کد خبر: ۲۳۸۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۳

گردابی به نام تاکسیرانی/ نفس‌های آخر برای رانندگان تاکسی؟

رانندگان تاکسی های تهرانی این روزها از همیشه عصبانی ترند آنها افرادی هستند که به قول خودشان هزینه ها و دوره های زیادی گذرانده اند تا تاکسی ران شوند در حالی که افراد بسیاری هستند در تهران که هیچ کدام از این هزینه ها را نداده اند و هم اکنون در این حرفه مشغولند.

رانندگان تاکسی های تهرانی این روزها از همیشه عصبانی ترند آنها افرادی هستند که به قول خودشان هزینه ها و دوره های زیادی گذرانده اند تا تاکسی ران شوند در حالی که افراد بسیاری هستند در تهران که هیچ کدام از این هزینه ها را نداده اند و هم اکنون در این حرفه مشغولند. البته این مساله باعث ناراحتی این قشر زحمت کش نیست. موضوع جدید به نام «تاکسی های اینترنتی» دردسرهای جدیدی برای تاکسی ها ایجاد کرده اند.

اسنپ و تپسی و ... به میدان آمده اند و به دلیل ارائه خدمات به نسبت ارزان تر نسبت به تاکسی ها بسیاری از مسافران را به سمت خود جلب کرده اند. حالا تاکسی ها معترضند به این که اگر قرار به فعالیت این تازه واردهای سیستم حمل و نقل و البته فعالان غیرتاکسی قدیمی تر است لااقل بند هزینه ها و عوارض تاکسی ها با سایر فعالان متناسب شود که آنها از گردونه رقابت خارج نشوند.

پایگاه خبری تجارت امروز میزگردی با تعدادی تاکسیران برگزار کرد و جویای مشکلات آنها شد که بخش اول این میزگرد را از نظر می گذرانید.

بلاغی که 11 سال تاکسیران است می گوید: ان شاء الله خواسته های ما را به گوش مردم و مسئولین برسانید؛ چون یک سری خواسته ها از مردم داریم و یک سری خواسته ها هم از مسئولین داریم و می خواهیم صدای ما به هر دو طیف برسد.

ما در تاکسی ها شاهد آن نسل قدیم نیستیم و تاکسیرانان تحصیلکرده هستند. من خودم فوق لیسانس دارم.

ما در حال حاضر دو مشکل اساسی داریم که یکی شرکت های خصوصی هستند که از سال 86 شروع به کار کردند و دیگری شرکت های اینترنتی نوظهور است.

هر دو این مشکلات ما نشأت گرفته از یک سیستم معیوب مدیریتی و نظارتی حاکم بر جامعه است. سؤال ما این است که سازمان حمایت از تاکسیران کجاست؟ که من تاکسیران مشکلاتم را به او بگویم و خواسته هایم را از او بخواهم. اسم سازمان تاکسیرانی «سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی» است. یعنی کار آن نظارت بر کار من تاکسیران و ابزار او اهرم های فشاری است که دارد.

سال 93 شورای شهر قوانینی را تصویب کرد که فقط جنبه نظارتی بر ما دارد که باعث شد شرکت های خصوصی و سازمان تاکسیرانی برای گرفتن وجوه نامتعارف دستشان باز شود و در آن قانون نوشته نشده است که چه کسی ناظر بر اجرای صحیح این قانون معیوب است.

به طور مثال الآن 10 سال از مدل تاکسی من گذشته و باید آن را اسقاط کنم؛ خودروی من را به قیمت پنج میلیون و نیم می گیرند درحالی که خودروی جدید را به قیمت روز و با سود وام 16 درصد می دهند. اگر قرار بر نوسازی و حمایت از حمل و نقل عمومی است چرا وام آن را کم بهره نمی کنند؟ ما سال 86 با وام 4 درصد خودرو گرفتیم و الآن 16 درصد شده است.

قانون دیگر این است که وقتی من می خواهم خودروی خود را بفروشم سه درصد از قیمت خودرو را باید به تاکسیرانی بدهم؛ چرا؟ اگر شما بخواهید خودروی خود را بفروشید سه درصد از قیمت آن را به دولت می دهید؟

بزرگترین دغدغه و مشکل ما این است که اصلا اتحادیه نداریم. ما جایی را نداریم که در مراجع عمومی و قانونی از ما حمایت کند.

محمود عباسی هم که 25 سال راننده تاکسی است، می گوید: سال 84 که می خواستند کار را به بخش خصوصی واگذار کنند این اقدامی غیر کارشناسی بود و دولت هم در این مدت این سیستم را از حالت من درآوردی خارج نکرده است. هنوز ما داریم درد آن بیماری که یک شبه تصمیم گیری و به جامعه تزریق شد را می کشیم. مردمی مقطعی با ما در تماس هستند ولی ما شبانه روز با این درد زندگی می کنیم و مسکنی را در این بخش نمی بینیم که از طرف دولت به سیستم حمل و نقل عمومی وارد شود. برخی از طریق لابی گری این شرکت های خصوصی را تأسیس کردند. در صورتی که باید مدیریت می شد و افرادی این شرکت ها را تأسیس می کردند که به قوانین حمل و نقل عمومی تسلط داشته باشند. افرادی این شرکت ها را تاسیس کردند که هیچ اطلاعاتی از تاکسیرانی نداشتند و شاید حتی تاکسی سوار نشده بودند. بعد بدون کارشناسی 45 هزار نفر را بدون هیچ فیلتری وارد سیستم تاکسیرانی کردند. به طور مثال ورود بازنشسته به سیستم حمل و نقل عمومی غیر قانونی بود اما آنها این کار را انجام دادند، سواد را لحاظ نکردند و به سن اهمیت ندادند.

بلاغی: قبل از آن هم شرط تحصیل در قوانین سازمان تاکسیرانی نبود و فقط سواد خواندن و نوشتن در قانون هست. ما در مورد الآن صحبت می کنیم که چیزی حدود 80 هزار تاکسی داریم که با احتساب راننده کمکی در سطح شهر تهران بالغ بر یکصد هزار نفر راننده تاکسی داریم.

شرکت های اینترنتی شکل گرفتند و دارند در سیستم حمل و نقل فعالیت می کنند. طبق قانون متولی حمل و نقل شهرداری است و الآن تعدادی از شرکت دارند این کار را انجام می دهند؛ چه کسی باید معترض شود؟

شما چه مراحلی را باید طی کنید تا به عنوان راننده تاکسی شناخته شوید؟

اگر من بخواهم راننده تاکسی شوم به من می گویند باید دیپلم داشته باشی و این در حالی است که در قانون مدرک تحصیلی قید نشده و فقط سواد خواندن و نوشتن قید شده است. برای گرفتن کارنامه ابتدا باید 300 هزار تومان به تاکسیرانی بدهیم. برای انجام معاینات پزشکی باید 250 هزار تومان هزینه کنیم. البته بعد از آن به شرکت های خصوصی می آییم که آنها هم از ما پول می گیرند. وقتی تمام این مراحل را گذراندم تازه به من کارنامه و مجوز خرید تاکسی می دهند و من باید تاکسی را به قیمتی بیشتر از خودروی معمولی خرید کنم.

عباسی: ایران خودرو ماشین را به همان قیمت می دهد و شرکت مقداری سود بر می دارد.

بلاغی: من باید تاکسی را از شرکت خصوصی خرید کنم. البته برای تمام این مراحل شرکت باید فرم مربوط را بدهد. چرا من فقط باید از ایران خودرو و سایپا ماشین بخرم؟ چه کسی این قرارداد را بسته است؟ این هم یکی از معضلاتی است که باید حتما به آن رسیدگی شود.

یکی از امکاناتی که تاکسیرانی به ما می دهد مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک است و حتی دارند طرح ترافیک را از تاکسی بر می دارند و ما را مجبور می کنند که طرح را بخریم. شرکت های اینترنتی این ضوابط و قوانین را دارند؟

گردابی به نام تاکسیرانی/ نفس‌های آخر برای رانندگان تاکسی؟

از نظر امکانات؟

صفر

تخفیف؟

هیچ

حتی از سال 92 راننده تاکسی هایی که جدید آمده اند بیمه نمی شوند.

عباسی: بیمه ای که به ما تعلق می گیرد شاید حقیرترین بیمه دنیا باشد؛ چون هیچ گونه حمایتی از ما نمی شود. اگر من تصادف کنم و خانه نشین شوم بیمه بیکاری ندارم ولی بیمه پول خود را هر ماه می گیرد.

بلاغی: بیمه ما تأمین اجتماعی است ولی قوانین آن با تمام بیمه های کارگری فرق دارد و بیمه ما فقط بیمه درمانی است.

حسن پورناظری یکی دیگر از شرکت کنندگان از این جلسه است، 10 سال راننده تاکسی است او هم می گوید: البته بیمه ما گرانتر هم هست.

اختیار دارید که شرکت تان را انتخاب کنید؟

بلاغی: خیر

بابت اینکه عضو این شرکت ها شوید چقدر باید هزینه بدهید؟

بلاغی: هیچ کدام از ما نمی دانیم که این هزینه چقدر است. بزرگترین دغدغه تاکسی ها همین است که هر شرکت یک قیمت می دهد. شورای شهر قانونی را تصویب کرده که باید بر اساس آن جدول همه هزینه ها را دریافت کنند. بدو ورود 300 هزار تومان از ما می گیرند هر سال برای تمدید پروانه باید 50 هزار تومان پرداخت کنیم. جالب است که هزینه دیگری به نام «حکم خط کار» 60 هزار تومان از ما می گیرند.

پورناظری: البته سالانه 120 هزار تومان می گیرند.

بلاغی: یعنی یک سری قانون گذاشته اند و هرکس هرچه قدر دلش بخواهد پول می گیرد. شرکت های خصوصی از ما مبلغی را به عنوان بهای خدمات می گیرند که ما نمی دانیم آن خدمات چیست. طبق قانون شرکت خصوصی باید یک سری امکانات و تجهیزات به راننده بدهد و در قبال آن می تواند 10 درصد از درآمد تاکسی های بیسیم را به عنوان بهای خدمات دریافت کند. این چیزی است که هر شرکت هرچه قدر دلش بخواهد می گیرد که یک شرکت 40 هزار تومان، یک شرکت 80 هزار تومان و شرکت دیگر 180 هزار تومان می گیرند.

پورناظری: من یک سؤال کلی دارم و دوست دارم که این سؤال را از مسئولین سؤال کنید که «معنا و مفهوم شرکت خصوصی چیست؟» آیا شرکت خصوصی این است که سرمایه اولیه (ماشین)، بنزین، استهلاک و هزینه های دیگر را من بدهم و ماهانه به صاحب شرکت هم پول بدهم یا شرکت خصوصی شرکتی است که مکان و امکانات داشته باشد و من را استخدام کند که برای او کار کنم؟

بلاغی: طبق قانون شرکت خصوصی باید خودش تعدادی خودرو داشته باشد و راننده استخدام کند که روی ماشین ها کار کنند و شرکت به آنها حقوق ثابت بدهد یا اینکه ماشین را بفروشد و راننده 10 درصد از درآمد خود را به شرکت بدهد. شرکت های خصوصی چون سرمایه گذاری نکرده اند و فقط از طریق رانت این کار را در دست گرفته اند به راننده کلک می زند و می گوید سند ماشینت را به نام من بزن و در قبال آن شارژ ثابت ماهیانه را از تو نمی گیرم. الآن مشکلی که 500 راننده تاکسی بانوان دارند این است که سندهای آنها به نام صاحب شرکت است و صاحب شرکت وام گرفته و متواری شده است. یعنی آنها پول ماشین را داده اند ولی نه می توانند معاینه فنی بگیرند و نه می توانند اسقاط کنند و هیچ کاری نمی توانند انجام دهند؛ چون سند آنها در گرو بانک است.

گردابی به نام تاکسیرانی/ نفس‌های آخر برای رانندگان تاکسی؟

حلقه مفقوده اینجاست که وظیفه سازمان تاکسیرانی در قبال این قانون و شرکت های خصوصی که پول اضافه می گیرند چیست؟ ما سازمانی را می خواهیم که به آن دردهای خودمان را بگوییم.

ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
1
خالی بندای بچاپ ملت...
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
1
مدیریت دست فئودال های جدید هست ودنبال سرمایه گذاری برای خودشان ودزدی آشکار در روز اساس وبنیاد سازمان را کسی نمیتواند درست کند مگر اتحاد و پافشاری برای حقمان
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
1
سلام خواهشمندیم این شرکتهای خصوصی را جمع کنید آخه من نمی دانم چه فایده ای برای راننده تاکسی دارند جز چاپسیدن اونها تو هیچ کشوری این شرکتها وجود نداره آخه ماهی چهل هزار تومان بایت شارژ برای چی از ما می گیرند تو خدا این شرکتها رو جمع کنید متشکرم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام به تمام همکاران تاکسیران عزیز و زحمت کش
این مصاحبه حرف دل تمام تاکسیرانها میباشد.
بهنگام تنظیم وتصویب قانون شرکت های خصوصی تاکسیرانی تمام مواد قانونی یکطرفه نگارش وبنفع شرکتهای خصوصی تصویب شده و در این قانون تمام مجازاتها برای تاکسیران در نظر گرفته شده ولی برای عدم ارائه کم کاری از سوی شرکتهای خصوصی و وظایف آنهادر قبال تاکسیران اشاره ای نشده است .
امید است مسئولین شورای شهر بعنوان نماینده مردم از ما رانندگان تاکسی که جزو قشر زحمتکش و آسیب پذیر این این جامعه وجزو همین مردم هستیم نصبت به بازنگری قانون تاکسیرانی و لحاظ قانون حمایتی از رانندگان هم اقدام نمایند. با تشکر دایی
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
1
اقا مگه ما الودگی هوا نداریم .اگه قانون طرح ترافیک هست پس چرا قانونو میفروشند.این شرکتای اینترنتی میخواهند تمام مردم تهرانومسافرکش کنن .مردم ما رانندگان تاکسی را مبینن انگار دشمن دیدن از لج ما سوار ماشینهای شخصی میشوند.مگر ما رانندگان تاکسی ازاین قشرنیستیم .اکثرکارمندهادر این شرکتها کار میکنن که ترافیک حجیمی رادر بعدازظهر راه میندازن .اقامگه شورای شهرنرخ تاکسی را نمیدهد پس چرا مابایدباهزار بدبختی برچسب نرخ کرایه تهیه کنیم بعدپشت همین برچسب تبلیغ شرکتی رامیکندکه قیمت ان باقیمت تاکسیمتر اینقدر فرق میکندچرامن وتمام تاکسیرانان قیمت گزاف هرچیزی رادراین مملکت ده برابربایدپرداخت کنیم ولی نرخ تاکسی رابه دوره بیست سال پیش بگیریم .اقا باید یکی دراینجا حذف بشود یاتاکسی راحذف کنید یااژانسهاراحذف کنید یااین شرکتای اینترنتی راحذف کنید.که ماحداقل تکلیف خودمان رابدانیم .تمام رانندگان تاکسی ازبد روزگاربه اینکاررواوردن وگرنه این کار هیچ مزیتی برای ما رانندگان ندارد جز کوتاه شدن عمرمون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام به تمام همکاران تاکسیران عزیز و زحمت کش
این مصاحبه حرف دل تمام تاکسیرانها میباشد.
بهنگام تنظیم وتصویب قانون شرکت های خصوصی تاکسیرانی تمام مواد قانونی یکطرفه نگارش وبنفع شرکتهای خصوصی تصویب شده و در این قانون تمام مجازاتها برای تاکسیران در نظر گرفته شده ولی برای عدم ارائه کم کاری از سوی شرکتهای خصوصی و وظایف آنهادر قبال تاکسیران اشاره ای نشده است .
امید است مسئولین شورای شهر بعنوان نماینده مردم از ما رانندگان تاکسی که جزو قشر زحمتکش و آسیب پذیر این این جامعه وجزو همین مردم هستیم نصبت به بازنگری قانون تاکسیرانی و لحاظ قانون حمایتی از رانندگان هم اقدام نمایند. با تشکر دایی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
من فقط میتونم این رو بگم که وقتی یه سازمان تنونه از حق اعضائش دفاع کنه باید درش رو گل گرفت طرح ترافیک رو چه کسی میفروشه شهرداری تاکسیرانی زیر نطر کجاست شهرداری جالبه جفت اینها زیر نظر یک معاونت شهرداری هستن معاون حمل ونقل و ترافیک پس ضربالمثل قدیمی که میگه خانه از پایبست ویران است کاملا درسته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام به تمام همکاران تاکسیران عزیز و زحمت کش
این مصاحبه حرف دل تمام تاکسیرانها میباشد.
بهنگام تنظیم وتصویب قانون شرکت های خصوصی تاکسیرانی تمام مواد قانونی یکطرفه نگارش وبنفع شرکتهای خصوصی تصویب شده و در این قانون تمام مجازاتها برای تاکسیران در نظر گرفته شده ولی برای عدم ارائه کم کاری از سوی شرکتهای خصوصی و وظایف آنهادر قبال تاکسیران اشاره ای نشده است .
امید است مسئولین شورای شهر بعنوان نماینده مردم از ما رانندگان تاکسی که جزو قشر زحمتکش و آسیب پذیر این این جامعه وجزو همین مردم هستیم نصبت به بازنگری قانون تاکسیرانی و لحاظ قانون حمایتی از رانندگان هم اقدام نمایند. با تشکر دایی
سیدرامین صادقی فر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام فقط بخاطررضای خداشغل به این ضعیفی دیگه مسئولین دنبال دلال بازی وبچاپ بچاپ نباشنددولت فکری بحال بیمه تامین اجتماعیمون کنه ودیگه بسه بترسیدازروزی که اه مظلومان دامنتان رابگیردمتشکرم
سید محسن حمزه نژاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
به داد تاکسیرانی برسید .
ما تاکسیرانان دیگر حتی باسیلی نیز نمیتوانم صورت خود راسخ نگهداریم دیگر توان تامین مخارج خودرو وخانواده را نیز نداریم سطح درآمدمان بسیار کاهش یافته وهمواره با وجود 12 ساعت کار روزانه شرمنده ای همسر وفرزندانمان هستیم .
تمام اینها فقط وفقط از تصمیمات مدیرانی سرچشمه میگیرد که هر امتیازی را با رابطه های پنهان به شرکتهای خصوصی دادن شرکتهای که در هر فرصتی سعی در استثمار رانندگان دارند که حتی از پول بیمه رانندگان نیز سرقت میکنند.
وبا دریافت شارژ های نا متعارف وبه زور بدون هیچ خدمتی آخرین رمقهای مارا نیز میدوشن.
عملا با فروش طرح ترافیک نا محدود تمام خودروها ی تهران به تاکسی تبدیل شده‌اند بدون هیچ نظارتی و تاکسیها بیکار وروز به روز فقیر تر .
تاکسیرانان باید هر ده سال سرمایه خودرا به آتش بکشند.
سرمایه ای که با خون دل واز شکم خود وخانواده اشان زده تا تامین کننده ای اقساط وتعمیرات باشند وبا اسقاط با قیمتی نازل خرید خودروی بد تر از خودروی خود دوباره راهی تعمیرگاه و قطع فروش وقسط بانک شوند بدون ریالی حمایت وبا رقیبانی بی شمار وی درد سر و هزینه نسبت به تاکسی.
امروز تهران جولانگه هموطنان بیکار شهرستانیس پس دیگر تاکسی تهران چه معنای دارد .
اگر مسولین سعی در اجرای قانون ندارند ما را از این تاکسیها وشرکتهای خصوصی واپهای اینترنتی نجات دهند لطفا.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
دیگه هیچ پولی ندارم قسط و پول اب برق و اجاره خونه در نمیاد چرا هیچ کس ب فکر ما راننده های تاکسی تلفنی نیست
کوروش نیرومند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
مندرصحفه قبل بارض شمارساندم که ازسال پنجاه هفت واردتاکسیرانی شدم تاامروزه بهرسازی که زده شدکنارامدیم اتحادیه ازبینرفت اینهمه شرکت درست کردندگردن نهادیم امادیگراین شرکتهای اینترنتی دگرازکجاپیدایشان شدوالله دیگربهیچ نحوسفره ماسیرکننده نیست شمااگربودید بااینوضع چهکارمیکردیدباا هفتاد سال سن ویکخانواده پنج نفری هرکسدرهرجاکارپیدانمیکندمیاددرتهران بمسافرکشی وهیچ مرجع خاصی همنیست که جلوی اینهارابگیردجاکمدرددلزیاد
کوروش نیرومند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
مندرصحفه قبل بارض شمارساندم که ازسال پنجاه هفت واردتاکسیرانی شدم تاامروزه بهرسازی که زده شدکنارامدیم اتحادیه ازبینرفت اینهمه شرکت درست کردندگردن نهادیم امادیگراین شرکتهای اینترنتی دگرازکجاپیدایشان شدوالله دیگربهیچ نحوسفره ماسیرکننده نیست شمااگربودید بااینوضع چهکارمیکردیدباا هفتاد سال سن ویکخانواده پنج نفری هرکسدرهرجاکارپیدانمیکندمیاددرتهران بمسافرکشی وهیچ مرجع خاصی همنیست که جلوی اینهارابگیردجاکمدرددلزیاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام برشما شمایی که چندبست صدای ما را پخش میکنید تا شاید انها اییکه برصندلی داغ نشسته اند ما تاکسیدادان تهران راببینند واین قوانین که هرروز ازناحیه ای برای ما صادر میشود را مرور کنندووجدانشان راحکم کنند که ایا میشود با این شرایط حتی زنده ماند چه رسد به زندگی ودر۲سال گذشته باتاسیس شرکتهای اینترنتی که دقیقا سازمان تاکسیرانی وشرکتهای خصوصی تاکسیرانی وحتی خود شهرداری که همدست شرکتهای اینترنتی میباشد را به سخره گرفته وبه هیچ میانگارد چگونه میشود زنده بود .پس ای نمایندگان شریف که هنگام رای گیری ما را که جزوی از احاد مردم پایتخت هستیم ولی نعمت خود میدانید حال که برروی این صندلی نشسته اید ببینید واین قوانین دست وپا گیر که امروز فقط باعث ظلم بر من تاکسیدار است را با حضور جمعی از همکاران اهل فن وتاکسیدار بازنگری کنید واگر واقعا کاری از دستتان بر نمیاید سازمان تاکسیرانی وشرکتهای خصوصی را منحل کنید وما را ازاد کنید تا شاید ما هم بتوانیم زندگی کنیم وبرویم در اسنپ فعالیت کنیم چون اینگونه که ظواهر امر نشان میدهد هیچکدام از متصدیان حمل ونقل شهری توان مقابله با این سیستم اینترنتی را ندارند مگر اینکه شما خلاف انرا ثابت کنید ودر اخر حضرات کمک کنید تا این بغضی که در گلویمان جمع شده را فرو خوریم وبیرون نریزیم چون ما هم میخواهیم زندگی کنیم نه فقط زنده بمانیم .موفق وپیروز باشید .طباطبایی تاکسیدار پایتخت ایران اسلامی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام‌بخدا‌قسم‌دیگه‌خسته‌شدم‌ازبس‌که‌پیش‌زن‌وبچه‌خجالت‌کشیدم‌ازاینکه‌اینهمه‌توخیابونا‌پرسه‌میزنم‌واخرشب‌باجیب‌خالی‌میام‌خونه‌‌چندروزدیگه‌مدارس‌باز‌میشه‌موندم‌که‌خدایا‌تویک‌راه‌نجات‌بذارجلوم‌خدایا‌دیگه‌خسته‌شدم‌اگرشغل‌من‌
مسافر‌کشی‌‌اگرمن‌تاییدشدم‌‌کارنامه‌گرفتم‌‌پس‌اون‌کارمند‌دولت‌که‌میره‌سرکار‌مسافر‌منو‌میدزده‌چی‌میگه‌یااون‌طرف‌که‌ازسر‌وقت‌گذرانی‌‌میاددوتامسافرسوارمیکنه‌اخه‌کجای‌دنیا‌‌اینجوریه‌که‌هرکسی‌ازجاش‌بلند‌میشه‌شده‌مسافرکش‌‌بدون‌کمترین‌امنیت‌برای‌مردم‌‌‌
مهدی علیپور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
ضمن عرض سلام وخسته نباشید.
رانندگان تاکسی درتهران روزهای سختی رامیگذرانند.
ازیک سوفشارشرکتهای خصوصی که به هردلیلی پول دریافت میکنندبی دلیل جریمه میکنن.ازسوی دیگرتاسیس شرکتهای اینترنتی وحمایت شدن ازطرف مسئولین.ازسوی دیگرحمایت نکردن وپیگیری نکردن مسئولین سازمان وزیربط وجدیدا هم مشکل بیمه ومعاینه فنی بامبالغی زیاد.به دادما برسیدماهم جزو شهروندان هستیم به خدا .باتشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام

احترما به استحضار میرساند ماه هاست مشکلات رانندگان خدوم تاکسی اعتراض خودشان را از مراجع ذی صلاح انجام داده وپاسخ مناسبی دریافت نکرده اند لذا اینجانبان را برآن داشت بار دیگر ابتدا از مراجع قانونی ومدنی مراتب اعتراض خود را اعلام داشته و خواهان یک موضعگیری و برخورد جدی و مناسب از ناحیه شما مسولین محترم با این معضلات بوجود آمده باشیم وتأکیدا منتظر پاسخگویی صریح وسریع شما باشیم.


فعالیت شرکتهای اینترنتی اعم از اسنپ و تپسی,آژانسی
و مشکلاتیکه این شرکتهای خصوصی جابه جایی مسافر برای تاکسیها بوجود آورده اند
که در ذیل همین نامه به برخی از آنها اشاره میشود,

۱.پایین آمدن درآمد تاکسیهای شهر تهران با وجود تورم موجود و افزوده نشدن کرایه ها.,وتحمیل خودروهای تقسیطی که با این شرایط اقساط آن فقط معوق میشوند.

۲.افزایش بی رویه ترافیک شهر تهران به علت فعالیت غیر مجاز خودروهای شخصی.

۳.افزایش آلودگی هوای تهران بدلیل مهاجرت روز افزون افراد جویای کار از شهرستانها وحومه تهران و عضو شدن در این شبکه های مداخله گر صنفی در شغل شریف تاکسیران .

۴.پایین آمدن سطح اجتماعی و اعتبار تاکسیهای شریف و محترم تهران در بین شهروندان عزیز بعلت تخلف مسافربرهای شخصی و بی ضابطه کار کردنشان که عامه مردم به نام تاکسی ایشان را میشناسند.,در حالی که مسافر بر شخصیند.

۵.جذب تاکسیها در شرکتهای اینترنتی که این مورد بسیار
تلخ, بخاطر نبود کار و درآمد مکفی است و ممکن است باعث نابودی سازمان تاکسیرانی شود.

۶.همکاران ما در فرودگاه مهرآباد با معضل جدی خودروهای وارادتی در سالی که رهبر معظم انقلاب به آن توجه به تولید داخل و اقتصادی مقاومتی دارند مواجهند,چون قبوض این خودروها با اعمال نظر کاربران فروش بلیط فروخته میشوند و تابلوی اعلان نرخ در معرض دید مسافر قرار ندارد و هنگام مراجعه مسافر به گیشه ها اول به مشتری قبض تویوتا را پیشنهاد میدهند ودر صورت نبودنشان به خودروهای داخلی سرویس داده میشود .که این خلاف منویات رهبری در حمایت از تولید داخلیست.

۷. در شرکتهای خصوصی با شارژ های زیاد و عدم مسافردهی و خدمات مناسب به تاکسیران مواجهیم,که باعث ناراحتی قشر عظیمی از ایشان شده.

بدیهی است درصورت عدم رسیدگی به موقع و پاسخ مناسب از طرف سازمان و نهادهای مربوطه نسبت به مشکلات اخیر و وضع موجود ممکن است مشکلات عدیده دیگری حادث گردد که جبران آن غیر ممکن باشد.

لازم به ذکر است
با توجه به اینکه راننده تاکسی تمام موارد قانونی را برای گرفتن کارنامه و مجوز لازم برای فعالیت با خودرو اعم از شهر شناسی سو پیشینه عدم اعتیاد و ... دریافت میکند
و با توجه به پرداخت حق بیمه شخص ثالث بیشتر, مالیات, عوارض و آبونمان و بهای خدمات بیشتر به سازمان و شرکتها
وظیفه حمل و نقل و جابجایی مسافر در سطح شهر را حق مسلم خود دانسته و خواستار حق پایمال شده خویش میباشد.

در پایان از همکاری شما مسوولین کمال تشکر و قدردانی را داریم.


راننده تاکسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام،از مسئولین عزیز و زحمتکش عاجزانه خواهش میکنیم به داد رانندگان زحمتکش تاکسی برسن،ما واقعا در محاصره مشکلات هستیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام وخسته نباشید خدمت همکاران زحمت کش واین رسانه که درد ما رانندگان را به گوش جامعه ومسئولین میرسانند.
امیدوارم زودتربه نتیجه برسیم.
هرچند اینجاایران است ایرانی که خودیها چپاول میکنن
ایرانی که درلباس هایی مقدس اعتقاداتمان رازیرسئوال میبرند
انشاءالله هرچه سریعتر به پیروزی برسیم تادیگرشرمنده خانواده نگردیم
دیگربس است زوروستم
دیگربس است زیرپرچم سازمانی باشیم که هیچ حمایتی از مارانندگان که پرسنل اصلی سازمان هستیم قراربگیریم
محمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام وخسته نباشید ۱لطفا مسئله ی شارژها وبیمه ی تاکسیرانان وهمچنین خودرو بی کیفیت واینکه زمانیکه میخواهیم ماشین رابیمه ی شخص ثالث کنیم هزینه یبیشتری ازمادریافت میشود ولی زمانیکه میخواهندخسارت بدهند کمترازمعمول درنظر میگیرندووهچنین بهوضع معیشتی این قشرزحمت کش توجه شود مشکلات بسیاراست حیف که مجال گفتن نیست
محمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام وخسته نباشید ۱لطفا مسئله ی شارژها وبیمه ی تاکسیرانان وهمچنین خودرو بی کیفیت واینکه زمانیکه میخواهیم ماشین رابیمه ی شخص ثالث کنیم هزینه یبیشتری ازمادریافت میشود ولی زمانیکه میخواهندخسارت بدهند کمترازمعمول درنظر میگیرندووهچنین بهوضع معیشتی این قشرزحمت کش توجه شود مشکلات بسیاراست حیف که مجال گفتن نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
شرکتهای خصوصی چه دردی از تاکسیران دوا کردن بجز مشکلات را بیشتر کردن
ایمان مهدیزاده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
بنده خلاصه وار مشکلاتی که دامنگیر رانندگان تاکسی شده را درچند بخش بیان میکنم . ۱.افت شدیددرامدی بعلت ایجاد شدن شرکتهای نوظهور .۲.اعمال روشهای غیرعادلانه شرکتهای خصوصی برای کسب درامد بیشتر باتحت فشار قردادن رانندگان تاکسی باطرق مختلف كه دوستان در مطالب قبلی اظهار داشته اند.۳.موضوع بیمه که ازعجایب روزگارماست درحالی که شعار دولتمردان برای هدفمند کردن یارانه بوده وحالا ازان شانه خالی میکنند.۳.دزدی درروز روشن وخوردن بیت المال انهم از قشر ضعیف رانندگان تاکسی درموضوع حق بیمه ی چندماه ازسال ۹۴که هنوز معلوم نیست کدام سازمان یاارگان جوابگوست.۴.مارانندگان هرجادراین نظام نیازی بما بوده کوتاهی نکردیم چه درایجاد محیطی مطمیین برای مردم وچه درمقابل دولت ولی به نظر میرسد مدیران مارافراموش کرده اتد.۵.عزیزان درهرمقامی که هستند بدانند باتوجه به صحبتهایی که بین همکاران میشودشاید مدت زیادی طول نکشد وصبرماهم اندازه دارد بنابراین کاغذبازی راکنار گذاشته وبه حل مشکلات احتمام بورزند
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
1)شرکتهای خصوصی پول میگیرند بدون خدمات به بازرسهای تاکسیرانی میگیم درجواب میگویند باید پول بدید 2)بازرسها برخورد بدی میکنند با رانندهای تاکسی اگه برچسب نداشته باشی حتی اگر مسافر تو ماشین باشه 3)رانندهای شخصی همیشه مزاحم تاکسیرانها هستند حتی تو خط خودشان 4)فروختن ارم باعث ترافیک سنگین و الودگی بیشتر در سطح تهران شده 5)شرکتهای اینترنتی فقط دارند کمسیون میگیرند دلشان بحال راننده و خانواده اش نمیسوزه چه 10 هزار تومنی ببره چه 20 هزارتومنی 6)بیایید قیمتها را متعادل بکنید و یکی بشه تا مردم خود انتخاب کنند که تاکسی بهتره یا شخصی
ممنونم از زحمات شما عزیزان
مهدی جباريان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
بنده از سال 87 وارد سیستم تاکسیرانی شدم، با همه مشکلات و سختی ها روزگارمون میگذشت ولی از اواسط سال گذشته با اوج گرفتن فعالیت اسنپ و تپسی عرصه روز به روز بر ما تنگ تر شد، تا الان که دیگر کارد به استخوان رسیده، درآمد امسال من از سال 87 کمتر شده است، ساعت های کاری به اجبار زیاد شده تا بلکه جوابگوی هزینه ها باشیم، اجحاف و حق کشی از طرف شرکتهای خصوصی تاکسیرانی از یک طرف و قبضه شدن بازار از طرف رقبای اینترنتی از سمت دیگر زندگی ما را در خطر نابودی قرار داده است،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
دیشب یک خانواده شش نفره خارجی مسافر من بود و چون تعداد شان زیاد بود یک ماشین شخصی هم گرفتند سه تا دختر خانواده تو ماشین شخصی بودن و پدر مادر همراه من به مقصد هتل آزادی وقتی که جلوی هتل رسیدیم راننده شخصی که یک جوان ژولیده بود با یک شلوار گرمکن کثیف به پا از ماشین پیاده شد آمد طرف من که بیا ببین اينا به انگلیسی چی میگن که نگهبان هتل سریع اومد بهش تذکر داد با این وضع برو تو ماشینت راننده شخصی بعد برگشته به من میگه انگلیسی هم بلد نیستم . اينا حافظ ناموس مردم شدن حالا ما حتماً با هزینه سنگین باید لباس فرم بتن داشته باشیم و همیشه هم زیر ذره‌بین
محمدسلیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
1
وقتی که اعضای محترم شورای شهر حتی به عنوان مسافر هم سوار تاکسی نشده اند و با راننده و خودروی شخصی با زیر پا گذاشتن قانون از خطوط ویژه تردد می کنند قوانینی را در رابطه با تاکسیرانی مصوب می کنند ویا مدیر عامل جوانی را با رابطه در سازمان تاکسیرانی می گمارند دیگر اوضاعی از این بهتر انتظار نمی توان داشت.مدیر عاملی که در بدترین شرایط تاکسیرانی به فکر سیاسی بازی وشرکت در انتخابات برای پیشرفت خود تاکسیرانهای بیچاره را به نام شرکت در همایش بررسی مشکلات در یک گوشه از تهران جمع میکرد وبا دادن ساندویچ استفاده تبلیغاتی میکرد باید الان مورد مواخذه قرار گیرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام
بنده ۱۰سال هست راننده تاکسی هستم و بهترین زمان عمرم رو گذاشتم و هیچی نشدم....وجالب یع زمانی ماشین منم نو بود صفر بود حالا باید زورکی ماشین خارجی بردارم و تو فرودگاه کار کنم تا بتونم منبع درآمدی داشته باشم...باند مافیای تشکیل شده از اقایان که ماشینهای تویوتا و سوناتا و اکسنت میفروشند به قیمت ازاد مگه تاکسی نیست مگه خدمات نمیدیم برای یه مرخصی گرفتن باید پول بدیم...از تاکسی چی مونده برای ما ها...واقعا اون موقع دقیقا ۳ماه طول کشید حراست بنده تا تونستم کارنامه بگیرم بهد الان خیلی راحت بازاریاب رو با یه اس ام اس استخدام میکنند...خوب بفروشیم این به اصطلاح اقایان روسای فرودگاه رو بریم شخصی بخریم نه پول ماهانه شارژ نه پول مرخصی و نه خیلی دنگ و فنگهای دیگه رم نداشته باشیم....واقعا روسای عزیز فکری بکنید اگر اون زمان من شاگردی یه ارایشگاه کرده بودم الان تو این ده سال صاحب شغل بودن به قول مادرم لاقل مادر قیچی و شونه رو برمیداشتی میرفتی تو خونه ها برای خیلی از افراد سالمند و مسن که نمیتونند بیان مغازه سرشون اصلاح میکردی و اینقدرم تو ترافیک و دنده و جریمه و گرما و سرما نمیکشیدی...افسوس که عمرم و جوانیم تو این سازمان هدر رفت....خد پشت و پناهتون...یا حق09391459945فرتوت
بهمن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باسلام
من چند سالی هست که به خانواده بزرگ تاگسیرانی پیوستم تنها چیزی که از این شرکت به این بزرگی که خیلی هم به قدرتش ایمان داره میخوام پلاک عمومی منو باپلاک شخصی تعویض کنه اگر درتوانش بود تا درخواستهای بعدی رو بیان کنم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
آقا اصلا این لگن رو نخواستیم سه ساله برای فروش گذاشتم نمیخرن این مسعولین کمک نمیکنن سنگ اندازی هم نکنن .متقاضی خرید تاکسی بزور پیدا میکنی میری شرکت میگه قانون شده باید دیپلم داشته باشی بابا پس سه سال یکی پیدا شد این طیاره مرگو بخره لعنت بهتون شب میخوابی صبح بلند میشی قانون میذاری گند زدید به زندگی مردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باسلام
من چند سالی هست که به خانواده بزرگ تاگسیرانی پیوستم تنها چیزی که از این شرکت به این بزرگی که خیلی هم به قدرتش ایمان داره میخوام پلاک عمومی منو باپلاک شخصی تعویض کنه اگر درتوانش بود تا درخواستهای بعدی رو بیان کنم
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
واقعا باید به حال مملکتی که توش همه چیز قابل خریدن هست تاسف خورد مگه طرح ترافیک برای کاهش ترافیک و آلودگی و درنهایت آسودگی مردم اجرا نشد پس چرا به این راحتی دارن طرح رو میفروشند؟پس معلومه ترافیک و آلودگی همش بهونه است هدف درآمدزایی بوده نه چیز دیگه.چرا هیچکس جلوی اینهمه مسافربر شخصی رو نمیگیره مگه طبق قانون حمل مسافر با وسیله نقلیه شخصی ممنوع نیست؟چرا این مملکت انقدر بی قانون و بی در و پیکر شده؟
موسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام به همه عزیزان
باید بگم رانندگان تاکسی همشون مشکلات دارن خوب این معلومه همه مشکل دارن نه فقط یک قشر خواص ولی فشار روی ما بیشتر از بقیه جاهاست نه حال رو داریم نه اینده رو فقط روزمرگی شده کارمون . یک نکته مهم هم که وجود داره اینه که ما تاکسی ها هم اپ داریم برای خودمون ولی همکاران تحصیل کرده نمیدونم چرا به جای کمک به رشد این اپ و رفع مشکلامون همش دنبال نابودی هستن هرچی سرمون بیاد حقمونه والا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
اقا شما را به خدا به داد ما رانندگان تاکسی برسید دیگه بریدیم حتی از عنوان کردن مشکلاتمون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
آقایان مسئول خواهشن دست این واسطه هوایی که مثل زالو خون این راننده‌های زحمتکش تاکسی را میمکند کوتاه کنید،اگربخواهید شما میتوانید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام ترخدا به داد ماراننده تاکسی ها برسید توی خرج روزانه و اجاره و قسط ماشین الباقی گیر کردیم چه برسه پس انداز
این شرکت‌ها ی اینترنتی با کرایه های کم و خارج از قوانین دارند در حق ما خیانت میکنند
آخه تا کی بی قانونی و هرج و مرج
ما داریم به تاکسیرانی شارژ میدیم بابت چه خدماتی برای تاکسیرانان چیکار کردند .چرا نمیتونند جلوی مسافر کشهای شخصی را بگیرند.چراشرکتهای اینترنتی را جمع نمیکنند.
زکریا محمدی 09196383700
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
قانون رو فقط اجرا کنید هیچ توقعی نداریم فقط قانون ممنوعیت مسافر کشی با پلاک شخصی اینو رو فقط اجرا کنید هیچی نمیخوایم فقط تهران قانون نداره شهرهای دیگه برید خط ویژه برای تاکسی دارن اسمش شهرستانه واقعا برای این همه بی قانونی تو این پایتخت متاسفم .... مسافر هر شهری مال تاکسی اون شهره نه تمام شخصیهای ایران زمین
موسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام به همه عزیزان
باید بگم رانندگان تاکسی همشون مشکلات دارن خوب این معلومه همه مشکل دارن نه فقط یک قشر خواص ولی فشار روی ما بیشتر از بقیه جاهاست نه حال رو داریم نه اینده رو فقط روزمرگی شده کارمون . یک نکته مهم هم که وجود داره اینه که ما تاکسی ها هم اپ داریم برای خودمون ولی همکاران تحصیل کرده نمیدونم چرا به جای کمک به رشد این اپ و رفع مشکلامون همش دنبال نابودی هستن هرچی سرمون بیاد حقمونه والا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
ما دارندگان تاکسی از مسئولین مرتبط در حمل و نقل درون شهری تقاضا داریم هر چه زودتر نسبت به مشکلاتی که مسافربرهای شخصی و اینترنتی برای ما فراهم کرده و شغلمان به خطر افتاده و زندگیمان در حال پاشیده شدن است فکری عاجل بنمایند. مگر مسافر بری با اتومبیل شخصی آزاد میباشد ؟ ماده واحده جرایم رانندگی برای مسافرکشی با وسیله نقلیه شخصی مبلغ چهل هزار تومان جریمه در نظر گرفته است . ولی میبینیم که نه تنها برخورد نمیشود بلکه تشویق و تبلیغ هم میکنند(اسنپ و تپسی). اگر به این صورت درست است ، تاکسیها را هم پلاک شخصی بدهند و دیگر دغدغه کارنامه و هزینه آن و سایر مخارجی که به گردن رانندگان تاکسی گذاشته شده است را نداشته باشیم. درد رانندگان تاکسی زیاد و دیواری کوتاهتر از آن وجود نخواهد داشت.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
درود بر شما عزیز؛ من یک راننده تاکسی شهر تهران هستم و میخواهم بپرسم که این اسنپ وتاپ سی جز دزدی و ایجاد ترافیک بسیار سنگین و آلودگی شدید هوای شهر تهران چکار کرده اند.در ضمن من راننده تاکسی که خودروام را نو سازی کرده ام وماهی ششصدهزار تومان دادن قسط بانک میدم.وهزار یک هزینه دارم و تنها منبع درآمد من و خانواده ام فقط وفقط تاکسی هست، و این همه مسافربرهای شخصی بدون هیچ زحمتی وارد عرصه مسافربری شده اند، آیا نهاد و سازمان ویا ارگانی باید باشد که جلوی اینها را بگیرد یا خیر؟آیا ما رانندگان تاکسی جزو شهروندان این مرزوبوم‌نیستیم؟ آیا ما هزینه زندگی و خرج زن‌و بچه نداریم؟ آیا این همه گرامی فقط واسه همه جامعه هست بجز تاکسی ران ها؟ آقا این‌ظلمکتا کجا و چرا؟شما را بجان‌عزیزانتان بفکر ما رانندگان تاکسی هم باشید مثلا"خیر سرمون آمین جامعه هستیم. بخدا ماهم انسانیم تاکسیرانی خواب غفلت تا کی؟شهرداری عزیز تهران ظلم و ستم تا حد؟پلیس راهور عزیز وزحمتو زحمتکش اغماض تا چه حدی؟ استاندار و وزارت بهداشت محترم ترافی۶و آلودگیرهوا هوای شهر تهران تا چقدر باید باشد تا شماها عکس العمل نشان‌بدهید؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام برانانکه صدای محرومان را رسا میکنند تا شاید مرحمی باشد بر دلهای زخم خورده شان ایا تا به حال داستان تاکسی دار شدن راشنیده اید امروز برایتان بازگو میکنم تاشاید کسی برای ما هم مثل مسلمانان روهنگینا وفلسطین ولبنان وسوریه حرکتی انجام دهد .خرید تاکسی با هزینه شخصی بدون حق انتخاب وپذیرش وام وبازپرداخت گزاف سپردن وثیقه به تاکسیرانی اتجام مراحل خاصه وپرداخت هزینه های ان تا به عنوان تاکسیدار رسمیت پیدا کنی وشروع مراحل هرروزه اری دقیقا هرروزه که ادمی را نابود میکند وتازه میفهمی سازمان تاکسیرانی هیچ خاصیت وتوتنایی در جهت ارامش واسایش تاکسیدار ندارد بلکه خود ازهمه ظالم تر است .مثال کجای دنیا به غیر از پلیس حق جریمه کردن دارد که سازمان تاکسیرانی تهران به خود حق میدهد من تاکسیدار را جداگانه جریمه کند ظلم از این بدتر چرا باید هر دوسال یکبار من تاکسیدار هزینه کنم وکارنامه تجدید کنم مگر در این دوسال چه اتفاقی میافتدچراباید هرششماه ماشین من معاینه شود ولی دیگران نه چرا باید تاکسیمتر من وبرچسب نرخ بروز باشد وبرایش ۲ روز وقت بگذارم وپشت برچسب نرخ تبلیغ شرکتی باشد که ازمن میخواهد با هزینه کردن اینترنت وتلفن وصرف سوخت بیشتر ودریافت مبلغی ناچیز فعالیت کنم چراباید هزینه سوخت من تاکسیدار با کسی که ماشین انچنانی سوار است یکی باشد وتازه اعتراض نکنم والی اخر که در این مقال نمیگنجد.تاکسیرانی تهران شرکتهای اینترنتی تو را به هیچ می انگارند پس اگر توانایی داری برای انها عرض اندام کن ونشان بده که قابلیت تو فقط نوشتن یادگاری روی جیب خالی راننده تاکسی نیست وساختارت قویست تا من هم به ان ببالم درغیر این صورت دست شرکتهای اینترنتی درد نکنه که به شما فهماندن که سازمانی پوچ وتو خالی هستی که باید دران رابست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
نمایندگان ما به خوبی گوشه ای از مشکلات رو گفتن ولی چه فایده ما ها که مظلوم هستیم صدامون هیچ جا شنیده نمیشه خواهش میکنم از مسئولین تاکسیرانی یا شورای شهر یا شهردار بخواهید که جواب گو باشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام من یک زن سرپرست خانوار که یک پراید هشتادو شش دارم به خدا خسته شدم ماشین خراب به من میگن شش ملیون بده وبرای وام تاکسی هم بانک ضامن کسر از حقوق میخواهد به نضر شما من از کجا بیارم که تو کرایه خونم موندم تنه من نیستم تمام بانوان راننده تاکسی همین مشکل دارن خواهشمندم به داد ما برسید تاکسی بانوان هستم من نمیخواهم شرمنده بچه هایم بشوم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
تاکی باید رانند تاکسی کولی بدهد وتا کی باید حایگاه اصلی خود را نداند در جامعه.
بیاید مسولان شهری بداد این متضعفان واقعی برسید
موسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام به همه عزیزان
باید بگم رانندگان تاکسی همشون مشکلات دارن خوب این معلومه همه مشکل دارن نه فقط یک قشر خواص ولی فشار روی ما بیشتر از بقیه جاهاست نه حال رو داریم نه اینده رو فقط روزمرگی شده کارمون . یک نکته مهم هم که وجود داره اینه که ما تاکسی ها هم اپ داریم برای خودمون ولی همکاران تحصیل کرده نمیدونم چرا به جای کمک به رشد این اپ و رفع مشکلامون همش دنبال نابودی هستن هرچی سرمون بیاد حقمونه والا
مرتضی خراسانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام خدمت شما دوستان به نظر من تنها راه حل پیشرفت ما تاکسیرانان ممنوع کردن فروش طرح ترافیک به خودروهای شخصی هستش بلکه ما داخل طرح کار کنیم و شخصی ها خارج از طرح.
مرتضی خراسانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام خدمت شما دوستان به نظر من تنها راه حل پیشرفت ما تاکسیرانان ممنوع کردن فروش طرح ترافیک به خودروهای شخصی هستش بلکه ما داخل طرح کار کنیم و شخصی ها خارج از طرح.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام و عرض ادب . امروز تو خیابون همکار های بازرسی جلوی ماشین منو گرفتن و جریمه کردن البته به درستی ولی سوال من اینه وقتی من یه مسیری رو که با مسافر تکمیل میرفتم الان با تک مسافر از سر خط تا ته خط خالی میرم و میام و دخلم جور نمیشه چرا نباید مسافری که قصد جابه جایی بار داره رو سوار نکنم میدونم جابه جایی بار برا تاکسی ممنوعه ولی شکم زن و بچه و اجاره صاحب خونه رو چطور باید جور کنیم ؟؟ شما بگید ما چکار کنیم ؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام و عرض ادب . امروز تو خیابون همکار های بازرسی جلوی ماشین منو گرفتن و جریمه کردن البته به درستی ولی سوال من اینه وقتی من یه مسیری رو که با مسافر تکمیل میرفتم الان با تک مسافر از سر خط تا ته خط خالی میرم و میام و دخلم جور نمیشه چرا نباید مسافری که قصد جابه جایی بار داره رو سوار نکنم میدونم جابه جایی بار برا تاکسی ممنوعه ولی شکم زن و بچه و اجاره صاحب خونه رو چطور باید جور کنیم ؟؟ شما بگید ما چکار کنیم ؟؟؟
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با عرض سلام
ما خانواده تاکسیرانی مشکلات زیادی داریم که اون قسمتی که به ما مربوط میشه مثل بیمه و هزینه ها و غیره می‌گذرم چون همکاران گفتن مشکلاتی که عمومی هست و به غیر از تاکسیرانی هم مربوط میشه که اصلی ترین تنها الودگی خواست که با سرد شدن هوا کم کم بروز می‌کنه از طرفی مناطق طرح داریم از طرفی برچسب طرح می‌فروشند اخع این دو کار چه چیزی درست می‌کنه اگه واقعا به فکر تهران و مردمونش هستید مناطق طرح رو بیشتر کنید و طرح هم با قیمتی بفروشید و فقط روزانه که هر کی خواست بخره حساب کنه با حمل و نقل عمومی به صرفه هست یا سوخت رو برای شخصی ها سهمیه کنم تا طرف با یه سرنشین نیاد تو خیابون ساعت ها بیخودی بچرخه
سیامک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام
امروزرادیو درمورد تابعیت از قانون برنامه داشت جای همه خالی بود که بگن مابعنوان راننده خواستار اجرای قانون هستیم ومسولین روابط را به ضوابط ترجیح میدن
ماکه کاسه داغ تراز اش نیستیم فقط تکلیف مارا با این یه بام ودو هوا رو روشن کنید‌،اگه قراره شخصیها کار جابجایی مسافرو انجام بدن تاکسیهارو از این قیدوبند هارها کنید ؤانحلالشو اعلام کنید یا شرکتهای خصوصی را منحل کنید چون اینها خودگردانندوبارمالی ان بدوش ضعیف ماتاکسیرانان است
مسلمان نیستید اگه مارو از این وضعیت نجات ندید
با اقساطماشینامون چکار کنیم که اسطحلاکش اندازه خرج یه خانوار است.بسه دیگه به خدا من ایرانی ام چهل ماه جبهه بودم الانم شیمیایم یه کم بفکر این قشر زحمتکش مظلوم باشید،بازم میگم
مسلمان نیستید اگه مشکل تاکسیران واقعی رو حل نکنید ما کاری به دوشغله ها وغیره نداریم کسیکه درامدش فقط تاکسیه حتما بذارید ببینن باتشکر از خبرگزار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام من یک راننده تاکسی هستم 3سال پیش تاکسی خریدم باقیمت بیشتر از خودرو هم مدل شخصی به خودم گفتم کار میکنم جاش پر میشه هنوز شروع نکرده 300 هزار بابت ازمایش سلامت 360 هزار بابت کمیسیون به تاکسیرانی 50 هزار پروانه هوشمند 60 هزار حکم فعالیت 30 هزار سؤپیشینه 40000 عوارض شهرداری 25000 برای اظهار نامه مالیاتی این ابتدای کار بود به خودم گفتم لااقل بیمه میشم رفتم تاکسیرانی گفتم بیمه تأمین اجتماعی گفتن بیمه دیگه تمومه به دستور شخص رئیس جمهور دیگه هیچ راننده تاکسی ورودی سازمان بیمه نمیشه .خواستم فرار کنم دیدم هیچ راه گریزی نیست الان 3ساله که تو باتلاق تاکسیرانی گیر افتادم انشاا... که گوش شنوایی باشه که به داد ما برسه. هرچه قدر دعا کردیم درست شه نشد الان داریم هرروز نفرین میکنیم
