کد خبر: ۲۴۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲

بروجردی: ممنوعیت فروش هواپیما، تخلف برجامی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بر این اساس کشورهای دیگری که این سند را امضا کرده‌اند و همچنین شورای امنیت سازمان ملل نیز باید نسبت به این اقدام آمریکا اعتراض داشته باشند.
بروجردی: ممنوعیت فروش هواپیما، تخلف برجامی است
به گزارش تجارت امروز؛ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است، گفت: هیات نظارت بر برجام باید برای برخورد با تخلف آمریکایی‌ها تصمیم جدی بگیرد.

علاءالدین بروجردی با اشاره به اینکه موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است، گفت: باید اذعان کرد که فروش هواپیما به ایران در متن و پیوست برجام تصریح‌شده است

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطعاً آمریکایی‌ها با این اقدام به‌عنوان یکی از امضاکنندگان برجام تخلف آشکار انجام داده‌اند، اظهار کرد: شاید موضوع ممنوعیت فروش هواپیما به کشورمان در مراحل اولیه باشد و برای تأیید نهایی نیاز به مطرح‌شدن در سنا آمریکا و رأی‌گیری داشته باشد ولی چنین موضوعی در گام اول خطا است و باید اصلاح شود.

وی افزود: بر این اساس کشورهای دیگری که این سند را امضا کرده‌اند و همچنین شورای امنیت سازمان ملل نیز باید نسبت به این اقدام آمریکا اعتراض داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته باید یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران در طول دوران تحریم همیشه مشکلات خود را حل کرده و معطل تصمیم آمریکایی‌ها نمانده اما چون این موضوع حق ایران بوده و مصوبه قانونی وجود دارد باید با تخلف آمریکایی‌ها برخورد جدی صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم هیات نظارت بر برجام تصمیم جدی در این زمینه بگیرد. /ایلنا
نظر شما