به گزارش تجارت امروز ؛ رئیس پلیس تهران طرح های پلیس برای ایام بازگشایی مدارس در پایتخت را اعلام کرد.

سردار حسین رحیمی در گفت و گو با میزان، با اشاره به اجرای طرح های ویژه بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از هفته آخر شهریور در تهران گفت: براساس پیش بینی ها ترافیک تهران در نیمه اول مهر ماه همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاهها تا 30 درصد افزایش پیدا می کند. این ترافیک نیاز به مدیریت کردن به منظور جلوگیری از قفل شدن معابر را دارد.

وی ادامه داد: برنامه ریزیه ای لازم برای تسهیل ترافیک از سوی پلیس تهران انجام شده است.

رئیس پلیس تهران با بیان اینکه طرح ویژه بازگشایی مدارس از هفته آخر شهریور آغاز می شود، افزود: علاوه بر اینکه هرگونه عملیات عمرانی در سطح شهر تا نیمه مهرماه ممنوع است، تاکید کرد: ماموران پلیس راهور مقابل مدارس حضور یافته تا از توقف غیرمجاز، دوبله و راه بندان در اطراف مدارس جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: در روزهای اول به دلیل اینکه سرویس مدارس به صورت کامل آماده نشده است، برخی والدین اقدام به جا به جایی فرزندان خود می کنند.

رحیمی از تامین امنیت در اطراف مدارس خبر داد و افزود: در این رابطه پلیس پیشگیری برنامه های ویژه ای را در دستور کار قرار داده است و به عنوان نمونه در مقابل برخی مدارس گشت های پلیس مستقر یا در اطراف آن اقدام به گشت زنی می کنند تا هنجار شکنی رخ نداده و مشکلی به وجود نیاید.


منبع : خبرگزاری آریا