کد خبر: ۲۶۲۵۳
تعداد بازدید: ۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
سال گذشته شرکت های پتروشیمی ایران حدود یک میلیارد و 500 میلیون دلار هزینه برای انجام عملیات لجستیک و حمل دریایی محصولات صادراتی پتروشیمی و پلیمری پرداخت کرده اند.
تاسیس اولین شرکت کشتیرانی پتروشیمی ایران / برنامه خرید 150 کشتی حمل پتروشیمی
به گزارش تجارت امروز؛ مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با اشاره به ارائه پیشنهاد تاسیس اولین شرکت مشترک کشتیرانی پتروشیمی ایران با مشارکت هلدینگ های پتروشیمی کشور، اعلام کرد: برای صادرات محصولات پتروشیمی باید 150 کشتی خریداری کنیم.

«مهدی شریفی نیک نفس» درباره ایده تشکیل اولین شرکت کشتیرانی پتروشیمی ایران، گفت: سال گذشته شرکت های پتروشیمی ایران حدود یک میلیارد و 500 میلیون دلار هزینه برای انجام عملیات لجستیک و حمل دریایی محصولات صادراتی پتروشیمی و پلیمری پرداخت کرده اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با اعلام اینکه در شرایط فعلی به طور متوسط سالانه حدود 30 تا 35 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی، پلیمری، گاز مایع و میعانات گازی از ایران به بازارهای جهانی صادر می شود، تصریح کرد: بر این اساس تاسیس یک شرکت مشترک کشتیرانی برای حمل محصولات شرکت های پتروشیمی ضروری بوده و دارای صرفه اقتصادی است.

وی با اشاره به برگزاری نشست مشترکی بین تعدادی از شرکت های پتروشیمی، کشتیرانی جمهوری اسلامی، شستا، شرکت حمل و نقل پتروشیمی برای انجام مطالعات بیشتری درباره راه اندازی اولین ناوگان کشتیرانی پتروشیمی ایران، بیان کرد: هم اکنون با توجه به وضعیت رکود جهانی بهترین فرصت برای ساخت و خرید کشتی ویژه حمل محصولات مایع پتروشیمی و گازمایع است.

شریفی با یادآوری اینکه مطالعات انجام گرفته نشان می دهد که در حال حاضر دست کم به 150 کشتی برای حمل دریایی محصولات صادراتی پتروشیمی نیاز داریم، تاکید کرد: با توجه به هزینه سالانه 1.5 میلیارد دلاری حمل محصولات پتروشیمی می توان بخشی از این هزینه را به عنوان هزینه اولیه راه اندازی این ناوگان کشتیرانی مورد استفاده قرار داد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با بیان اینکه تاسیس ناوگان مشترک کشتیرانی می تواند با شمارکت شرکت ها و هلدینگ های پتروشیمی انجام شود، گفت: حتی برخی از شرکت های پتروشیمی می توانند از کشتی های خود به عنوان آورده راه اندازی این ناوگان دریایی حمل محصولات پتروشیمی استفاده کنند.

وی با اشاره به خرید چند فروند کشتی توسط شرکت های تولیدکننده متانول در صنعت پتروشیمی ایران، افزود: هم اکنون کشتیرانی پتروشیمی پارس هم سه فروند کشتی در اختیار دارد که می توان این کشتی ها را هم برای تاسیس شرکت مشترک کشتیرانی در گام اول مورد استفاده قرار داد. /نیپنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری