کد خبر: ۲۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲

امیدواری صهیونیست‌ها به خروج آمریکا از برجام

یک مقام ارشد دولت آمریکا روز جمعه خبر داد که ترامپ قرار است در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل درباره تلاش‌ها برای یک توافق صلح خارومیانه صحبت کند.
روزنامه تایمز آو اسرائیل در گزارشی به اظهارات مشاور امنیت ملی ترامپ درباره محور مذاکرات رییس‌جمهور آمریکا با سران کشورها در نیویورک که صلح خاورمیانه است، اشاره کرد و نوشت: با این حال ایران مساله اصلی این مذاکرات خواهد بود.

به گزارش تجارت امروز به نقل از تایمز آو اسرائیل یک مقام ارشد دولت آمریکا روز جمعه خبر داد که ترامپ قرار است در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل درباره تلاش‌ها برای یک توافق صلح خارومیانه صحبت کند. 

این روزنامه به اظهارات مک مستر مشاور امنیتی دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در نشست خبری روز پنجشنبه اشاره کرد که محور مذاکرات رییس‌جمهور آمریکا با سران کشورها در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل را چشم‌انداز صلح پایدار بین اسرائیل و فلسطین خوانده بود، نوشت: با این حال به مقامات آمریکایی گفته‌اند مساله توافق هسته‌ای محور این مذاکرات خواهد بود.

این روزنامه رژیم صهیونیستی مدعی شد: به نظر می‌رسد علاوه بر معضل صلح خاورمیانه، نشست‌های رییس‌جمهور با سران کشورهای جهان با محوریت برنامه‌های او برای سخت‌گیری بیشتر علیه ایران و برنامه بالقوه او برای عدم تایید پایبندی ایران به برجام علیرغم گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار شود. 

روز پنجشنبه ترامپ بار دیگر تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کرد اما همزمان وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و کمپانی‌های ایرانی مرتبط با برنامه موشکی ایران وضع کرد. /ایلنا 
نظر شما