کد خبر: ۲۶۴۸۶
تعداد بازدید: ۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
مرحله برآورد خسارت به اتمام رسیده و ارزیابی تک تک واحدها از امروز آغاز شده است. اگر کار امداد و نجات امروز تمام شود عملیات آواربرداری را شروع می‌کنیم.
وام ۶۰ میلیون تومانی برای زلزله‌زدگان
به گزارش تجارت امروز؛ مدیرکل دفتر نوسازی و بهسازی بنیاد مسکن اعلام کرد: میزان تسهیلات و کمک بلاعوض برای نوسازی واحدهای زلزله‌زده فردا (چهارشنبه) در جلسه هیات دولت مشخص می‌شود اما آن‌چه که تا کنون برای واحدهای شهری پرداخت شده ۳۰ میلیون تومان وام و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض بوده است.

مجید جودی اظهار کرد: طبق برآوردهای اولیه که تا شب گذشته در ۹ شهرستان استان کرمانشاه انجام شد بر اثر زلزله غرب کشور تا کنون حدود ۳۰ هزار و ۵۰۰ واحد خسارت دیده‌اند که از این تعداد حدود ۴۵۰۰ واحد شهری و ۱۱ هزار واحد روستایی دچار تخریب ۱۰۰درصد شده‌اند. ۱۵ هزار واحد هم نیاز به مرمت دارند.

وی افزود: کار بنیاد مسکن عملا آغاز شده است. مرحله برآورد خسارت به اتمام رسیده و  ارزیابی تک تک واحدها از امروز آغاز شده است. اگر کار امداد و نجات امروز تمام شود عملیات آواربرداری را شروع می‌کنیم.

مدیرکل دفتر نوسازی و بهسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان این‌که فردا هیات وزیران اعتبارات لازم اعم از تسهیلات و کمک بلاعوض را تصویب می‌کند گفت: آنچه تا کنون در موارد مشابه پرداخت شده برای واحدهای ۱۰۰ در صد تخریبی در شهرها ۳۰ میلیون تومان وام به همراه ۳۰ میلیون تومان کمک بلا عوض بوده است. برای واحدهای روستایی نیز ۲۰ میلیون تومان وام و پنج میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

جودی تصریح کرد: برای تعمیر نیز تا سقف ۱۲ میلیون تومان وام و دو میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت خواهد شد.

وی گفت: البته موارد ذکر شده صرفا هزینه‌های مستقیمی است که دولت به مردم پرداخت می‌کند. از طرف دیگر نقشه، نظارت و آواربرداری برای مردم رایگان انجام می‌شود و هزینه‌ها بر عهده‌ی دولت است. /ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری