کد خبر: ۲۳۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱

ژنرال اسراییلی: ایرانی ها خیلی شبیه به خود ما هستند!

یئیر گولان گفت: برای اسراییل ایران تهدید بزرگ تری در مقایسه با داعش است؛ چون ایرانی ها پیچیده و از لحاظ تمدنی برتر و با زیرساخت علمی و آکادمیک خوبی هستند.
ژنرال اسراییلی:  ایرانی ها خیلی شبیه به خود ما هستند!
به گزارش تجارت امروز؛ یک ژنرال بلندپایه ارتش اسراییل در اظهاراتی در یک اندیشکده آمریکایی در واشنگتن ایران را بزرگ ترین و خطرناک ترین تهدید موجودیتی برای اسراییل دانست.

به نقل از وب سایت روزنامه «جروزالم پست» اسراییل؛ ژنرال "یئیر گولان" از فرماندهان بلندپایه ارتش اسراییل و معاون سابق ستاد کل ارتش اسراییل در اظهاراتی در اندیشکده " موسسه واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک" گفت:" تهدید مستمر از ناحیه ایران بزرگ ترین مشغله امنیتی اسراییل محسوب می شود.

او افزود:" برای اسراییل ایران تهدید بزرگ تری در مقایسه با داعش است؛ چون ایرانی ها پیچیده و از لحاظ تمدنی برتر و با زیرساخت علمی و آکادمیک خوبی هستند. آنها دارای صنعتی پیشرفته تر، دانشمندان خوب و جوانان با استعداد بالا هستند... در واقع آنها خیلی شبیه به خود ما هستند و به خاطر اینکه شبیه به ما هستند برای ما خیلی  خطرناک تر هستند."

ژنرال بلندپایه اسراییلی: ایرانی ها ملتی پیچیده، متمدن، صنعتی و جوان و با استعداد هستند برای همین برای اسراییل خطرناکترند!

این ژنرال اسراییلی گفت اسراییل دهه هاست با گروه هایی شبیه به داعش مبارزه کرده و به همین خاطر راه مقابله با آنها را می داند اما رهبران اسراییلی همچنان در پیدا کردن راهی برای مهار ایران مانده اند.

ژنرال گولان همچنین درباره نفوذ رو به گسترش ایران در سوریه هشدار داد و گفت:" در صحنه سوریه ایران روز به روز به مرز با اسراییل نزدیک تر می شود  در حالی که مسکو نیز ایران را به عنوان شریک عملیاتی پذیرفته است.

او افزود: منافع ما با روسیه در این زمینه سازگار نیست اما من نفوذ روسیه در سوریه را به طور کلی منفی نمی دانم.. من فکر نمی کنم روس ها تمایلی به ایدئولوژی ایرانی ها داشته باشند بلکه به گمان من آنها از نفوذ ایران در سوریه در جهت منافع خودشان استفاده می کنند." /عصر ایران
نظر شما