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باسلام وعرض ادب.من الان پنج ساله تاکسیرانم زن ودوتا بچه دارم ومستاجرم قبلاز تعویض خودرو فقط اجاره خونه بود وکارهم بدنبود زنده میموندیم با عوض کردن تاکسی مشکلاتم هزاربرابر شد ازیه طرف قسط تاکسی واجاره وقسط وامی که بخاطر کسری گرفتم وهرروز بهی بیشتر دعواوبگومگو با اهل وعیال دیگه نزدیکه کارمون با دوتا بچه به جدایی بکشه.حالا علت چیه ؟اقای نخبه جاییو پیدا نکرده پاشو کرده توکفش مسافرکش بدبخت.اگه بدونن شبوروز چندهزار خانواده اینارو نفرین میکنن بعید میدونم به کارشون ادامه بدن فقط موندم اقایونی که دم از قانون میزنن نقض آشکار قانون راچطوری توجیح میکنن اقایون مسولین ما کاری نداریم بفکر جیب خودتون باشید ولی یک هزارمشم باید ازلای انگشتانتان بچکد برا ماتاکسیرانان داره داروندارمون..خانوادمون ..بچهامون ازبین میرن ..این همه مردم مردم میگید مگه ما مردم نیستیم چرا بداد ما نمیرسید تمام این بدبختیها اخرش وعواقبش دامن خودتونو میگیره وقتی فقر به کسی تحمیل میشه دیگه نه وطن ونه دین براش مهمه ازقدیم گفتن ادم گشنه دین وایمون نداره ترا به خدا تا اتفاقات بدتری پبش نیومده به داد ما برسید الان سه ماهه با هرگزارشگر که میبینیم مشکلاتمونو میگیم پس.....فردا نگید چرا نگفتید چنین مشکلاتی دارید ..به بازرسی هم سکایت کردم شماره وتاریخ تمام شکایتها ونامهارو دارم.فقط بدادمون برسید اگه ایرانی هستید اگه مسلمان شیعه هستی اگه پیرو مولا علی ع هستیداگه........
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باسلام وعرض ادب.من الان پنج ساله تاکسیرانم زن ودوتا بچه دارم ومستاجرم قبلاز تعویض خودرو فقط اجاره خونه بود وکارهم بدنبود زنده میموندیم با عوض کردن تاکسی مشکلاتم هزاربرابر شد ازیه طرف قسط تاکسی واجاره وقسط وامی که بخاطر کسری گرفتم وهرروز بهی بیشتر دعواوبگومگو با اهل وعیال دیگه نزدیکه کارمون با دوتا بچه به جدایی بکشه.حالا علت چیه ؟اقای نخبه جاییو پیدا نکرده پاشو کرده توکفش مسافرکش بدبخت.اگه بدونن شبوروز چندهزار خانواده اینارو نفرین میکنن بعید میدونم به کارشون ادامه بدن فقط موندم اقایونی که دم از قانون میزنن نقض آشکار قانون راچطوری توجیح میکنن اقایون مسولین ما کاری نداریم بفکر جیب خودتون باشید ولی یک هزارمشم باید ازلای انگشتانتان بچکد برا ماتاکسیرانان داره داروندارمون..خانوادمون ..بچهامون ازبین میرن ..این همه مردم مردم میگید مگه ما مردم نیستیم چرا بداد ما نمیرسید تمام این بدبختیها اخرش وعواقبش دامن خودتونو میگیره وقتی فقر به کسی تحمیل میشه دیگه نه وطن ونه دین براش مهمه ازقدیم گفتن ادم گشنه دین وایمون نداره ترا به خدا تا اتفاقات بدتری پبش نیومده به داد ما برسید الان سه ماهه با هرگزارشگر که میبینیم مشکلاتمونو میگیم پس.....فردا نگید چرا نگفتید چنین مشکلاتی دارید ..به بازرسی هم سکایت کردم شماره وتاریخ تمام شکایتها ونامهارو دارم.فقط بدادمون برسید اگه ایرانی هستید اگه مسلمان شیعه هستی اگه پیرو مولا علی ع هستیداگه........
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باسلام وعرض ادب.من الان پنج ساله تاکسیرانم زن ودوتا بچه دارم ومستاجرم قبلاز تعویض خودرو فقط اجاره خونه بود وکارهم بدنبود زنده میموندیم با عوض کردن تاکسی مشکلاتم هزاربرابر شد ازیه طرف قسط تاکسی واجاره وقسط وامی که بخاطر کسری گرفتم وهرروز بهی بیشتر دعواوبگومگو با اهل وعیال دیگه نزدیکه کارمون با دوتا بچه به جدایی بکشه.حالا علت چیه ؟اقای نخبه جاییو پیدا نکرده پاشو کرده توکفش مسافرکش بدبخت.اگه بدونن شبوروز چندهزار خانواده اینارو نفرین میکنن بعید میدونم به کارشون ادامه بدن فقط موندم اقایونی که دم از قانون میزنن نقض آشکار قانون راچطوری توجیح میکنن اقایون مسولین ما کاری نداریم بفکر جیب خودتون باشید ولی یک هزارمشم باید ازلای انگشتانتان بچکد برا ماتاکسیرانان داره داروندارمون..خانوادمون ..بچهامون ازبین میرن ..این همه مردم مردم میگید مگه ما مردم نیستیم چرا بداد ما نمیرسید تمام این بدبختیها اخرش وعواقبش دامن خودتونو میگیره وقتی فقر به کسی تحمیل میشه دیگه نه وطن ونه دین براش مهمه ازقدیم گفتن ادم گشنه دین وایمون نداره ترا به خدا تا اتفاقات بدتری پبش نیومده به داد ما برسید الان سه ماهه با هرگزارشگر که میبینیم مشکلاتمونو میگیم پس.....فردا نگید چرا نگفتید چنین مشکلاتی دارید ..به بازرسی هم سکایت کردم شماره وتاریخ تمام شکایتها ونامهارو دارم.فقط بدادمون برسید اگه ایرانی هستید اگه مسلمان شیعه هستی اگه پیرو مولا علی ع هستیداگه........
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باسلام وعرض ادب.من الان پنج ساله تاکسیرانم زن ودوتا بچه دارم ومستاجرم قبلاز تعویض خودرو فقط اجاره خونه بود وکارهم بدنبود زنده میموندیم با عوض کردن تاکسی مشکلاتم هزاربرابر شد ازیه طرف قسط تاکسی واجاره وقسط وامی که بخاطر کسری گرفتم وهرروز بهی بیشتر دعواوبگومگو با اهل وعیال دیگه نزدیکه کارمون با دوتا بچه به جدایی بکشه.حالا علت چیه ؟اقای نخبه جاییو پیدا نکرده پاشو کرده توکفش مسافرکش بدبخت.اگه بدونن شبوروز چندهزار خانواده اینارو نفرین میکنن بعید میدونم به کارشون ادامه بدن فقط موندم اقایونی که دم از قانون میزنن نقض آشکار قانون راچطوری توجیح میکنن اقایون مسولین ما کاری نداریم بفکر جیب خودتون باشید ولی یک هزارمشم باید ازلای انگشتانتان بچکد برا ماتاکسیرانان داره داروندارمون..خانوادمون ..بچهامون ازبین میرن ..این همه مردم مردم میگید مگه ما مردم نیستیم چرا بداد ما نمیرسید تمام این بدبختیها اخرش وعواقبش دامن خودتونو میگیره وقتی فقر به کسی تحمیل میشه دیگه نه وطن ونه دین براش مهمه ازقدیم گفتن ادم گشنه دین وایمون نداره ترا به خدا تا اتفاقات بدتری پبش نیومده به داد ما برسید الان سه ماهه با هرگزارشگر که میبینیم مشکلاتمونو میگیم پس.....فردا نگید چرا نگفتید چنین مشکلاتی دارید ..به بازرسی هم سکایت کردم شماره وتاریخ تمام شکایتها ونامهارو دارم.فقط بدادمون برسید اگه ایرانی هستید اگه مسلمان شیعه هستی اگه پیرو مولا علی ع هستیداگه........
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام من یک راننده تاکسی هستم 3سال پیش تاکسی خریدم باقیمت بیشتر از خودرو هم مدل شخصی به خودم گفتم کار میکنم جاش پر میشه هنوز شروع نکرده 300 هزار بابت ازمایش سلامت 360 هزار بابت کمیسیون به تاکسیرانی 50 هزار پروانه هوشمند 60 هزار حکم فعالیت 30 هزار سؤپیشینه 40000 عوارض شهرداری 25000 برای اظهار نامه مالیاتی این ابتدای کار بود به خودم گفتم لااقل بیمه میشم رفتم تاکسیرانی گفتم بیمه تأمین اجتماعی گفتن بیمه دیگه تمومه به دستور شخص رئیس جمهور دیگه هیچ راننده تاکسی ورودی سازمان بیمه نمیشه. اومدم کار کنم دیدم بیشتر از تاکسی شخصیه گفتم باشه واسه روزیم میجنگم هنوز اماده جنگ نشده بودم که دیدم اسنپ اومده بعد تپسی بعد اژانسی یه دفعه هنگ کردم باخودم گفتم یه تاکسی این همه شخصی؟.خواستم فرار کنم دیدم هیچ راه گریزی نیست الان 3ساله که تو باتلاق تاکسیرانی گیر افتادم انشاا... که گوش شنوایی باشه که به داد ما برسه. هرچه قدر دعا کردیم درست شه نشد الان داریم هرروز نفرین میکنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام من یک راننده تاکسی هستم 3سال پیش تاکسی خریدم باقیمت بیشتر از خودرو هم مدل شخصی به خودم گفتم کار میکنم جاش پر میشه هنوز شروع نکرده 300 هزار بابت ازمایش سلامت 360 هزار بابت کمیسیون به تاکسیرانی 50 هزار پروانه هوشمند 60 هزار حکم فعالیت 30 هزار سؤپیشینه 40000 عوارض شهرداری 25000 برای اظهار نامه مالیاتی این ابتدای کار بود به خودم گفتم لااقل بیمه میشم رفتم تاکسیرانی گفتم بیمه تأمین اجتماعی گفتن بیمه دیگه تمومه به دستور شخص رئیس جمهور دیگه هیچ راننده تاکسی ورودی سازمان بیمه نمیشه. اومدم کار کنم دیدم بیشتر از تاکسی شخصیه گفتم باشه واسه روزیم میجنگم هنوز اماده جنگ نشده بودم که دیدم اسنپ اومده بعد تپسی بعد اژانسی یه دفعه هنگ کردم باخودم گفتم یه تاکسی این همه شخصی؟.خواستم فرار کنم دیدم هیچ راه گریزی نیست الان 3ساله که تو باتلاق تاکسیرانی گیر افتادم انشاا... که گوش شنوایی باشه که به داد ما برسه. هرچه قدر دعا کردیم درست شه نشد الان داریم هرروز نفرین میکنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام من یک راننده تاکسی هستم 3سال پیش تاکسی خریدم باقیمت بیشتر از خودرو هم مدل شخصی به خودم گفتم کار میکنم جاش پر میشه هنوز شروع نکرده 300 هزار بابت ازمایش سلامت 360 هزار بابت کمیسیون به تاکسیرانی 50 هزار پروانه هوشمند 60 هزار حکم فعالیت 30 هزار سؤپیشینه 40000 عوارض شهرداری 25000 برای اظهار نامه مالیاتی این ابتدای کار بود به خودم گفتم لااقل بیمه میشم رفتم تاکسیرانی گفتم بیمه تأمین اجتماعی گفتن بیمه دیگه تمومه به دستور شخص رئیس جمهور دیگه هیچ راننده تاکسی ورودی سازمان بیمه نمیشه. اومدم کار کنم دیدم بیشتر از تاکسی شخصیه گفتم باشه واسه روزیم میجنگم هنوز اماده جنگ نشده بودم که دیدم اسنپ اومده بعد تپسی بعد اژانسی یه دفعه هنگ کردم باخودم گفتم یه تاکسی این همه شخصی؟.خواستم فرار کنم دیدم هیچ راه گریزی نیست الان 3ساله که تو باتلاق تاکسیرانی گیر افتادم انشاا... که گوش شنوایی باشه که به داد ما برسه. هرچه قدر دعا کردیم درست شه نشد الان داریم هرروز نفرین میکنیم
سعید قادری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام .من به عنوان یک راننده تاکسی از متولیان ومسعولان این شهر میپرسم چرا در رابطه با مشکلات قشر ما اینقدر بی تفاوت هستند.
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
گوش سخن شنو نیست اندر جهان وگرنه
تا آسمان رسیدست گلبانگ زاری ما

باز هم از شما تشکر که لا اقل گوشه کوچکی از حقایق و ظلمی کهوبر تاکسیرانها میشود را بیان کردید
ما هر چوبی که میخوریم، از بی مدیریتی در مدیر تاکسیرانی است که فقط راننده ها را بقولی میچاپه و هیچ کاری، حتی به قدر ارزن هم برای راننده ها نکرده
مرتضی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام خسته نباشید
تاوقتی شهرداری فکر فروش طرح روزانه و هفتگی هست و سازمان تاکسیرانی فکر چاپیدن جیب راننده چه توقعی میشه داشت که اوضاع از این بدتر نشه تاکسیرانی ما حتی نمیتونه با راننده شخصی تو خط خودش مقابله کنه بیمه راننده تاکسی رو نمتونه وصل کنه اپلیکیشن مختلف اومدن کلا کار تاکسی و بیسیم و تلفنی تعطیل شده هیچ کاری بلد نیست بکنه فقط بلده شارژ از راننده بگیره کد جریمه درست کنه دم از بیت المال بزنه انشالله که شهردار جدید و شورای شهر جدید محترم کاری برایه تاکسیرانان شهر تهران انجام بدهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
حیدری تاکسی گشت مهرابا د به نظر شما اینه اقتصاد مقاومتی که رهبر عزیز ما گفتند ماشین خارجی اوردن فرودگاه مهراباد و از ساعت سه صبح که میریم نهایت خودمون بکشیم سه تا سر ویس میریم همه قسط عقبپ افتاده همه شرمنده زنو بچه هاشون شدن مسیعولین به ما بگن چیکار کنیم
محمدسليمي
|
United States of America
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
در تمام کشورهاي پيشرفته اروپايي که با مشکل شرکت هاي اينترنتي حمل و نقل مسافر مواجه شدند ،سازمان هاي تاکسيراني آن کشورها از طريق اقدام قضايي از نابودي صنف تاکسيران جلوگيري کردند ولي متاسفانه در اينجا سازمان تاکسيراني که خود اذعان دارند که دست هاي پشت پرده در حمايت از شرکت ها وجود دارد وخود سازمان تاکسيراني بايد به اينها مجوز بدهد جاي تعجب دارد که همچنان سکوت کرده و هيچ اقدامي انجام نميدهند وحتي با يک اپ جديد به رقابت با يک پديده به قول خودشان غير قانوني ميپردازند.ظاهرا دست هاي پشت پرده که قدرت زيادي هم دارند هنوز ناشناخته هستند که لازم است دادستاني و وزارت اطلاعات به اين موضوع ورود کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام
مشکلات ما اونقدر زیاده که بعضیاشو دوستان عنوان کردن ولی یه مشکل دیگه هم که هست راجع نوسازی تاکسی هاست که ایران خودرو معلوم نیست به چه علت بیشتر از یک ماه که سایت رو بسته و ما موندیم و این ماشین داغون که نمیدونیم با این هزینه زیاد تعمیرش کنیم یا منتظر باز شدن سایت بمونیم اگه هم تعمیر کنیم تا سایت باز بشه میخوان اجبار کنن که باید تعویض کنید
تاکسی ها همه زحمت کشن واقعا حق دارن و نباید کسانی که
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
الان شش ماه است که کلیه هایم درست کارنمیکند ومریضم رفتم شرکت میگم بیمارستان بودم کارنکردم میگن به ما مربوط نیست باید شارژ بدی میگم ندارم زن و بچه ام خرجی ندارن سرویس نمی‌دن بهم مجبورم توی خیابون کارکنم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
ضمن عرض سلام .بدینوسیله ازمسئولین مربوطه خواهشمندیم به این قشرخدوم وزحمتکش تاکسی هم نگاهی انداخته مشکل گشاشوند
مشکلات شرکتهای خصوصی تاکسی وهزینه های گذاف واجباری ازیکطرف
وجودشرکتهای اینترنتی وکاهش زیاددرامد ازیکطرف پلیس راهورومعاینه فنی بامبلغ زیاد وتست گازازطرف دیگر.
شماروبه خدابه دادما تاکسی های پایتخت برسید.داریم نابود میشیم بابابه خدا ماهم جزءشهروندان هستیم وحق زندگی داریم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
ضمن عرض سلام .بدینوسیله ازمسئولین مربوطه خواهشمندیم به این قشرخدوم وزحمتکش تاکسی هم نگاهی انداخته مشکل گشاشوند
مشکلات شرکتهای خصوصی تاکسی وهزینه های گذاف واجباری ازیکطرف
وجودشرکتهای اینترنتی وکاهش زیاددرامد ازیکطرف پلیس راهورومعاینه فنی بامبلغ زیاد وتست گازازطرف دیگر.
شماروبه خدابه دادما تاکسی های پایتخت برسید.داریم نابود میشیم بابابه خدا ماهم جزءشهروندان هستیم وحق زندگی داریم.
حسینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام.
یک سوالی از مسئولین دارم.شما میگویید با آژانس های اینترنتی اشتغال زایی کرده اید آیا درست است که ۸۰درصد کسانی که این کاررا میکنند کارمند، کشاورز، دانشجو،بازاری، خانم خانه دارو... میباشند.
دست شما درد نکند با این اشتغال زاییتون!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
من به عنوان راننده تاکسی به خدا همش شرمنده زن و بچه هستم حتی پول ندارم برم دندونم رو بکشم مگه ما ادم نیستیم چرا کسی به فکر ما نیست چرا شرکت از من پول ماهیانه میگیره چرا بازرس ها جریمه الکی میکنن چرا کسی با اسنپ و تپسی برخورد نمیکنه که تمام راننده هاش دو شغله هستن و بارار ما رو خراب کردن چرا تاکسیرانی پول بیمه من رو گرفته ولی به حساب تامین اجتماعی نریخته و هزارتا چرا دیگر به خدا از کمر درد و پا درد خوابم نمیبره مگه ما ادم نیستیم مگه ما شهروند این مملکت نیستیم خدا نگذره ازشون که بدبختمون کردن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام خسته نباشید
آقا یه نفر از این شرکتهای خصوصی سوال کنه که شما که سالانه کلی پول از هر راننده تاکسی میگیرید چه کاری برا راننده تاکسی انجام میدهید من یه راننده تاکسی هستم در روز حداقل بیست نفر از من آدرس می پرسن این عدد را درماه یا در سال ضرب کن ببین در سال چند نفر از من سوال میکنند وجواب درست میگیرن حالا شرکتهای خصوصی حتی طی چند سال به یک سوال من جواب ندادن حالا از شما شهروندان میخواهم که از این شرکتهای مفتخور خصوصی تاکسیرانی سوال کنید شما برای تاکسی تلفنی پانیذ احمد زاهدی چه کاری انجام دادید با تشکر از مسئولان شورای شهر نه سازمان تاکسیرانی نه شرکتهای خصوصی تاکسیرانی چون این دو شرکت با هم همدست شدن تا پدر تاکسیرانان تهران را در آورند آخه یه انصافی یه رحمی یه مسلمونی پیدا شه حق مارا از این ستمگران بیرحم وبی انصاف بگیره یه زمان میگفتن شارژ بیست هزار تومان ندید هر که داده باید پس بگیره چی شد حالا میگن 40یا80یا180هزارتومان برای یک ماه بدید هقصر همه این مسائل یک جوان آقازاده سرمایه دار بنام مظفر است که طی 4سال با قوانین ناحقی که درست کرد باعث بیچارگی قشر زحمتکش تاکسیران شد شخصی که یک روز پشت فرمان تاکسی نبوده نه باید در سازمان تاکسیرانی با نه در شرکتهای خصوصی باشد چطور راننده تاکسی چندین مدل تست میشود ومسئولان تاکسیرانی هیچ تستی نمیشوند حتی اصلان نمیدان تاکسی چیه چه مشکلی داره با تشکر از مسئولان شورای شهر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام خسته نباشید
آقا یه نفر از این شرکتهای خصوصی سوال کنه که شما که سالانه کلی پول از هر راننده تاکسی میگیرید چه کاری برا راننده تاکسی انجام میدهید من یه راننده تاکسی هستم در روز حداقل بیست نفر از من آدرس می پرسن این عدد را درماه یا در سال ضرب کن ببین در سال چند نفر از من سوال میکنند وجواب درست میگیرن حالا شرکتهای خصوصی حتی طی چند سال به یک سوال من جواب ندادن حالا از شما شهروندان میخواهم که از این شرکتهای مفتخور خصوصی تاکسیرانی سوال کنید شما برای تاکسی تلفنی پانیذ احمد زاهدی چه کاری انجام دادید با تشکر از مسئولان شورای شهر نه سازمان تاکسیرانی نه شرکتهای خصوصی تاکسیرانی چون این دو شرکت با هم همدست شدن تا پدر تاکسیرانان تهران را در آورند آخه یه انصافی یه رحمی یه مسلمونی پیدا شه حق مارا از این ستمگران بیرحم وبی انصاف بگیره یه زمان میگفتن شارژ بیست هزار تومان ندید هر که داده باید پس بگیره چی شد حالا میگن 40یا80یا180هزارتومان برای یک ماه بدید هقصر همه این مسائل یک جوان آقازاده سرمایه دار بنام مظفر است که طی 4سال با قوانین ناحقی که درست کرد باعث بیچارگی قشر زحمتکش تاکسیران شد شخصی که یک روز پشت فرمان تاکسی نبوده نه باید در سازمان تاکسیرانی با نه در شرکتهای خصوصی باشد چطور راننده تاکسی چندین مدل تست میشود ومسئولان تاکسیرانی هیچ تستی نمیشوند حتی اصلان نمیدان تاکسی چیه چه مشکلی داره با تشکر از مسئولان شورای شهر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
اقاتنهاامتیازمانسبت به پلاک شخصی هاورودبه طرح است درصورتی که سیل پلاک شخصی هابا خریدطرح وورود به ان چنان ترافیک وازدحام درست می کنند که دیگه جایی برای حرکت تاکسیها نمی ماند
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام خدمت همه همکاران و زحمت‌کشان تاکسی ران
دوستان ما نباید در کشور جمهوری اسلامی
این همه زجه بزنیم و بنالیم و بدختیهایمان را روز و شب به خانواده و دولت و شهرداری و شورای شهر وووو...به گوش مسعولین برسانیم
ما همیشه باید حسادت کشور های دیگر را بکشیم که چرا در جاهای دیگر راننده تاکسی اینقدر عزت و احترام دارد و با هشت الی ده ساعت کار منطقی یک زندگی مرفه و بی دق دقه را داشته باشند به خدا ما هم میتوانیم چون قانون های کشور ما هم مانند دیگر کشورها خیلی دقیق و شفاف و چه بسا خیلی بهتر باشد چون کشور ما اسلامی و قانون های ما مطابق با عدل علی (ع) است به شرط اینکه این قانونها به درستی اجرا شود و در اجرای آن کوتاهی نشود و هر ارگان یا سازمان یا نهادی به وظیفه خود طبق قانون عمل کند والله نیازی نیست بنده و همکاران عزیز من هر شب و روز در گروه های چندین هزار نفری که فقط شده محفل رنج و غم این مردان و زنان با غیرت که جز یک روزی حلال چیزی نمیخواهند. ما از تصمیم گیرنده ها فقط اجرای قانون را میخواهیم و صد البته که مسعولین همه میدانند که مسافرکشی با خودروی شخصی ممنوع است فروش طرح ترافیک ممنوع است.شرکتهای خصوصی تاکسیرانی فقط مشغول بهره کشی از تاکسی ران هستند و دیگر مشکلات که دوستان بازگویی خواهند کرد
با تشکر.تاکسیران مستأصل شهر تهران
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام به تمام همکاران تاکسیران عزیز و زحمت کش
این مصاحبه حرف دل تمام تاکسیرانها میباشد.
بهنگام تنظیم وتصویب قانون شرکت های خصوصی تاکسیرانی تمام مواد قانونی یکطرفه نگارش وبنفع شرکتهای خصوصی تصویب شده و در این قانون تمام مجازاتها برای تاکسیران در نظر گرفته شده ولی برای عدم ارائه کم کاری از سوی شرکتهای خصوصی و وظایف آنهادر قبال تاکسیران اشاره ای نشده است .
امید است مسئولین شورای شهر بعنوان نماینده مردم از ما رانندگان تاکسی که جزو قشر زحمتکش و آسیب پذیر این این جامعه وجزو همین مردم هستیم نصبت به بازنگری قانون تاکسیرانی و لحاظ قانون حمایتی از رانندگان هم اقدام نمایند. با تشکر دایی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
خواهش میکنم عین قاونی که توی کتاب قانون نوشته عمل بشه آیا قانون مسافربری میگه تاکسیمتری که ما برات نصب کردیم الکیه تاکیمتری که روی ماشین من نصب کرده میگه بیا کمتر از این بگیر که رقابت کنی باشرکتهایی که الکی پیدا شدن قانون چی میگه قانون اگر مسئولین میخوان ما قانونی عمل کنیم اول باید خودش قانونو اجرا کنه
فرهاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باعرض سلام،اقایون،خانومها،شما فرض رابراین بزاریدبنده داعشی،خفاش شب،قاتل فراری،....وبرای نیت شوم خودبا یک ترمز باستخدام این شرکتهای ،که بنابرشواهد قانونی جمهوری اسلامی ایران مسعولین زیربط رامثل شهرام جزایری الوده کرده اندکه قانون ازخورشید روشنتر رانمیبینند،ایاسزاواراست مردم شریف ایران ناموس خودرابخاطر ارزانی بمن داعشی بسپارند،اگرخدایی نکرده اتفاق ناگواری که افتاده است ولی صدایش رادرنمیاورندبرای یک مسعول خداشناس افتاداقایان چکارمیکنند،درودبرشرف دادستان البرزکه اسیراین شیطان صفتان نشد،ارزانی بهایی دارد،غذای مسموم بهای خودراولی ناموس منو تو بهایش چقدراست که باین اپهایی که باوقاحت تمام هیچگونه مسعولیت جانی مالی ناموسی راازخوددورنگهداشته اند،پس کمی بیاندیشین قیمت نوامیس ما چقدراسا
فرهاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باعرض سلام،اقایون،خانومها،شما فرض رابراین بزاریدبنده داعشی،خفاش شب،قاتل فراری،....وبرای نیت شوم خودبایک ترمزباستخدام این شرکتهای هرمی،پول شو،که بنابشواهدقانونی جمهوری اسلامی ایران مسعولین زیربط رامثل شهرام جزایری الوده کرده اندکه قانون ازخورشیدروشنتررانمیبینند،ایاسزاواراست مردم شریف ایران ناموس خودرابخاطرارزانی بمن داعشی بسپارند،اگرخدایی نکرده اتفاق ناگواری که افتاده است ولی صدایش رادرنمیاورندبرای یک مسعول خداشناس افتاداقایان چکارمیکنند،درودبرشرف دادستان البرزکه اسیراین شیطان صفتان نشد،ارزانی بهایی دارد،غذای مسموم بهای خودراولی ناموس منو تو بهایش چقدراست که باین اپهایی که باوقاحت تمام هیچگونه مسعولیت جانی مالی ناموسی راازخوددورنگهداشته اند،پس کمی بیاندیشین قیمت نوامیس ما چقدراسا
فرهاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
درودبرتمام کسانی که ناموس خودرابدست رانندهای شرکت های اسراییلی امریکایی نمیدن
فرهاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
اقا چرامطلب بحق منو نمیزاری
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
سلام لطفا بیاید پلاک ماشین مارو شخصی کنید ..مادیگه این تاکسی را بااین مشکلات نمیخواهیم ...حتی بیمه تاکسی هاروهم دوساله درست نمیکنید ..تاکسی رانی این چند سال برای ما چه کاری انجام داده ..فقط برای ما گرفتاری درست کردند..مادیگه بریده ایم از این همه بی قانونی .بازهم اگر این تاکسی هانباشند شهر لنگ میماند ..تمام ارگان های دولتی از همین تاکسی بدبخت استفاده میکنند که تاکسی رانی ودولت انهارا از کار انداخته ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
مرگ بر كسي كه به مظلوم ظلم ميكنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
مرگ بر كسي كه به مظلوم ظلم ميكنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
باسلام خسته نباشید
چرادر کشور اسلامی که خود راحامی مستضعفان جهان میدونه قانون نه تنها رعایت نمیشه بلکه برعکس انجام میشه یعنی حمل مسافر که فقط باید توسط خودرو با پلاک عمومی انجام بشه جریمه دارد توسط ناظران تاگسیرانی وراهنمای ورانندگی وحمل مسافر توسط خودرو شخصی با پلاک شخصی نه توسط ناظران تاکسیرانی نه توسط ماموران راهنمایی وزانندگی هیچ جریمه ایی نمیشوند حتی کار بجایی کشیده شده که ماموران راهنمایی ورانندگی با لباس شخصی وخودرو بدون پلاک اقدام به مسافر کشی میکنند و وقتی ما اعتراض میکنیم با کمال وقاحت میگویند به شما ربطی ندارد فقط به من بگویید در این مملکت آیا قانون هست یا نه با تشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
با سلام خدمت تمام رانندگان عزیز خسته نباشید ما قشر متوسط و شاید ضعیف جامعه هستیم و مسئول دلسوز نداریم نداریم نداریم هر بلایی هم سر ما میاید از همین مسئولین است .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
باسلام
من بعنوان یک راننده تاگسی تهران فقط از شهردار تهران دو چیز بیشتر نمیخواهم که با انجام این دومورد راحت مشکلات عمده تاکسیرانان شهر تهران حل میشود


1-لطفا آرم طرح را فقط روزانه انهم هر روز برای روز بعد فقط بفروشید چون با این کار هم درآمد شهرداری افزایش میابد و چون طرح روزانه گرانتره هم برای مسافر بر های شخصی نمی صرفد هر روز طرح 40هزار تومانی بخرند
2-قانون جریمه مسافر بران شخصی که در تمام شهرها و روستاها انجام میشود در تهران هم انجام شود یا اعلام شود حداقل توسط دوربین های هوشمند ترافیک مسافر بران شخصی جریمه میشوند تا با ماموران راهنمایی و رانندگی در گیری ایجاد نشود
با تشکر لطفا مشکلات وراه حلهایی که توسط رانندگان تاکسی ارائه میشود را جدیی تر گرفته وبکاربگیرید مطمئن باشید بنفع هم است
با تشکر از همه زحمتکشان شهر تهران ( زاهدی. )
امیر برازنده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
اقا مگه کارمندان و مدیران دولتی هر سال درامدشون وحقوقشون افزایش پیدا نمیکنه پس چرا من راننده تاکسی که مستاجرم وصاحبخونم امسال 400 تومان گذاشته رو اجاره خونم وهمه ارزاق زندگی زن و بچمم گرونتر از پارسال شده حالا
به خاطر ارزونبریهای این اینترنتیها باید درامدمون یک سوم بشه به خدا امروز از ساعت 7صبح تا 8 شب 55 تومان کار کردم
ناشناس
|
United States of America
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
باسلام نن با ۲۰سال رانندiه تاکسی هستم وتاکنون هیچوقه اینقدر شرایطم از نظرمالی سخت نبوده لذا از مسولین خواهش مکنن با ما قشر زحمت کش توجه کنند با تشکر محمد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
باسلام وخسته نباشید ,مسعولین خواهشأ بجنبین که زندگی مارانندگان تاکسی با مشکل روبرو شده ,نه بیمه ای نه سهمیه سوختی ,نه احترامی ,نه اعتباری ,از همه مهمتر در آمد هم نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
باسلام وخسته نباشید ,مسعولین خواهشأ بجنبین که زندگی مارانندگان تاکسی با مشکل روبرو شده ,نه بیمه ای نه سهمیه سوختی ,نه احترامی ,نه اعتباری ,از همه مهمتر در آمد هم نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
باسلام وخسته نباشید ,مسعولین خواهشأ بجنبین که زندگی مارانندگان تاکسی با مشکل روبرو شده ,نه بیمه ای نه سهمیه سوختی ,نه احترامی ,نه اعتباری ,از همه مهمتر در آمد هم نیست
محمد خلیلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
از سال پیش که شرکتهای اینترنتی علنی شدن با این قیمتهای غیر واقعی کمر تاکسیرانان را شکستن و انها را به مرز نابودی کشاندند در قانون همانطور که گرانفروشی جرمه ارزان فروشی هم جرمه چرا قانون به این قضیه ورود نمیکند؟
محمد خلیلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
از سال پیش که شرکتهای اینترنتی علنی شدن با این قیمتهای غیر واقعی کمر تاکسیرانان را شکستن و انها را به مرز نابودی کشاندند در قانون همانطور که گرانفروشی جرمه ارزان فروشی هم جرمه چرا قانون به این قضیه ورود نمیکند؟
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
با سلام
درباره اختلاف نرخ کرایه تاکسی با اسنپ و تپسی، مگر نرخ را در شورای شهر تصویب نمیکنن بعد به ما تاکسیمتر میدن پس چرا شرکتهای اینترنتی ملزم به رعایت آن نیستن
با تشکر
محمد لاچینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
من سال ۹۳ از یک شرکت ون خریدم شرکت اکی داد در ضمن چهار سال کمکی کار میکردم آنها گفتند مدارک بیاور تا کارنامه بگیری وقتی مدارک اوردم گفتند بالای پنجاه سال کارنامه نمیدند خلاصه در شرایط مستاجر و بیکار کاری کردند با فشار زندگی سکته کردم الان با کلی قرض خانواده مرا ترک و شرط برگشتشان پیدا کردن کار است. خواهشا اگه میخواهید زندگی درست بشه و خانواده ار هم نپاشه مشکل منو حل کنید التماس میکنم دلم برای خانوادهام تنگ شده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
همکاران عزیز تاکسی ران سازمان تاکسی رانی در جنگ مقابل شرکت‌های اینترنتی ضربه مرگ باری خورده و نیمه جان است اگر به فریادش نرسند جان را به جان آفرین تسلیم خواهد کرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
بنده تاکسی فرودگاه دارم شرکتهای ما به هر دلیل غیر موجهی از ما پول زور میگیرن و هیچ حمایتی نمیکنن.
برای نقل و انتقال یک میلیون تومان.
پول خط فرودگاه رو رو ماشین گرفتن و برای هر سرویس 15 درصد پیش پیش میگیرند و اگر از نوبتت بگذرد دوباره 15 درصد میگیرند.
اغدام به جریمه های سنگین میکنند حتی بی گناه.
و
و
و
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
بنده تاکسی فرودگاه دارم شرکتهای ما به هر دلیل غیر موجهی از ما پول زور میگیرن و هیچ حمایتی نمیکنن.
برای نقل و انتقال یک میلیون تومان.
پول خط فرودگاه رو رو ماشین گرفتن و برای هر سرویس 15 درصد پیش پیش میگیرند و اگر از نوبتت بگذرد دوباره 15 درصد میگیرند.
اغدام به جریمه های سنگین میکنند حتی بی گناه.
و
و
و
مجد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
0
0
سلاممن بعد از ده سال که توی فرودگاه کار کردم انقدر زندگی سخت شده که پول ندارم ماشینون بگیرم جکار کنماسنب کار مارا خراب کرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
0
0
با سلام
آقای شهردار جدید لطفا تمام مدیران ومعاونان تاکسیرانی شهرداری تهران را عوض کرده ویک اقدام انقلابی در سیستم حمل ونقل شهر تهران ایجاد کنید وبا بکار گیری مدیران انقلابی دلسوز کمکی به رانندگان تاکسی بنمایید خداوند به شما خیر دهد باتشکر تاکسیدار بیچاره تلفنی پایتخت تهران
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
0
0
با سلام
اینطور که از سابقه جناب شهرپار پیدا است ایشان فردی فرهیخته وکاردان درامور محوله بوده اند لااقل تا آنجا که من میدانم لذا بنده بعنوان یک عضو کوچک از این اجتماع بزرگ خواسته ای دارم که خواسته آحاد این جمعیت زروق به گل نشسته شرمسار از روی اهل خانه میباشد
آقای شهردار همانطور که میدانید این صنف کاملا خصوصی است که متاسفانه انتخاب مدیرعامل یا بهتر بگویم انتصاب وسیاست گذاریهای آن کاملا دولتی خاصه به متولی گری شهرداریها به انجام میرسد خواهش ما از شما این است که شرکتهای خصوصی را که چنانکه نیک میدانید هر یک به نحوی از انحا به طرق مختلف وباند بازی واستفاده ازانواع مختلف رانت موجودیت یافته وبا سواستفاده از این قشر ضعیف وآسیب پذیر به سود آنچنانی رسیده اند خلع ید نموده وانچنانکه باید این صنف یا سازمان را باراهنمایی ها و درایت جنابعالی به کانال بایسته و شایسته خود رهنمون شده که مطمینا با داشتهای خود چه مالی وملکی ونیروهای صدیق وفهیم و زحمتکش انشالله به سر منزل مقصود رهسپار خواهیم شد در پایان از توجه حضرت عالی بینهایت سپاسگزاریم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
0
0
سلام به تمام همکاران تاکسیران عزیز و زحمت کش
این مصاحبه حرف دل تمام تاکسیرانها میباشد.
بهنگام تنظیم وتصویب قانون شرکت های خصوصی تاکسیرانی تمام مواد قانونی یکطرفه نگارش وبنفع شرکتهای خصوصی تصویب شده و در این قانون تمام مجازاتها برای تاکسیران در نظر گرفته شده ولی برای عدم ارائه کم کاری از سوی شرکتهای خصوصی و وظایف آنهادر قبال تاکسیران اشاره ای نشده است .
امید است مسئولین شورای شهر بعنوان نماینده مردم از ما رانندگان تاکسی که جزو قشر زحمتکش و آسیب پذیر این این جامعه وجزو همین مردم هستیم نصبت به بازنگری قانون تاکسیرانی و لحاظ قانون حمایتی از رانندگان هم اقدام نمایند. با تشکر دایی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
باسلام خدمت زحمت کشان تاکسیرانی منطقه3شهرداری تهران:: من و خانواده ام از آقای علیرضا شاهی ناظر سازمان تاکسرانی در شرکت خصوصی منطقه 3 وآقاری نادری عزیز مدیر شرکت خصوصی پانیذ کمال تشکر را داریم وقدر دان زحمات ایشان هستیم زاهدی راننده پانیذ تاکسی
بلاغی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
0
0
سلام با سپاس از شما در رابطه با تهیه این گزارش.بلاغی هستم.در صورت امکان لطفا با من تماس بگیرید.سپاس
نظر شما