کد خبر: ۲۶۲۷۸
تعداد بازدید: ۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
برانکو ایوانکوویچ از زمان حضورش در تهران به عنوان سرمربی پرسپولیس برخلاف دیگر سرمربیان فوتبال ایران با تغییرات پی در پی مدیران و سیاست‌های آنها مواجه نشد.
همه نگرانی های برانکو پس از طاهری
سرمربی کروات سرخپوشان هرچند از اولین اظهاراتش نسبت به جدایی طاهری ترجیح داد واکنش خاصی به این مساله نشان ندهد اما مسلما این جابجایی می‌تواند شرایط متفاوتی را پیش روی او قرار دهد.

به گزارش تجارت امروز، سرمربی کروات پرسپولیس در حالی بعد از پیروزی مقابل سایپا تهران را ترک کرد که امیدوار بود در بازگشت همانطور که مدیران باشگاه وعده دادند بودند پای مذاکرات جدید برای تمدید قرارداد بنشیند و پلان فصل آینده خود را بچیند، اما با صندلی خالی او مواجه شد تا اکنون شرایط متفاوتی را پیش‌روی خود ببیند.

برانکو ایوانکوویچ از زمان حضورش در تهران به عنوان سرمربی پرسپولیس برخلاف دیگر سرمربیان فوتبال ایران با تغییرات پی در پی مدیران و سیاست‌های آنها مواجه نشد و همین مساله نیز عامل بزرگی برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ آنها محسوب می‌شود. علی اکبر طاهری که مسلما شناخت چندانی از فوتبال و خصوصا مسائل فنی آن نداشت در آن مقطع بیشترین اعتماد را نسبت به سرمربی کروات خود داشت و بیشتر تصمیمات ساختاری این باشگاه را می‌توان به ذهنیت برانکو ایوانکوویچ و کار اجرایی مدیران ربط داد. از فعالیت موفق و سودآور و حرفه‌ای در استادیوم شهید کاظمی تا تمدید قرارداد پیش از موعد با بازیکنان و ... .

با این حال عمر مدیریت علی اکبر طاهری هم بعد از گذشت سه فصل در حال پایان است و این می‌تواند برای برانکو ایوانکوویچ نیز که با شایعاتی در خصوص پایان همکاری‌اش با پرسپولیس با خبرها و تصمیمات جدیدی همراه شود.

ماجرای تمدید قرارداد

سرمربی کروات سرخپوشان بعد از موفقیت در فاز اولیه با پیشنهاد تمدید قرارداد از سوی مدیران وقت مواجه شد و این مذاکرات در نهایت به تمدید مجدد آن تا پایان فصل هفدهم فوتبال منتهی شد. برانکو ایوانکوویچ اکنون با پیشنهادات مناسبی مواجه شده است و خواست هواداران و تا حدود زیادی در بین مدیران به تمدید با او همراه است. در این زمینه طی هفته‌های اخیر مدیران باشگاه بارها با اعلام اینکه مذاکره برای تمدید بعد از دیدار لیگ قهرمانان و بعد از آن دربی همراه خواهد شد، از روند مثبت ادامه همکاری با برانکو ایوانکوویچ خبر می‌دادند. اکنون اما با جدایی علی اکبر طاهری – در صورتی که نخواهد بازگردد- سرنوشت این همکاری به چه شکل همراه خواهد بود. آیا مدیر جدید مایل به همکاری با این مربی خواهد بود؟ آیا پیشنهاد مالی و... طرفین به نتیجه مثبتی خواهد رسید؟

تکلیف پنجره زمستانی و نقل و انتقالات و محرومیت؟

موضوع دیگری که با جدایی علی اکبر طاهری ذهن سرمربی و البته هواداران این تیم را مشغول کرده است به ماجرای پرونده دادخواهی نسبت به شکایت ریزه اسپور است. پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم شده و مدیران سابق دادخواستی برای لغو آن به دادگاه CAS ارسال کرده‌اند. اینکه مدیر جدید با حضور خود چه فرصتی برای بررسی و پیگیری این موضوع خواهد داشت دیگر مساله‌ای که اکنون کار را دشوار خواهد کرد.

تمدید با ستاره‌ها و بازیکنان مورد نیاز

پرسپولیس در پایان فصل به پایان همکاری خود با 10 ستاره تیمش مواجه خواهد شد. برخلاف فصل گذشته مذاکره برای تمدید قرارداد با این بازیکنان تنها به پیغام و پسغامی نه چندان جدی معطوف بوده است. اتفاقی که بازیکنان را برای نشستن پشت میز مذاکره ترغیب نکرده است. موضوع نگران کننده تر خواهد شد اگر پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات محروم شود. در این شرایط اینکه تکلیف پرسپولیس و بازیکنانی که تمدید نکرده‌اند چه خواهد شد به موضوع نگران‌کننده‌ای تبدیل می‌شود که باید دید سیاست مدیر احتمالی جدید چه خواهد بود.

قدرت تصمیم گیری برانکو ایوانکوویچ

سرمربی پرسپولیس طی فصول اخیر همکاری خود با علی اکبر طاهری و تیم مدیریتی‌اش به رابطه نزدیکی با یکدیگر رسیده بودند و برانکو ایوانکوویچ جایگاه ویژه‌ای در برخی از تصمیم‌گیری‌های باشگاه داشت. اینکه مدیر جدید چه سیاستی را در این زمینه دنبال کند و آیا به سرمربی تیمش اجازه دخالت و مشورت در برخی امور را بدهد نیز جای سوال دارد و نگرانی‌هایی بابت همکاری طرفین ایجاد می‌کند.

مدیریت جدید و ادامه مشکلات مالی؟

پرسپولیس علیرغم تمام مشکلاتی که از حیث مالی طی فصول اخیر پشت سر گذاشت در نهایت توانست بخش عمده‌ای از پرونده‌های مالی را به سرانجام برساند. پایان ماجرای پرونده مانوئل ژوزه نمونه کوچکی از آن بود که بعد از سال‌ها خاتمه یافت و خطری اکنون این باشگاه را متوجه خود نمی‌کند. با این حال اینکه مدیریت آینده از بُعد اقتصادی چه تفکری را دنبال کند و آیا قادر خواهد بود بخش زیادی از نیازهای باشگاه و بازیکنان را راهبری کند دیر مساله‌ی مورد بحث در خصوص این همکاری است. برانکو ایوانکوویچ همواره خود را از بحث مدیریت مالی بین بازیکنان و باشگاه خارج کرده و این مساله را در برخی اعتصاب‌های بازیکنان و سیاست برانکو ایوانکوویچ کاملا می‌شد متوجه شد. اینکه برانکو ایوانکوویچ چقدر امیدوار به پایان این مشکلات با حضور فرد جدید باشد و دامنه همکاری خود را ادامه دهد دیگر موضوع مورد بحث در خصوص تغییر و تحولات مدیریتی است. /ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری