کد خبر: ۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۵
منابع آگاه در شرکت تاسیسات دریایی از بازداشت تعدادی از متهمان فساد در شرکت نفتی تاسیسات دریایی خبر می‌دهند و می‌گویند روند بازداشت متهمان در این شرکت ادامه خواهد یافت.
فارس: منابع آگاه در شرکت تاسیسات دریایی از بازداشت تعدادی از متهمان فساد در شرکت نفتی تاسیسات دریای خبر می‌دهند. این منابع می‌گویند روند بازداشت متهمان در این شرکت ادامه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، علاوه بر یک قاضی از سازمان بازرسی کل کشور که به این پرونده رسیدگی می‌کند، یکی از قضات با سابقه مجتمع ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز به صورت ویژه رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد که پیش از این پرونده‌های مهمی را در زمینه مفاسد اقتصادی مورد رسیدگی قرار داده است.

این گزارش حاکی است برای دو نفر از مدیران عامل سابق شرکت تاسیسات دریایی پرونده‌های سنگینی تشکیل شده است و یکی از آنها چند بار برای بازپرسی به دادگاه احضار شده است.

به نظر می‌رسد شبکه گسترده‌ای از فساد در طول سال‌های طولانی در دوره‌های مختلف مدیریتی در این شرکت فعال بوده‌اند.

مواردی از جمله دکل گمشده مشهور به دکل 87 میلیون دلاری، عملکرد شرکت‌هایی که با پول این شرکت و به نام بخش خصوصی تشکیل شده‌ و از این شرکت پروژه دریافت کرده‌اند، دکل دیگری که سال‌ها پیش خریداری شده، اما به دلیل مشکلات متعدد سال‌هاست در بندر شارجه مانده و اساسا در کشور مورد استفاده قرار نگرفته است و موارد مربوط به خرید اقلام و تجهیزات مربوط به کار در پارس جنوبی از جمله مواردی است که در این پرونده‌ها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

نمایندگان مجلس نیز به تازگی طرح تحقیق و تفحص از شرکت تاسیسات دریایی از ابتدای تشکیل تا کنون را کلید زده‌اند.

شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از سال 1372 با مدیریت مهدی هاشمی رفسنجانی تشکیل شده و در حال حاضر نزدیک به 70 درصد از ساخت و نصب بخش دریایی پروژه‌های در دست اجرای پارس جنوبی را بر عهده دارد.

بر اساس این گزارش ارزش پروژه‌هایی که تاسیسات دریایی اجرای آنها را بر عهده دارد بالغ بر 11 میلیارد دلار ارزیابی می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری