کد خبر: ۲۱۸۵۵
تعداد بازدید: ۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
در حاشیه اجلاس سران گروه 20، حضور «ایوانکا ترامپ» دختر رئیس‌جمهور آمریکا در کنار سران جهان در نشست جانبی مقام‌ های بلندپایه، خبرساز شده است.

 

به گزارش تجارت امروز ، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شنبه غایب یکی از جلسه‌ های کاری در نشست سران گروه 20 در «هامبورگ» آلمان بود؛ جلسه‌ ای که دخترش ایوانکا در جایگاه او پشت میز سران نشست. ایوانکا ترامپ مشاور رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید است که حقوقی برای این کار دریافت نمی‌ کند. ماجرا از آنجا آغاز شد که «اسویتالانا لوکاش» مشاور ارشد «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه  در صفحه توییتر خود عکس ایوانکا ترامپ را منتشر کرد در حالی که کنار رئیس‌جمهور چین و نخست‌وزیر انگلیس نشسته بود.در توضیح عکس نوشته شده بود: «ایوانکا به جای پدرش در اجلاس شرکت کرده است.»محور اصلی این نشست در صبح روز دوم اجلاس گروه 20، آفریقا، مهاجرت و فقر بود.

صدراعظم آلمان هم در عکس توییت شده دیده می‌ شود. علاوه بر این عکس، در تصاویر منتشر شده از اجلاس هم ایوانکا ترامپ در کنار سایر رهبران جهان دیده می‌ شود. یکی از سخنگویان ترامپ درباره حضور ایوانکا ترامپ در نشست آفریقا گفته است که او ابتدا در صندلی پشتی نشسته بود اما بعد از ترک پدرش برای شرکت در یک نشست دیگر، مجبور شد به جای او روی صندلی بنشیند.معمولا در عرف دیپلماتیک، در صورت حضور نداشتن رئیس‌جمهور یا نخست‌وزیر، وزیر خارجه آن کشور جای او را می‌ گیرد.ترامپ در نشست در حاشیه گروه 20، نقش دخترش را در کمک به زنان جهان ستود.

«ملانیا ترامپ» همسر رئیس‌ جمهور آمریکا هم در سفر به هامبورگ حضور داشت اما ایوانکا در نشست‌ های رسمی اجلاس نقش پررنگ‌ تری داشت.


منبع: آسوشیتدپرس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری