کد خبر: ۲۴۳۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵

علی دایی: ترامپ یک دیوانه واقعی است/برنامه های تلویزیون را نگاه نمی‌کنم

سرمربی سایپا گفت: من برنامه‌های تلویزیون را نگاه نمی‌کنم و سیاست‌گذار آن برنامه تلویزیونی نیستم. شما ببینید چه کسی آن برنامه را سیاست‌گذاری می‌کند.
علی دایی: ترامپ یک دیوانه واقعی است/برنامه های تلویزیون را نگاه نمی‌کنم
به گزارش تجارت امروز؛ سرمربی سایپا در نشست خبری‌اش درباره ترامپ و اهانت‌های او هم حرف زد.

سرمربی تیم سایپا در مورد اینکه ترامپ به ایرانی‌ها توهین کرده است و شما سیتی‌زن آمریکا هستید و در این مورد نظر بدهید، گفت:« اولاً فرقی ندارد من هر جا که باشم ایرانی‌ام شماره پیراهن ترامپ را به من بگویید و به من بگویید در چه پستی بازی می‌کند دفاع است یا ذخیره تا من بدانم راجع به چه کسی صحبت می کنم. هر کسی به ایران توهین کند خودش لیاقتش توهین است. من هم می‌گویم او یک دیوانه واقعی است که نمی‌دانم او را از کجا پیدا کرده‌اند، یکی را پیدا کرده‌اند که بیاید و برخی از حرف‌ها را که به صراحت نمی‌توانستند بزنند بگوید، ما کشوری باسابقه فرهنگی اصیل هستیم البته از فرهنگ اصیلمان دور افتاده‌ایم با این حال از نظر فرهنگی تمدنی از آمریکایی‌ها خیلی جلوتر هستیم. هیچ احدی نمی‌تواند انگ تروریست بودن به ما ایرانی‌ها بزند.»

دایی درباره بازی با پارس جنوبی هم حرف زد و گفت:«فردا بازی خیلی مهمی در پیش داریم و باید به مصاف تیم خوبی برویم که نتایج بسیار خوبی کسب کرده است. جدول رده‌بندی هم نشان می‌دهد که این تیم چقدر عملکرد خوبی داشته است، با این وجود امیدوارم باخت را نصیب رفیق خوبم مهدی تارتار کنم. ما در این هفته خیلی خوب تمرین کرده‌ایم و روی نقاط ضعف خود حسابی کار کردیم تا مانند هلو گل نخوریم. سعی می‌کنیم با نتیجه خوبی از زمین بیرون بیاییم. توانایی شکست پارس جنوبی را داریم و ان‌شاءالله این اتفاق می‌افتد. ما با تیمی بزرگ و خوب که کادرفنی بسیار خوبی دارد، بازی داریم و می‌دانیم که کارمان سخت است.»

دایی در خصوص جدایی علیرضا منصوریان از استقلال با بیان اینکه سرمربی پیشین آبی‌پوشان دوست خوب اوست،گفت:« طبیعی است که آدم‌ها در زمین با هم برخورد داشته باشند. او سرمربی یک تیم است و من سرمربی یک تیم دیگر هستم، اما بیرون از زمین با هم رفیق هستیم و به هم احترام می‌گذاریم. از این اتفاق (جدایی منصوریان از استقلال) خیلی ناراحتم و اصلاً دوست نداشتم که منصوریان به این صورت با لیگ خداحافظی کند. برای او آرزوی موفقیت دارم و دوست دارم هرچه سریع‌تر بازگردد و لیگ را جذاب‌تر کند. به نظرم امثال منصوریان می‌توانند به فوتبال کمک کنند و با تجربیاتی که او دارد باید از امثال منصوریان بهتر استفاده کنیم. از دستم هر کاری بر بیاید برای او انجام می‌دهم.»

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد طلبش از باشگاه پرسپولیس و اینکه در چند روز گذشته دادگاه تجدیدنظر رأی را دوباره به علی دایی داده است، گفت:« دو سه سال است این اتفاقات می‌افتد و همیشه هم گفته‌ام و فکر نمی‌کنم نیاز باشد دوباره تکرار کنم. ما بالای 15 نامه به باشگاه پرسپولیس دادیم و راضی شدیم همان پول مالیات‌مان و 100 میلیونی را که من خرج کرده بودم، بدهند تا ما از شکایت‌مان دست بکشیم. من حتی با دستخط خودم هم نامه نوشتم، اما متأسفانه خودشان دوست داشتند این مسئله به اینجا کشیده شود. ما هم ایستاده‌ایم و یک قدم عقب نمی‌کشیم. شنیده‌ام تجدیدنظرخواهی آنها هم رد شده است.»

وی درباره اتفاقات اخیر برنامه 90 و صحبت‌های منصوریان و ملکی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در آن برنامه گفت: « من برنامه‌های تلویزیون را نگاه نمی‌کنم و سیاست‌گذار آن برنامه تلویزیونی نیستم. شما ببینید چه کسی آن برنامه را سیاست‌گذاری می‌کند. یک مجری به تنهایی که نمی‌تواند از خودش حرف بزند، قطعا یکی پشت صحنه است که اجازه داده او این حرف‌ها را بزند. مگر من می‌توانم بروم و برنامه‌ای را اجرا کنم و هرچه دلم می‌خواهد بگویم. حتماً به آن مجری اجازه داده‌اند این حرف‌ها را بزند.در فوتبال ما خیلی بدتر از اینها اتفاق افتاده است. خیلی‌ها را اسم می‌برند که اصلاً من آنها را نمی‌شناسم! مگر می‌شود من که بیش از 20 سال است در فوتبال هستم کسی را در این فوتبال نشناسم و متأسفانه آنها می‌آیند برای آینده این فوتبال برنامه‌ریزی می‌کنند. متأسفانه داریم به بیراهه می‌رویم. ما درچند وقت گذشته فقط به خاطر نتایج تیم ملی خیلی چیزها را نادیده گرفته‌ایم. شما نگاه کنید اتفاقات تلخی در حال رخ دادن است که آدم نمی‌تواند آنها را بگوید، نه تنها در فوتبال بلکه در جاهای دیگر هم این اتفاقات تکرار می‌شود، ان‌شاءالله این اتفاقات درست شود، متأسفانه ما هر بار می‌گوییم ان‌شاءالله، ولی خودمان اعتقاد داریم که با ان‌شاءالله گفتن چیزی درست نمی‌شود، متأسفانه این اتفاقات تکرار می‌شود و کسی هم جلودار آن نیست.» /خبرآنلاین
نظر شما