کد خبر: ۲۳۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴

پای اسنپ و تپسی روی گلوی رانندگان تاکسی/نفسهای رانندگان تاکسی به شماره افتاده

به نظر می رسد این خواسته رانندگان تاکسی منطقی است آنها می گویند اگر قرار است همه خدمات دهندگان به مسافر در تهران معاف از مالیات شوند این درباره همه اعمال شود اگر قرار به دادن مالیات و عوارض و ... همه ان را پرداخت کنند.

رانندگان تاکسی های تهرانی این روزها از همیشه عصبانی ترند آنها افرادی هستند که به قول خودشان هزینه ها و دوره های زیادی گذرانده اند تا تاکسی ران شوند در حالی که افراد بسیاری هستند در تهران که هیچ کدام از این هزینه ها را نداده اند و هم اکنون در این حرفه مشغولند. البته این مساله باعث ناراحتی این قشر زحمت کش نیست. موضوع جدید به نام «تاکسی های اینترنتی» دردسرهای جدیدی برای تاکسی ها ایجاد کرده اند.

اسنپ و تپسی و ... به میدان آمده اند و به دلیل ارائه خدمات به نسبت ارزان تر نسبت به تاکسی ها بسیاری از مسافران را به سمت خود جلب کرده اند. حالا تاکسی ها معترضند به این که اگر قرار به فعالیت این تازه واردهای سیستم حمل و نقل و البته فعالان غیرتاکسی قدیمی تر است لااقل بند هزینه ها و عوارض تاکسی ها با سایر فعالان متناسب شود که آنها از گردونه رقابت خارج نشوند.

پیشتر بخش اول این میزگرد پایگاه خبری تجارت با تعدادی از رانندگان تاکسی منتشر شد و امروز بخش دوم و پایانی آن را منتشر می کنیم:یک معضل دیگر تهران مسافربرهای شخصی است. آیا ما در تهران تاکسی کم داریم؟

بلاغی: خیر

 

چرا مسافربر شخصی داریم؟

پورناظری: نظارت کامل روی آنها نیست.

 

یعنی شما فکر می کنید که اگر مسافربرهای شخصی را جمع کنند تاکسی ها می توانند جوابگوی مردم باشند؟

پورناظری: دوره آقای احمدی نژاد هشت نه روز زوج و فرد شد و فقط تاکسی ها بیرون می آمدند و بر اساس آمار حدود 80 درصد مردم رضایت داشتند؛ برای اینکه خیابان خلوت بود و ما می توانستیم جوابگو باشیم.

 

با ترافیک فعلی شما می توانید پاسخ دهید؟

بلاغی: طبق قانون 2081 راهنمایی و رانندگی حمل مسافر با خودروی شخصی خلاف مقررات است. ما می خواهیم این قانون اجرا شود.

 

سؤال اینجاست که در این صورت آژانس ها چطور می توانند خدمات دهی کنند؟

بلاغی: آنها صنف و اتحادیه دارند. این درد بزرگی است که آژانس ها که پلاک آنها شخصی است اتحادیه دارند و تاکسی ها که پلاک آنها عمومی است و این ضوابط و مقررات را می گذرانند اتحادیه و صنف ندارند.

 

یعنی آنها به طور کامل از شما جدا هستند؟

پورناظری: بله

بلاغی: اگر این قانون اجرا شود که خودرو شخصی نمی تواند حمل مسافر داشته باشد خیلی از افراد خودروهای شخصی خود را بیرون نمی آورند. مشکل الآن این است که فرد می گوید در راه مسافر می زنم و پول بنزینم را هم در می آورم. اما اگر بداند که نمی تواند مسافر بزند ماشین خود را بیرون نمی آورد و ترافیک و آلودگی هوا از بین می رود و با از بین رفتن ترافیک تاکسی ها هم بهتر می توانند خدمات دهی کنند.

از طرف دیگر اگر می گویند خودرو کم است باید ساماندهی کنند و مسافربرهای شخصی هم پول هایی که من می دهم را بدهد و قوانین را بگذراند و کار کند. بزرگترین دغدغه ما بازرس تاکسیرانی است که دستگاهی در دست دارد و با آن ما را جریمه می کند.

 

نظارتی بر آن هست؟

بلاغی: اصلا

 

اسنپ و تبسی چند درصد مشتریان شما را کم کرده اند؟

بلاغی: بیش از 60 درصد

مرتضی موهبتی  11 سال راننده تاکسی است هم می گوید: 80 درصد

 

شما از نظر قیمت نمی توانید با آنها رقابت کنید؟

بلاغی: من وقتی که می خواستم کارنامه بگیرم که تاکسی بخرم باید هزینه های زیادی می دادم و امتحان شهرشناسی و موارد دیگر را می گذراندم ولی کسی که می خواهد عضو اسنپ شود هیچ کدام از این هزینه ها را ندارد.

 

مالیات سالیانه شما چقدر است؟

بلاغی: تاکسی معاف از مالیات است ولی باید اظهارنامه پر کنیم. اگر ما معاف هستیم دلیل ندارد که اظهارنامه پر کنیم و 26 هزار تومان بابت آن پول بدهیم.

 

یعنی شما با توجه به هزینه هایی که یک تاکسیران دارد نمی توانید با قیمت کمتر کار کنید؟

موهبتی: برای این نمی توانیم که این نرخ ها مصوب شده و ما خودمان این نرخ ها را نگذاشته ایم. شورای شهر به ما نرخ می دهد.

بلاغی: به طور کلی نرخ بین راننده تاکسی و مسافر توافقی است. قانون و ملاک و معیار تاکسی متر است.

پورناظری: قیمت تاکسی متر هم برای راننده تاکسی کم است.

موهبتی: یعنی اگر با نرخ مصوب کار کنید نه می توانید پس انداز کنید و نه می توانید مسافرت بروید.

 

به خود تاکسی می رسیم. چرا شما یک تاکسی را 30 میلیون تومان می خرید و با نرخ پنج میلیونی تومان باید اسقاط کنید؟

بلاغی: سؤال ما هم همین است. حتی نمی گذارند که ما خودروی خود را رنگ کنیم و با قیمت بالاتری به فروش برسانیم.

پورناظری: می گویند آلودگی ایجاد می کند. من نمی دانم چطور خوروهای شخصی وارد طرح ترافیک می شوند و آلودگی ایجاد نمی کند.

 

برای خرید خودروی جدید چقدر به شما وام می دهند؟

بلاغی: 20 میلیون تومان

پورناظری: با کارکردی که الآن داریم کسی نمی تواند قسط خود را پرداخت کند.

بلاغی: تاکسی جدید باید حدود 600 هزار تومان ماهیانه قسط پرداخت کند.

موهبتی: حداکثر درآمد روزانه ما 50 هزار تومان است.

عباسی: ما اینجا چیزهایی می گوییم که بعدا برای خودمان چالش می شود. یعنی شاید بگویند ما روزی 30 هزار تومان به شما می دهیم و ماشین های خود را به ما بدهید. طوری صحبت نکنید که فردا برای ما چالش انگیز باشد.

 

چرا در ساعت های بارانی تاکسی کم می شود؟

بلاغی: تاکسی کم نمی شوند، در ترافیک می مانند. علت اینکه یک سری تاکسی ها هم در این هوا کار نمی کنند این است که سیستم معیوب است و نظارت درست نیست. هیچ کس ساعت کار تاکسی ها را مدیریت نمی کند.

 

چرا ساعت هایی از روز تاکسی کم می شود؟

حسن سالک غلامی هم 11 سال راننده تاکسی است علت این مساله را ترافیک می داند.

عباسی: در ساعت پیک ترافیک تعداد زیادی مسافربر شخصی به سطح شهر اضافه می شود که هم مسافر من را کم می کند و هم راه من را می بندد و هم نفس من را می گیرد.

زمانی که شرکت های اینترنتی آمدند بین 45 تا 55 هزار مهاجر را به تهران سرازیر کرد؛ چون مسافربرهای شخصی تهران هم با این نرخ ها کار نمی کردند.

 

چرا تاکسی دنده اتوماتیک نداریم؟

عباسی: چون هزینه آن را نداریم. اصلا حق خرید و انتخاب با ما نیست.

 

راننده های تاکسی در معرض چه بیماری هایی هستند؟

عباسی: ما کار و زندگی های سنتی داشتیم و اینترنت به آرامی وارد همه بخش های کشور شد. دنیای مجازی یک سیستم غیر قانونی را وارد سیستم حمل و نقل کرده است. آیا من که عملکرد قانونی دارم باید با یک کار غیر قانونی به چالش کشیده شوم؟ درد جامعه ما این است که برخی مدیران ما سواد مدیریتی ندارند. وقتی کسی مدیر یک مجموعه می شود باید خودش مغز متفکر مجموعه باشد. شورای شهری برای من تصمیم می گیرد که یک ورزشکار و یا یک خواننده بوده و اطلاعات جامع شهری ندارد. شهردار ما 12 سال به زیرزمین رفت و از سطح شهر گم شد.

دولت باید بستر اینترنت را برای من آماده می کرد که مردم به اسنپ و تپسی پناه نبرند و بلاهای مختلف بر سر آنها بیاید. 6 ماه طول می کشد من بتوانم مراحل خرید تاکسی را بگذرانم و بعد از 6 ماه به من اجازه می دهند که تاکسی بخرم. این آسیبی است که مدیریت غیر کارشناسی دارد به سیستم حمل و نقل می زند و اسنپ و تپسی مورد استقبال مردم قرار می گیرد.

من کمردرد، آرتوروز زانو، آرتوروز گردن و سوی چشمم را می توانم تحمل کنم ولی نمی توانم ببینم در جامعه ای که همه از قانون صحبت می کنند بی قانونی وجود دارد. کسانی از بالا بر من مدیریت می کنند که نمی دانند چرا رنگ تاکسی باید زرد باشد. برای مدیران کشور بنویسید که اگر نمی توانید مدیریت کنید ما را آزاد کنید؛ شما سر جای خودتان بمانید.

ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
1
1
اسنپ خیلی هم خوبه.
ساناز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
1
1
تپسی بهرین خدمات رسان شهری در تهران هست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
1
1
موزدور تاکسیرانی. می دونی چن تا جوون دارن سر کار میرن به واسطه اسنپ و تپسی؟ اینا نمی خوان مردم سر کار برن اینا دشمن ما جوووناااان.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
1
خب چذت تاکسیا نمیرن عضو این شرکتا بشن؟
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of)
چون کسی راهشون نمیده گرون فروشا را.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
1
خب چذت تاکسیا نمیرن عضو این شرکتا بشن؟
ماشاالله
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
1
آقا حق دارن این اسنپ و تپسی. دو روز دیگه زمستون میشه ببنید یه تاکسی کار می کنه یا نه؟ همشون گوشه خیابون توی ماشینن فقط دربست. وقتی که اینا با مردم اینجوری تا می کنن حقشونه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
1
دایناسورا منقرض شدن راننده تاکسی های لنگ به دوشم باید منقرض بشن. دیگه نسل تکنولوژی هست. کسی نمیره توی خیابون زیر آفتاب واسته تاکسی بگیره که باااوووو
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of)
ایوووووووووووووول. راست میگه
اسماعیل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
1
آقا مردم حق انتخاب دارن. مردم خدمات اینترنتی را می خوان. مردم احترام می خوان. مردم می خوان بشینن توی یه ماشین کولرش سالم باشه. کار کنه. به نظر من که باید مجوز جابجایی مسافر بین شهری هم بهشون بدن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
1
سلام با ظهور این آپ های شخصی فرصت شغلی 80000راننده تاکسی گرفته شده در عوض شغل راننده تاکسی رو دادن به یکعده کارمند دو شغله بنظرتون انصاف هست راننده تاکسی منکر پیشرفت نیست وظیفه حمل ونقل درون شهری بعهده تاکسی هست
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of)
داداش همه بچ های اسنپ دارن روزانه بیش از 6 ساعت کار می کنن. شمام اگر می تونید که نمی تونید رقابت کنید!
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
مردم ما فقط ارزانی رامیبنند نمیدانند که چه مشکلاتی را درست مکنن .اقا یا خانومی که شما صاحب خانه تشریف دارین وسرماه از همین راننده تاکسی طلب اجاره میکنی بعد بقول خوادت سواربراین شرکتای خصوصی برای رفت امد میشوی اقای رییس بانکی که حمایت از این شرکتای اینترنتی میکنی بعد سر ماه جلوی حساب ضامن ان راننده تاکسی رامیبندی اهای مغازه داری که میگی این راننده تاکسیا هیچ خریدی ندارن ایا به این فکر کردین که باعثش خود شما هستید .من اگه اسم صاحب خانه ورییس بانک رااوردم از روی عمکد نبوده چون بیشتر با اینها سروکار داریم .دردسرهای بعدی هم درراه خواهد بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
دوست عزیزی که میگی آپ شخصی 6ساعت کار میکنه من راننده تاکسی دارم 16ساعت در روز کار میکنم
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of)
داداش مفت میری توی طرح و میای خون مردم را می کنی توی شیشه. این اسنپ و تپسی تازه باید طرحم بخرن بام ارزونتر از شما برا مردم میافتن
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
خاک برسر دولتی کنن که نمیتونه چهارتا شغل برای جوونا ایجاد کنه .که جوون با اطمینان و امنیت شغلی بره سر کار .کافیه پنج مین تو خ وایسی ببین چند تا ماشین حمله میکنن برای هزارتومن .کرایه .تاسف .ازماست که برماست .مسافرکشی هم شد شغل .خدایا....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
سلام خسته نباشید
واقعا اینجا مملکت اسلامیست؟ ؟
کجای دین اسلام گفته برای بدست آوردن رزق خود رزق دیگری پایمال شود؟
چرااااااا باید شورای شهر کرایه تاکسی رامشخص کند که کسی آنراقبول ندارد؟
همه کرایه اسنپ راقبول دارند!
چون بسیارپایین است. ..
خودم هم شایدبعنوان مسافر اسنپ راترجیح دهم حال چرااااااا
اگروجوداسنپ وتپسی قانونیست پس چراسازمان تاکسیرانی اجازه نمیدهد درآن کارکنیم
چراباید هزینه های اضافی مربوط به سازمان راپرداخت کنیم مگرسازمان چکمکی به رانندگان کرده چه حمایتی ازآنها میکند
بابوجودآمدن اسنپ وتپسی ترافیک بیشترشده امنیت کمترشده چهره شهر زشت ترشده درآمد حدود یک میلیون نفردچار آسیب شده
یکی بگه چرااااااا
چرایه خودروشخصی سالی یکباره بره برای معاینه فنی ولی تاکسی هرسه ماه
چرادورمیادین پلیس باتاکسی برخوردمیکنه ولی باشخصی نه
چون ضعف مدیریتی داریم
چون یک مشت آدم سرکار هایی هستن که هیچ اطلاعی دراون ضمینه ندارن
تا اسنپ یاتپسی درکشور کارکنن یعنی روزبه روز بامشکلات جدیدتری روبروخواهیم شد درحوضه حمل و نقل و ترافیک
آلودگی هوا بیشترخواهدشد
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
خاک برسر دولتی کنن که نمیتونه چهارتا شغل برای جوونا ایجاد کنه .که جوون با اطمینان و امنیت شغلی بره سر کار .کافیه پنج مین تو خ وایسی ببین چند تا ماشین حمله میکنن برای هزارتومن .کرایه .تاسف .ازماست که برماست .مسافرکشی هم شد شغل .خدایا....
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
اقایون وخانومایی که طرفدار این شرکتا هستید اگر که کارمند باشید ورییس اداره شما به شما بگوید که باید روزانه بجای هشت ساعت کار باید داوزده ساعت کار کنیدواگر مثلا حقوقتان یک میلیون تومان باشد وبگوید که باید باپانصد هزار تومان کارکنید وکسانی رااورده باشند که بااین شرایط کار کنندوبهشما بگویند که میتوانید بروید چکار میکنید چه حالی به شما دست میدهد ما فقط منافع خودمان رامیبینیم .هربلایی سردیگری امد به ماربطی نداردکمی واقع گراباشیم اقایی که میگویی نسل دایناسورامنقرض شده باید نسل ماتاکسیدارا منقرض بشه خواهی نخواهی نسل کار شماراهم منقرض میکنن صبرکنید مبینید همنطور که نسل تولیدیارومنقرض کردن همانطور که نسل کارخانجات را منقرض کردن .شما اگه یک ساعت در ترافیک بمانید مبخواهید زمینو زمان رابه هم بدوزید پس چطور توقع دارید که یک راننده تاکسی از صبح تا شب پشت ترافیک بماند واصلا هیچ اعتراضی نداشته باشد که شما با ماشینای اخرین مدلتان با دندهای اتوماتیک درشهر بچرخید وترافیک درست کنید وراننده تاکسی درهما ترافیکی که شما درست کردید به پدرومادرو خواهرو فامیل شما سرویس بدهد با قیمت مجانی .حالا شما صبر داشته باشید الان کسانی که در این شرکتا کار میکنن ادمای تازه نفسی هستنددویاسه سال دیگر بهشما میگویم کهاگر توانستید سوار این ماشینا بشوید مطمئن باشید صد پله ازما بدتر هستند اونها الان ماشینای تقریبا نوئی سوار هستند وچندسال دیگر که کهنه تر شده وازپس مخارج ماشیناشون بر نیمامدن وگفتی کولر همچین حال شمارو جا اوردن اون موقع دیدنست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
دوست عزیز
اولا وظیفه حمل و نقل با تاکسی هست نه شخصی
دوما هزینه کرایه تاکسی رو شورای شهر تعین میکنه
سوما اگه خون مردم رو تو شیشه میکردم 16ساعت کارنمیکردم
حسینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
باسلام
درجواب ان اقای نسبتا محترمی که گفتند تاکسی ها مفت ددر طرح می چرخندشما که اینقدر اطلا عات ضعیفی داری پس بهتره نظر ندیدی
چون رانندگان تاکس اولا هفت خوان رستم برای گرفتن تاکس میگذرند تا تاکسی بگیرند...بعد ابونمان.عوارض...‌‌‌‌‌‌‌‌
ابوالقاسم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
همیشه پرچم تاکسی بالاست تا چشم دشمنت دربیاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
شهر بی قانون ،هر روز باید بمیریم و زنده شویم برای حداقل نیازها،فقط ۱۱۰۰۰۰۰۰ ریال اجاره خونه خرابی تاکسی
هزینه بنزین ،بیست ساله راننده تاکسی هستم دریغ از یک کلمه حمایت تاکسیرانی .....
محمدسلیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
در این نظرسنجی ها هم تاکسیرانان و هم رانندگان اینترنتی نظر شونو بیان می کنند خواننده این نظرات خیلی راحت، متوجه ادبیات یک تاکسیران و غیر تاکسیران میشود. که این کجا و آن کجا شنونده باید عاقل باشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
شما که از اسنپ و تپسی حمایت میکنید پس چرا دایما تو گروههای تلگرامی به خاطر کرایه های پایین گریه و ناله میکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
شما که از اسنپ و تپسی حمایت میکنید پس چرا دایما تو گروههای تلگرامی به خاطر کرایه های پایین گریه و ناله میکنید
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
یکی از اینهایی که نظر دادن که مامفت توی طرح رفت وامد میکنیم وخون مردمو توشیشه میکنیم خودت کارت چیست .یا کارمندی یا شغل ازاد داری تو به مردم خدمت میکنی ؟برز ببینی اگر که کارمند باشد کار کردن کارمنداروهم دیدیم که چند وقت پیش خود رادیو وتلوزیون امار گرفته بودند که هر کارمندی کلا در روز بیست دقیقه کار مفید انجام میدهد.این از کارمندان .اگر شغل ازاد دارید که یجور دیگه نمونش این بوتیک دارا شلوار سی هزارتومنی رو صد هزار تومان میفروشه که بهش میگی چرا میگه فلان قدر کرایه مغازه میدهم مالیات میدهم هزارجوربهانه میاورد .بازاریها که دیگه نگو چهارلا پهنا حساب میکنن هرموقع هم بهشان بگی بارار چه خبر میگویند بازارخرابه که به چکسی قسم بخورم که باور کنید پولهایشان را شب باگونی بخانه میبرند میگویید دروغ میگم ببیایید میدان ارگ تا بهتان نشان دهم حالا اونایی که کارت میکشند بکنار.اخه اقا جان مامفت تو طرح رفت وامد میکنیم ماخون مردونو توشیشه کردیم.شما میدونی ما درماه چقدر پول جریمه میدهیم شمامیدانی چقدر خود تاکسیرانی مارا جریمه میکند شما میدانید درماه ما چقدر پول شارژمیدهیم شما اینهارو نمیبینی شما فقط این میبینی که راننده تاکسی در ماشین خودنشسته وفقط از مسافرها مول میگیرد میبینی که تویک ساعت سی هزارتومن کار کرده وپیش خو میگویی که ده ساعتم که کار کند میشود سیصد هزار تومان ماهی نه میلیون تومان من حاضرم این ماشین را به شما بدهم وماهی دومیلیونو پانصد هزار تومان به من بدی بقیش ما خودت.ما نه کرایه خونه داریم نه قسط داریم نه خرجی خانه میدهیم نه بچه مدرسه ای داریم نه مریضی داریم ما خوشترین ادمای روی کره زمین هستیم چون هیچ دغدغه ای نداریم شما راست میگی ما مفت مجانی داریم فقط خون مردمو تو شیشه میکنیم
افشار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
آیا فقط اسنک و پپسی باید تو صنف تاکسی باشه ? آیا این هایی که علیه رانندگان تاکسی حرف می زنند از وضعیت معیشتی این قشر زحمت کش خبر دارند ? از مشکلات کاری این عزیزان خبر دارند ? اگر این ظلم تو صنف خود شماها بود بازهم همین حرف ها می زدید ?
با سلام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
با سلام
به نظر بنده تمام این مشکلات مسبب و باعث بانیش سیاست های غلط دولت است،اگر هر کس نسبت به مدرک و حرفه ای که دارد شغل داشته باشد،این مشکلات دیگر پیش نمی آید.
اگر برای جوان ها شغل خوبی باشد هیچ موقع به شغل برادر و هموطن خود تجاوز نمی کند....؟
بنده یک تاکسیران هستم که روزانه 16 ساعت کار می کنم تا دخل و خرجم با هم بخونه،که این بخاطر کارکرد همین مسافربری شخصی است،البته بنده منکر کارکرد جوانان نیستم ولی اگه واقعاً جوانان علاقه ای برای کارکردن با ماشین دارند آنها هم مثل ما تاکسیران ها اقدام به گرفتن تاکسی کنند(مراحل قانونی را طی کنند)
عزیزان من شما فعلاً با این کارتان دارید نون رو از سفره ما تاکسیران ها برای دارید و می برید سر سفره خودتان که اگر اعتقاد و وجدانی باشد شرعاً این کار حرام است.
واقعاً برای تمام مسعولینی که در کار خود کم کاری می کنند و باعث هرج و مرج بین مردم می شوند متاسفم و امید آن دارم که روزی برسد تا ولی عصر و زمان بیاید تا ریشه این فساد ها برچیده شود.....
خداوندا درود فرست بر محمد(ص)و خاندان پاکش و تعجیل فرما در ظهور حضرت مهدی علیه السلام
مجتبی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
یک کلام والسلام.تاکسی یعنی امنیت.درضمن اسطبل وپپسی میخوان تاکسیهاروازدورخارج کنن ک کورخوندن.تاکارپینوهست ماهم هستیم
سعید قادری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
با سلام.حرف من راننده تاکس که بیش از هجده سال مشغول ای شغل هستم اینه که اگه قرار باشه فصل والخطاب همه قانون باشه نرخ کرایه تاکسی روهم شورای شهر تصویب کنه و نظارت بر کار من راننده تاکسی هم طبق قانون بر عهده سازمان تاکسی رانی باشه دیگه جای برای فعالیت غیر قانونی این آپ های اینترنتی که نه امنیت ونه تخصص این شغل بسیار حساس راندارند را باقی می گذارد
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
هیچ صنفی مثل رانندگان تاکسی نیست که اتحادیه آن نسبت به کارکنان آن شغل بی تفاوت باشد،هیچ امتیازی برای ما در نظر نمیگیرند که هیچ هر روز یک قانون جدید،عوارض 1080 تومانی ما یک شبه شد 40500 یعنی چند برابر آخه،حکم گردشی هم به تاکسی های گردشی تحمیل شد،حالا یه مدت برای مرخصی پول میگرفتن را حسلب نمیکنم،اگر وضع رانندگان تاکسی خوب بود وقتی هوا تاریک هست از خانه بیرون نمیامدند و وقتی هوا تاریک میشد به منزل برمیگشتند،تاکسی کوتاهترین دیوار را در این جامعه دارد متاسفانه که همه فشارها بر روی آن است،به امید روزی که تاکسی جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا کند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
با سلام
وقتی با رابطه و ژن خوب به مسندی بشینی که هیچ اطلاع و پیش زمینه ای ازش نداشته باشی ؛ یک همچین مشکل بزرگی رو درست میکنی که حالا حالا ها رانندگان تاکسی باید تاوانش رو پس بدن
آقای مظفر این ها همه از بی کفایتی شماست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
با سلام
وقتی با رابطه و ژن خوب به مسندی بشینی که هیچ اطلاع و پیش زمینه ای ازش نداشته باشی ؛ یک همچین مشکل بزرگی رو درست میکنی که حالا حالا ها رانندگان تاکسی باید تاوانش رو پس بدن
آقای مظفر این ها همه از بی کفایتی شماست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
با سلام
وقتی با رابطه و ژن خوب به مسندی بشینی که هیچ اطلاع و پیش زمینه ای ازش نداشته باشی ؛ یک همچین مشکل بزرگی رو درست میکنی که حالا حالا ها رانندگان تاکسی باید تاوانش رو پس بدن
آقای مظفر این ها همه از بی کفایتی شماست
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
من مخالف صددرصد این دوشرکت هستم چون بخاطر بلد نبودن خیابانها هم حجم ترافیکو زیاد کردن هم درصد تصادف زیاد شده شماهایی که طرفدار این دو شرکت هستید یه شب ساعت ۱۲ شب به بعد برید منطقه چهاردیواری میدان دانشگاه ببینید راننده هاشون شبا کجا میخوابند ما مردم کوتاه فکر که همه ادعای زرنگیمون میشه میریم لباس میخریم مثلا فروشنده میگه ۲۰۰۰۰۰ تومان پول و بهش میدیم بع ازشم تشکر میکنیم بعد یه راننده تاکسی که شغلش رانندگیه با هزاران مشکل داره خرجیه ۵ نفرو تو زندگیش از طریق رانندگی میده ۱۰۰۰ تومان یه میخواد بیشتر بگیره میگیم آقا چخبره ۱۰۰۰ تومان بیشتر میگیری چند روز پیش توی اخبار یه دختره شاکی بود از شرکت اسنپ که یکی از راننده هاش که اومده بود دنبالش که تا مقصد ببره با تهدیده چاقو بهش تجاوز کرده بود تا این بلا سره خودتونو خانوادتون نیومده از این شرکتایی که معلوم نیست دفترشون کجاست اصلا مدیرش کیه استفاده نکنید من با خانوادم فقط از تاکسی استفاده میکنیم چون هم مورد اطمینانن هم میتونم اگه مشکلی پیش اومد سریع پیداش کنم یکی از دوستانم چند وقت پیش اسنپ گرفته بود گوشیش جا مون توی ماشین ۵ دقیقه بعد به گوشیش زنگ زده بود دیده بود خاموشه خب حالا اگه توی تاکسی جا گذاشته بود میتونست پیدا کنه چون برای خودم این اتفاق افتاد توی تاکسی راننده برام آورد
بیات
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
با سلام. بنده به عنوان مهندس این مملکت هیچ وقت وسیله‌ی حمل ونقل عمومی را کنار نمیگذارم و سوار ماشین شخصی نمیشوم.درود بر تاکسیرانان زحمت کش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
0
0
الهی آمین
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
0
0
برای اون اقایی که گفته بودن مزدورتاکسیرانی بگم که اولا جوانی که دنبال مسافر کشی میرود جوانی خود ازدست میدهد دوم اینکه مثلا یجوون 25ساله که به مسافر کشی رو میاورد درسن سی سالگی دیگر اعصاب درستو حسابی ندارد همینطور الانشم اعصاب ندارن چه برسه به اون روزی که ماشینشان فرسوده شده ومیبینندکه هیچی هم ندارندکهدر ترافیکای طولانی با مبلغهای ناچیزی مسافر را جابجا کرده وحتی نمیتواند یک جفت لاستیک برای ماشین بخرد اینها به غیرازترافیکی که درست کرده وهوای تهران را الوده تر کرده.من خودم دراژانسی کار میکردم که یک همچین عقیده مثل این شرکتای اینترنتی داشت مبلغ کرایه پایین سرویس بالا ماشین من دراین اژانس طی یکسال صد هزار کیلومتر کار کرد وفقط جزفرسوده شدن ماشین واعصاب خورد شدن من چیزی برای من نداشت باور کنید که خرج زندگی من درنمیامد هیچ حتی برای پول بنزینم صبح لنگ بودم.تازه اون موقع خیلی ارزانی بود .من الان ماشینم مدل 86است که حدود سیصد هرار کیلومتر کارکرده دیگه به این ماشین نمیشه نگاه کرد .حالا حساب کنید ماشینی که در این شرکتا سالی صد هزارکیلومتر کار میکند سه سال کار کند دیگه نمیشه این ماشینو نگاه کردمخصوصا این ماشینایی که ما داریم .حالا این جوونا فکر کنن که دارن کار میکنن.حساب کارمنداکه بکنار که یکسری ازاین کارمندا دیگه خیلی زیاده خواه هستن که دراین شرکتا کار میکنن اینا دیگه میگن همه چی ازماست.میگن که ازنخورده بگیر بده خورده واقعا جریان این ادمهاست .کلا در اداره که تو پیچ هستن یا خواب تشریف دارن وکلا بیست دقیقه کار مفید میکنن وبعداز ظهر خیلی قبراق به مسافر کشی میپردازن به خدا کستنی از این کارمندا رو من دیدم که وقتی مسافر نیست حرص میخورن ماکه کلا زندگیمان از این راه میچرخه حرص نمیخوریم
منصور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
0
0
درود بر رانندگان تاکسی ,تاکسیها نه بیمه دارن نه سهمیه بنزین دارن ,نه از جایی حمایت میشن. انتظار مفت بریو از تاکسی نداشته باشین ,اکثرأ تک شغله هستن ,
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
0
0
آقایون عزیزی که میگن ما ۵۰ تومن کار می کنم کار نمی کنید وگر نه خیلی بیشتر از اینا میشه کار کرد من خودم راننده تاکسی هستم و نمی خوام از کسی حرف داری کنم ولی این سیستم اینتر نتی نبود همچنان همکاران ما جو لون گران فروشی و کرایه بابا می گرفتن من خودم دیدم همکار خودم چه کرایه هایی از مسافران می گیرن خودمونو اسلاح کنیم منم مستاجر و وام دارم راننده ای که نتونه قسط ماشین شو بده کار نکنه بهتره و اینکه مردم دیدشان نسبت به راننده تاکسی بد شده کاریشم نمیشه کرد
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
0
0
خانمی رامن چندوقت پیش سوار کردم .توی راه صحبت شد که برگشت گفت من دیگه از این شرکتا دیگه ماشین نمیگیرم گفتم چرا خوب ارزون هستن گفت فقط که ارزونی نیست دیروز من از میدان هفت تیر میخواستم برم تیراژه منو برده تجریش از تجریش برده تیراژه تازه همش سرش تو گوشی بود وبه جی پی اس نگاه میکرد گفت شما چطور به ترافیک نخوردیدتازه جی پی اس هم نداریدگفتم هر کسی باید تو کار خودش خبره باشه هر کسی رابهرکاری ساختن.میگفت من دوساعت چهل دقیقه تو راه بودم گفتم اخه چی بگم که روزی ما رو اینها میبرن ی کارمند میگفت که من بعداز ظهرها با ماشینم در این شرکتا کار میکنم وکرایه خانه ام رو ازاین راه میدهم وحقوقم برای اقساط دیگر میگذارم وکرای خانه ای که میدادمو پس انداز میکنم .این اقا نمیدونست که داره حق زن وبچه منو میبره بابا توروخدا بیایید ی فکری به حال ما رانندگان تاکسی بکند اقا یا مارو حذف کنن یا این شخصیارو بابا زندگیمان مختل شده باید سه چهار ساعت بگردی تا ی مسافر بهت بخوره اونم برداشته از اسنپ قیمت گرفته میگه بااین قیمت میبری یا نه اخه چی بگم اگر که صدای مارو کسی ازاین راه میشنوه یکاری بکنید تا این افراد جامعه زندگیشان بهم نریخته .هرکس بیکار میشه میره مسافر کشی میکنه ولی ما که بیکار داریم میشیم چکاری انجام بدهیم اگر نمیتوانید یعنی اگر زورتان به این شرکتا نمیرسه بگید که ما تکلیف خودمان رابدانیم چرا هیچکسی جوابگو نیست .شورای شهر پس برای چی میاد نرخ تاکسی رو تعیین میکنه چرااخه اینا به فکد ما نیستن اینا به فکر این شرکتای خصوصی تاکسرانی هستن که بتوانند از این طریق فقط طلبهایی که ازمادارن را وصول کنن
نظر شما