کد خبر: ۲۳۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷

دولت یازدهم در کدام حوزه‌ها موفق‌تر بود؟

توانمندسازی اقشار مختلف چه در دستگاه‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی و چه در دستگاه‌های اجرایی نظیر فنی و حرفه‌ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و چه در دانشگاه‌ها و مراکز علمی نظیر جهاددانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری در چهار سال آینده نیز ادامه می‌یابد.
دولت یازدهم در کدام حوزه‌ها موفق‌تر بود؟
به گزارش تجارت امروز؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، دولت روحانی را از موفق ترین دولت ها در حوزه های اجتماعی و بخش سلامت ارزیابی و تصریح کرد: عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت تقریبا از چنان غنا و قوتی برخوردار است که با هیچ دولتی در بعد انقلاب قابل مقایسه نیست.

محمود قنبری به فرصت‌ها و چشم‌اندازهای پیش روی دولت دوازدهم و واکاوی عملکرد دولت یازدهم پرداخته و افزایش سه برابری مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و افزایش چتر حمایتی دولت بر سر محرومان را نشانه‌ای از توجه جدی دولت روحانی به محرومان برشمرد و خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در عین افزایش این حمایت‌ها، همزمان با برنامه‌ای مدون به‌دنبال توانمندسازی اقشار مختلف و از جمله مددجویان و حتی بیکاران و جویندگان کار است و از این رو آموزش و مهارت‌آموزی بخش جدایی‌ناپذیری از برنامه‌های دولت در این بخش‌ها است.

قنبری با بیان اینکه این روند در استان سمنان نیز با قوت پیگیری شده گفت: توانمندسازی اقشار مختلف چه در دستگاه‌های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی و چه در دستگاه‌های اجرایی نظیر فنی و حرفه‌ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و چه در دانشگاه‌ها و مراکز علمی نظیر جهاددانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری در چهار سال آینده نیز ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه دکتر روحانی برای چهار ساله دوم رئیس جمهوری خود برنامه ای کامل در دوران پیش از انتخابات عرضه کرد، گفت: در این برنامه، راهبردها و راهکارهای دولت برای مسائل اساسی کشور و از جمله برنامه های دقیق و کارشناسانه ای در حوزه های اقتصادی، اشتغال و توسعه، سیاست های داخلی و خارجی برنامه هایی در حوزه علم و فناوری، فرهنگی، اجتماعی، محیط زیست و از همه مهمتر برنامه های دولت برای تحقق توسعه پایدار ارائه شد و اکثر مردم و به ویژه نخبگان جامعه به واسطه این برنامه‌ها از دکتر روحانی حمایت و عموم را به رای دادن به این برنامه ها ترغیب کردند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان با بیان اینکه دولت دوازدهم تجربیات دولت‌های بعد از انقلاب و از جمله دولت اول دکتر روحانی را در خود دارد گفت: این تجربه و انتخاب مجموعه‌ای از مدیران مجرب، متخصص و کارآمد که تجلی آن را در کابینه نیز می بینیم می‌تواند موفقیت دولت دوازدهم را در چهار سال پیش رو دوچندان کند.

روحانی بهترین‌ها را در هر بخش برای مدیریت کلان کشور انتخاب کرده است

 وی با بیان اینکه روحانی صراحتا فرمودند که بهترین‌ها را در هر بخش برای مدیریت کلان کشور انتخاب کرده و اگر نیروی توانمندتری سراغ داشت حتما وی را معرفی می کرد، افزود: این حساسیت رئیس جمهور در انتخاب کابینه و مدیران ارشد دولت نشان از حساسیت بالای رئیس جمهور برای عمل به وعده ها و رفع مشکلات اساسی کشور که در قالب همین وعده ها هم مطرح شده دارد.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوشایندی در این چهار سال خواهد افتاد گفت: دکتر روحانی در چهار ساله اول نشان داد اعتماد و اعتقاد بسیار زیادی به کار کارشناسی دارد و شناخت ما از ایشان در دولت اولش نشان می‌دهد که رئیس جمهور از آن جنس مدیرانی نیست که از روی احساس و بدون برنامه شعار بدهد.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه دکتر روحانی در همه حدودا چهل سال دوران انقلاب از مسئولان ارشد و موثر کشور بوده است افزود: همین تجربه بالای مدیریتی و اثرگذاری وی در دولت های مختلف و تجربه مدیرت های کلان در دستگاه ها و نهادهای موثری همچون مجلس، شورای امنیت ملی، خبرگان رهبری، دولت و...از دکتر روحانی یک چهره معتدل معقول ساخته و همین می تواند گره های زیادی از مشکلات کشور را باز کند همچنان که در چهار سال گذشته دیدیم که تدبیر ایشان و اعتماد و حمایت های ویژه مقام معظم رهبری از دولت تا چه حد توانسته که  مشکلات کشور در حوزه سیاست خارجی، برخی مشکلات کلان کشور در حوزه های اقتصادی همچون تورم و توسعه بازارهای صادراتی، تسهیل در واردات مواد اولیه و ماشین آلات و ...را حل کند.

دولت دوم روحانی دولت فائق‌شدن بر معضل بیکاری و اشتغال است

وی با اشاره به برنامه‌های دولت برای رفع مشکل اشتغال و برنامه‌های مدون و جامع کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: دولت دوم روحانی دولت فائق‌شدن بر معضل بیکاری و اشتغال است. ضمن اینکه سیاست‌های ابلاغی رهبری فرزانه انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، شکل‌گیری فرماندهی اقتصاد مقاومتی و بسیج همه ظرفیت‌های کشور در این راستا، موفقیت دولت در این بخش مهم را تسریع خواهد کرد.

قنبری، تیم اقتصادی دولت را یک تیم با توانایی‌های علمی و اجرایی بسیار بالا ارزیابی و اضافه کرد: انتخاب این تیم با حساسیت بسیار بالایی صورت گرفته و همین نشان می‌دهد که دولت تدبیر و امید تلاش مضاعفی در این بخش خواهد داشت. ضمن اینکه در دولت اول مقدمات این تحول تا حدودی فراهم شده و کارگروه‌ها و کمیته‌های زیادی چه در سطح ملی و چه در سطح استانی و شهرستانی شکل گرفته است.

وی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ستادهای اقتصاد مقاومتی در همه سطوح ملی و استانی اشاره کرد و گفت: دولت در همین راستا برای تسریع در رفع موانع و مشکلات بسیاری از اختیارات را به استان‌ها و مدیران میانی داده تا به سرعت مشکلات، رفع و زمینه ایجاد اشتغال و تولید بیشتر در کشور فراهم شود.

این مسئول ارشد اجرایی با بیان اینکه اوضاع نسبی اقتصادی ما امروز قابل مقایسه با چهار سال پیش نیست ادامه داد: دولت روحانی به‌دلیل اصرار بر سیاست‌های مناسب خارجی، بهبود روابط سیاسی و تجاری با دنیا ، رفع تحریم‌های ظالمانه و با ایجاد یک انضباط پولی و مالی و همچنین از طریق جذب سرمایه‌گذاران و حمایت مسئولانه از تولیدکنندگان داخلی شرایط امروز اقتصادی کشور را تا حد زیادی سامان داده اگر چه هنوز تا رفع کامل مشکلات گام های بلند دیگری باید بردارد.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه رئیس‌جمهور در این مدت بارها و به کرات گفته که به وعده‌هایی که در انتخابات به مردم داده وفادار است افزود: بدون تردید دولت دوازدهم، دولتی موفق‌تر از دولت یازدهم خواهد بود. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که چیرگی دولت بر غول تورم در چهار ساله اول برای بسیاری غیرقابل باور بود اما این دولت نشان داده که توانایی‌های بسیار بالایی دارد و لذا همراهی‌های قوای سه‌گانه و مسئولان ارشد با دولت می‌تواند این توفیقات را در دولت دوم روحانی بیشتر کند.

قنبری خاطرنشان کرد: دولت یازدهم برای بازگشت کشور به ریل توسعه و برداشتن موانع داخلی و خارجی گام‌هایی بلند و انرژی و توان زیادی گذاشت و از آنجا که در دولت دوازدهم، تقریبا بسیاری مقدمات فراهم و گام های عملی زیادی هم برداشته شده، امید به تدابیر دولت در حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه بسیار بیشتر شده است.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان با بیان اینکه دکتر روحانی دولت دوازدهم را دولتی مصلح، اصلاح‌گر و معتدل اعلام کرده گفت: همانطوری که رئیس‌جمهوری هم بارها فرمودند این دولت در عین پافشاری جدی و حساست بالا در بحث امنیت و دفاع از کشور بر ارتباط سازنده و روابط برد-برد با دنیا و به ویژه کشورهای منطقه و همسایه تاکید کرده چرا که این دولت معتقد است که ایرانی مقتدر و امن مستلزم داشتن منطقه و همسایگانی امن است لذا جمهوری اسلامی ایران که امروز از آن به جزیره‌ ثبات در منطقه‌ای پرتنش نام می‌برند همه توان توان خود را برای بازگشت امنیت به منطقه بکار می‌گیرد.

وی با اشاره به قرابت‌های فرهنگی و دینی جمهوری اسلامی ایران با همسایگان خود افزود: بافت فرهنگی و سیاسی منطقه ایجاب می‌کند که ایران همواره از کشورهای منطقه که بسیاری از آنها در جغرافیای فرهنگی ایرانی و اسلامی قرار دارند روابط حسنه و بردبرد داشته باشد.

 قنبری با بیان اینکه ایران اسلامی امروز با بسیاری از کشورهای دنیا روابط اقتصادی و سیاسی عمیقی دارد گفت: مقایسه روابط بین ایران و جهان در سرآغاز کار دو دولت یازدهم و دوازدهم چه در بعد منطقه ای و چه در بعد فرامنطقه‌ای و مقایسه آنها، نشان می‌دهد که دولت جمهوری اسلامی خواهان روابط سازنده و بدور از تنش با جهان و خصوصا کشورهای منطقه است و این رویکرد امید به توفیق بیشتر دولت دوازدهم را بیشتر می‌کند.

روحانی، رئیس‌جمهوری موفق در ایجاد وحدت بین قوا

معاون سیاسی استانداری سمنان گفت: با مقایسه و تحلیل شرایط اقتصادی کشور، بهبود تورم افسارگسیخته در چهار سال گذشته، تعمیق روابط اقتصادی و تجاری با جهان، شرایط داخلی و افزایش امید و نشاط در جامعه، بهبود شاخص‌های علمی، فناوری، ارتقاء تولید علم و بهبود شاخص‌های مرتبط با حوزه سلامت و... همه و همه به سادگی می‌توان نتیجه گرفت که دولت دوازدهم از شرایط بسیار بهتر و مساعدی در مقایسه با دولت اول روحانی برخوردار است از این رو طبیعی است که امید به موفقیت این دولت به مراتب بیشتر باشد ضمن اینکه چه در جریان مراسم تنفیذ و چه در مراسم تحلیف و ماجرای رای اعتماد بالای نمایندگان به کابینه دیدیم همه ارکان نظام همراهی لازم را با دولت دارند همچنان که رای بالا و کم‌نظیر به بسیاری از وزرای پیشنهادی آن‌هم در مجلسی که دارای سه فراکسیون است که هیچکدام به تنهایی قادر به تعین تکلیف مسائل مختلف نیست و برای موفقیت همراهی دیگر فراکسیون‌ها و گفت‌وگو و تعامل با آنها را ناگزیر می‌کند لذا همراهی‌ها و حمایت‌های نمایندگان حاوی پیام روشنی بود .

وی اضافه کرد: اگر دقت کنید در جریان رای به کابینه دوم دکتر روحانی و موافقان وزرای پیشنهادی نمایندگانی از جریان‌های سیاسی متنوع و گاه مخالف هم می‌بینید و این نشان می‌دهد دکتر روحانی در ایجاد یک همگرایی و وحدت و همدلی برای ساختن کشور عملکرد بسیار خوبی داشته است یا می‌بینید اصولا برخی وزرا در جریان رای اعتماد، مخالف جدی نداشتند که این مهم نیز، هم نشان از انتخاب دقیق دکتر روحانی دارد و هم نشان از تعامل بین قوه مجریه و مقننه و ایجاد یگ گفتمان درست بین دولت و نمایندگان و تلاش همدلانه برای رفع مشکلات کشور دارد. ضمن اینکه دکتر روحانی، رئیس‌جمهوری بسیار موفق در ایجاد وحدت و همدلی بین قوای سه‌گانه بوده که به هیچ وجه این همدلی با دوره هشت ساله دولت‌های نهم و دهم نیست.

وی با اشاره به برخی چالش‌های پیش رو در دولت روحانی گفت: معضل کم‌آبی و مشکلات زیست‌محیطی از جمله این چالش‌ها است که البته دولت برای آن برنامه‌های خوبی در پیش گرفته است ضمن اینکه با توجه به انباشت بیکاری در یکی دو دهه گذشته باید برای این معضل هم چاره‌اندیشی شود که آمارهای امیدبخش دولت یازدهم امید به موفقیت در این بخش‌ها و رهایی از این چالش‌ها و بیم‌ها را بیشتر می‌کند. /ایسنا 
نظر شما