سیستم پولی و بانکی کشور را دچار نا بسامانی نکنند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: