کد خبر: ۲۴۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹
منابع آمریکایی می‌گویند دولت ترامپ درصدد است تا از کوبا بخواهد 60 درصد از دیپلمات‌های سفارتخانه‌اش در واشنگتن را از آمریکا خارج کند.

به گزارش تجارت امروز به نقل از خبرگزاری اسوشیتدپرس، این طرح از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اقدامی مشابه از سوی دولت هاوانا صورت می‌گیرد.

این درخواست همچنین پس‌رفت دیگری در روابط میان دو کشور محسوب می‌شود که در دوران اوباما پس از گذشت 50 سال روابط دیپلماتیک خود را از سرگرفته بودند.

انتظار می رود وزارت خارجه آمریکا این تصمیم خود برای کاهش 60 درصدی کارمندان سفارت کوبا در واشنگتن را امروز(سه‌شنبه) به مقامات هاوانا اعلام کند.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه با دونالد ترامپ این مساله را درمیان گذاشت.

آمریکا به دنبال حفاظت از دیپلمات‌هایش در کوبا از حملات مرموزی است که از سال گذشته میلادی گریبان آنها را گرفته است؛ حملاتی با منبع نامشخص که بر شنوایی آنها اثر بدی گذاشته است؛ دولت هاوانا دست داشتن در این حملات مرموز را رد می‌کند.

همچنین دولت آمریکا رسما درخواست خود را برای کاهش دیپلمات‌های کوبایی در واشنگتن را به هاوانا ابلاغ می‌کند و اگر دولت این کشور آمریکای لاتین از اجرایی شدن آن سرباز بزند، امکان اخراج دیپلمات‌ها با اجبار وجود دارد.

دولت آمریکا هم که 50 دیپلمات در سفارت خود در هاوانا دارد، با کاهش 60 درصدی آنها، تعدادشان را به 20 نفر خواهد رساند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: