کد خبر: ۲۴۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵

ربوده شدن دختر جوان توسط تاکسی‌یاب اینترنتی

در بين راه راننده مدعي شد كه در بزرگراه ترافيك است و از يك مسير ميانبر به فرودگاه مي‌رود. اما زماني كه وارد جاده‌اي خاكي شد شك كردم و از راننده خواستم وارد خيابان اصلي شود اما او در محلي خلوت توقف و با چاقو شروع به تهديد من كرد. او مي‌گفت كه اگر مقاومت كنم، مرا مي‌كشد و بي‌توجه به التماس‌هايم مرا مورد آزار و اذيت قرار داد و اموال شخصي‌ام ازجمله لپ‌تاپم را گرفت.
به گزارش تجارت امروز، به نقل از همشهری به دستور مقامات قضایی یک راننده شرکت آژانس اینترنتی به جرم ربودن دختری جوان تحت تعقیب است.

دختر جوان وقتی برای رفتن به فرودگاه تصمیم گرفت اینترنتی تاکسی بگیرد، تصورش را نمی‌‌کرد که در دام سیاه مردی شیطان‌صفت گرفتار شود.

عصر 23شهريور دختر جواني سراسيمه به كلانتري 103گاندي رفت و مدعي شد كه در دام سياه راننده يك خودروي پرايد گرفتار شده است. او گفت: براي انجام عمل جراحي از شهرستان به تهران آمده و در خانه يكي از اقوام ساكن بودم. امروز پس از انجام عمل جراحي و تكميل دوره درماني، قصد بازگشت به شهر خودمان را داشتم و حتي براي ساعت 19:30بليت هواپيما گرفته بودم. 2ساعت قبل از پرواز به‌صورت اينترنتي تاكسي گرفتم و كمي بعد خودروي پرايدي به مقابل خانه آمد. وقتي مي‌خواستم سوار ماشين شوم، راننده گفت كه كمك‌فنر ماشين خراب است و خواست روي صندلي جلو بنشينم.

من هم قبول كردم و ماشين حركت كرد. در بين راه راننده مدعي شد كه در بزرگراه ترافيك است و از يك مسير ميانبر به فرودگاه مي‌رود. اما زماني كه وارد جاده‌اي خاكي شد شك كردم و از راننده خواستم وارد خيابان اصلي شود اما او در محلي خلوت توقف و با چاقو شروع به تهديد من كرد. او مي‌گفت كه اگر مقاومت كنم، مرا مي‌كشد و بي‌توجه به التماس‌هايم مرا مورد آزار و اذيت قرار داد و اموال شخصي‌ام ازجمله لپ‌تاپم را گرفت.

پس از آن ماشين را روشن كرد و به راه افتاد اما در يكي از خيابان‌ها زماني كه براي خريد سيگار توقف كرد، از ماشين بيرون پريدم و خودم را به يك مجتمع تجاري رساندم و درخواست كمك كردم كه راننده با ديدن اين وضعيت فرار كرد. با شكايت دختر جوان، وي به پزشكي قانوني معرفي شد كه كارشناسان اعلام كردند او مورد ضرب و جرح و آزار و اذيت قرار گرفته است. به اين ترتيب دستور بازداشت راننده صادر شد و كارآگاهان با شناسايي مشخصات خودرو، مالك آن را شناسايي كردند.

در ادامه بررسي‌ها مشخص شد كه روز حادثه خودرو در اختيار پسر 20ساله‌ مالك ماشين به نام امين بوده است كه وقتي مأموران عكس پسر جوان را در اختيار شاكي قرار دادند، او با اطمينان وي را شناسايي كرد و گفت كه جوان متجاوز امين بوده است. كارآگاهان در ادامه راهي محل سكونت پسر جوان شدند اما وي پس از حادثه ديگر به خانه نرفته و متواري شده بود. با اين حال در بررسي‌هاي تخصصي معلوم شد كه پسر جوان در محدوده فلكه اول تهرانپارس تردد دارد. با اين اطلاعات مأموران راهي اين منطقه شدند و بعدازظهر 27شهريور امين را در يكي از خيابان‌ها شناسايي كردند.

پسر جوان با ديدن پليس قصد فرار داشت اما مأموران سد راهش شدند و در جريان يك درگيري او را بازداشت كردند. در بازرسي خودروي امين، اموال سرقت شده از شاكي پرونده كشف شد و پسر جوان پس از انتقال به اداره شانزدهم پليس آگاهي تهران و مواجهه‌ حضوري با شاكي، بار ديگر از سوي او شناسايي شد و هر چند تلاش مي‌كرد خود را بي‌گناه معرفي كند، اما همه شواهد عليه او بود.

به گفته سرهنگ حميد مكرم، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، از آنجا كه احتمال مي‌رود پسر جوان با اين شگرد افراد ديگري را هم قرباني كرده باشد، تحقيقات از او ادامه دارد. وي با اشاره به اينكه متهم پرونده خالكوبي‌هاي زيادي روي بدنش دارد و با استفاده از يك پرايد هاچ‌بك سفيد نقشه‌اش را عملي كرده، از شاكيان احتمالي خواست براي شناسايي او به اداره‌16پليس آگاهي تهران مراجعه كنند.

پیش از این پایگاه خبری تجارت امروز در خصوص امنیت و شرایط ایجاد آسایش و اطمینان در خصوص آژانسهای اینترنتی مطالبی را منتشر کرده است. امید است با پیشرفت تکنولوژی ساز و کارهای قانونمند شدن و نظم و امنیت پیدا کردن مسافران شرکتهای آژانس اینترنتی با خیال آسوده ‌تری از این مجموعه‌ها استفاده کنند.

