کد خبر: ۲۳۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴

مجلس به پرونده تراریخته‌ها ورود می‌کند

قطعاً حساسیت این موضوع دقت نظرموشکافانه و تأمل بیشتر در این باره را می‌طلبد.
مجلس به پرونده تراریخته‌ها ورود می‌کند
به گزارش تجارت امروز؛ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از ورود این کمیسیون به صحت سلامت محصولات تراریخته خبر داد.

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از ورود نمایندگان مجلس  به مسئله بررسی  تراریخته‌ها در کشور خبر داد و گفت: ورود محصولات تراریخته  نیاز به کارشناسی دقیق‌تری دارد، اما با توجه به برنامه‌ها و اظهارات آقای عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این مورد، می‌بایست با دقت نظر بیشتری سلامت و یا عدم سلامت و در رأس آن سرطان‌زایی این طیف محصولات را که به طور مشخص اعلان علمی نشده، مورد بررسی قرار داد.

وی با اشاره به همکاری گسترده نهادهای علمی و کشاورزی کشور در مورد این محصولات، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه  تحقیقات علمی درباره این محصولات با نظارت مستقیم نهادهای ذیربط در حال انجام است، اما  هنوز هم در کارشناسی این محصولات اختلافات نظری وجود دارد که در برخی نظریه‌ها از تاثیر منفی این محصولات بر روی ژن‌های انسانی صحبت شده و قطعاً حساسیت این موضوع دقت نظرموشکافانه و تأمل بیشتر در این باره را می‌طلبد.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: پس از بررسی و رسیدن به نتیجه دقیق درباره کیفیت و چگونگی تاثیر مثبت و یا منفی محصولات تراریخته  در کشور، کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصمیم نهایی در برخورد با ورود و عرضه این طیف محصولات را با همکاری مراجع  اجرایی دولت به مرحله اجرا در خواهد آورد. /تسنیم 
نظر شما