منصور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
1
با سلام,سوار شدن با تا کسی اینرنتی اشتباهه,مردم خودشون یواش یواش پی میبرن که اشتباهه
علی توکلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
0
سلام این شرکت های از شون اسم میبرید تاکسی اینترنتی نیستن فقط اینا با استفاده از اسم تاکسی دارن سوء استفاده میکنن تا اعتماد مردم رو جلب کنن که با این کارها که یک مورد شو بیان کردید دارن زیر سوال میبرن.
بنظره بنده باید بنویسید شرکت های درخواست خودرو اینترنتی نه تاکسی اینترنتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
1
و این است فرق بین تاکسی های شهر و شخصیهای اینترنتی
شایان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
0
واقعا چرا مردم درس عبرت نمیگیرن و از این تاکسیها اینترنتی استفاده میکنن
تاکسی زرد و سبز راننده باید آزمایش اعتیاد و سوپیشینه و کلی سند و مدرک بعنوان ضمانت بده تا بهش تاکسی بدن
ولی بارها خودتون مشاهده کردین تاکسیهای اینترنتی تو خیابون ایستادن و ثبت نام میکنن بدون هیچ دردسری مشخصه این اتفاقات هم میوفته.
از مردم میخاییم کمی آگاه بشن هیچ ارزونی بی حکمت نیست
محمدسلیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
0
متاسفانه وقتی که وزیر ارتباطات و سایر مسئولان غیر مرتبط با حمل ونقل مسافر در این مورد نظر میدهند و سیاست گذاری میکنند و تاکسیرانی که زیر مجموعه شهرداری میباشد ولی معاون شهردار از مسافرکش های شخصی اینترنتی حمایت میکند و هنوز فرق میان تاکسی و خودروی شخصی را تمیز نمیدهد و راننده هایی که در خیابان استخدام میشوند و خیلی مسائل دیگر، جز این نمیتوان انتظار داشت .با وجود مسئولانی که فقط امروز را میبینند ودر فکر گروه سیاسی خودشان هستند و بدون تخصص در امور دیگران اظهار نظر میکنند باید خیلی از بدتر اتفاق می افتاد.
حسینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
0
با سلام ما مردم اگر کمی فکر کنیم میبینیم برای همه چیز بی سرو وصدا بها پرداخت می کنیم مسکن .خوراک . پوشاک .بهداشت .تحصیل تا الی اخر. هرچی بگن پردا خت می کنیم ولی برای امنیت خودمون وخانواده چی؟ برای۲تومن بالا و پایین کرایه جوانانمون رو به دام خطر میفرستیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
0
سلام، باید وزیرکشور وراه وفناوری ومعاون ترافیک وفرمانده راهور پاسخ گو باشند چرا هر کس بدون هیچ گزینش باید مسافر سوار کنه آقا مسئول اگر خانواده خودت بود به همین راحتی می گذشتی، آقای مسئول شغل ایجاد کردید این بود سازمان تاکسیرانی کجاست، چرا راننده زحمت کش تاکسی باید مسافرش توسط شرکتهای اینترنتی دزدیده بشه. مسئول امروز نوبت من فردا نوبت تو،اگر این میز ماندنی بود به تو نمیرسید
ناشناس
|
United States of America
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
0
اين شرکت هاي اينترنتي اگر راست ميگن که به فکر مردمن چرا در زمينه هاي ديگه فعاليت نمکنن فقط چسبيدن به مسافر دزدي. خانواده هايي هستن که چند ساله گوشت نميتونن بخرن اينا بيان ارزاق ارزون بدن به مردم. علت فعاليت در مسافردزدي ابنه که سرمايه و جون کندنش مال رانندس درآمدش مال اونا شده که آخرم ميفرستن خارج.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
0
0
سلام اگر مسعولان به فکر امور جاری مردم باشند کی هنوز نیامده به فکر خریدن اتومبیل ولب تاب از جیب مردم باشد ای از خدا بیخبران کارد به استخوانمان رسیده است ایا فکر کرده اید شما همیشگی هستید وامکان اینکه نابود شوید نیست تا امروز به اسم اینکه کار ایجاد شده وترافیک کمتر شده به شرکتهای اینترنتی برای جابجایی مسافر بها میدادید وتاکسی داران را نابود کردید وحال امروز اسم تاکسی وراننده تاکسی را خدشه دار میکنید مگر ما از کجا امده ایم وکه هستیم که هر کسی به خود اجازه میدهد اسم تاکسی وراننده تاکسی را بازیچه قرار دهد ودر اخر انانکه فکر میکنند با انتخاب شرکتهای اینترنتی درسفر های درون شهری موفقیتی حاصل میکنند عواقب انرا نیز به جان بخرند وتاوانش راهم بدهند فقط نام مقدس تاکسی وشغل شریف تاکسیدار را لکه دار نکنند ممنون از دستاندرکاران سایت وزین تجارت امروز که این فرصت رادر اختیار ما تاکسیداران قرار میدهند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
0
0
خسته نباشید میگم به تمام رانندگان محترم تاکسی, واقعأ نمیدونم چی بگم در این مورد شخصی های اینترنتی ,مردم محترم ,:برای خود وناموس خود کمی ارزش قاعل شوید .درود برشرف تمام راننده تاکسی ها
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
0
0
سلام خدا ازشون نگذر مال وناموس مردم رو به خطر انداختن حالا خوبه فقط ازارو اذیت گردن خوبه کشته نشده ولی اگر اون خانم مقاومت میکرد گشته میشد تازه ا ین یکی ازاونایی هست که مورد ازار قرار گرفته من نمیدونم همسرای خانوما چطور اجازه میدند جان زنو بچهاشون به خطر بیفته ویا شماره تلفن ناموسشون دست همه مردم ایران باشه ...براشون متاسفم
مسعو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
0
0
مسعولان باید جواب گوباشند اگر برای مردم ارزش قائل جان زنو بچه ما در امان نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
0
0
Snap hamintori bedone hich madraki ranande migire
نظر شما