کد خبر: ۲۶۵۵۸
تعداد بازدید: ۴۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۰
داور با اخلاق کشورمان در اقدامی پسندیده بازی که قرار بود در لیگ برتر قضاوت کند را لغو کرد و درخواست کرد تا شخص دیگری به جای او این بازی را قضاوت کند و خود را به بیمارستان رساند تا به مصدومان زلزله کرمانشاه کمک کند.
داور دربی بجای قضاوت به کمک زلزله‌زدگان رفت
به گزارش تجارت امروز؛ بیژن حیدری داور خوب کشورمان که اوایل آبان ماه دربی ۸۵ را قضاوت کرده بود، برای کمک به مصدومان حادثه کرمانشاه دست به کار شد. حیدری یکی از داورانی است که شغل اصلی اش قضاوت در زمین بازی نیست و رشته تحصیلی او جراح ارتوپدی است. این داور با اخلاق کشورمان امروز در اقدامی پسندیده بازی که قرار بود در لیگ برتر قضاوت کند را لغو کرد و درخواست کرد تا شخص دیگری به جای او این بازی را قضاوت کند و خود را به بیمارستان رساند تا به مصدومان زلزله کرمانشاه کمک کند.


* چه دلیلی باعث شد تا تصمیم بگیرید از بازی لیگ برتری خود بین تیم های صنعت نفت آبادان و پیکان تهران انصراف دهید و در بیمارستان بمانید تا به مصدومان کمک کنید؟
به هیچ وجه این تصمیم، تصمیمی بزرگ نبود و من تنها کاری را کردم که وظیفه خود می دانستم. کارهای بزرگ را دیگران دارند انجام می دهند و این لطف کمیته داوری بود که از اول هفته به ما داوران از سوی فدراسیون فوتبال ابلاغ شده بود و من می دانستم باید در چه روزی و در چه ساعتی حضور داشته باشم. اما این حادثه که اتفاق افتاد در اول وقت کمیته بحرانی در دانشگاه علوم پزشکی همدان تشکیل شد و تمام پرسنل و پزشکان در حالت اماده باش قرار گرفتند. من هم با خود گفتم این مسابقه فوتبال همیشه برگزار می شود و ممکن است بارها و بارها تکرار شود. اما کمک به این افرادی که الان به ما نیاز دارند شاید دیگر در هیچ زمان دیگری تکرار نشود. بنابراین من تصمیم گرفتم تا در بیمارستان بمانم و حتی اگر شده است کمک کوچکی را برای این عزیزان انجام دهم.من اگر حتی چند مریض را هم طی این چند روز بتوانم عمل کنم باز هم برای من کافیست که توانستم به این مردم زلزله زده کمک کنم. برای من مهم کمک به این مصدومان است.
*با توجه به اینکه شما از حضور در بازی بین تیم های صنعت نفت آبادان و پیکان تهران انصراف دادید و اعلام کردید که به این بازی نمی روید، واکنش مسولان کمیته داوری چه بود؟ آیا شما با هماهنگی قبلی این کار را انجام دادید؟
من صحبتی را در این مورد با آقای اصفهانیان انجام دادم و خدا را شکر ایشان با این موضوع موافقت کردند و قرار شد نامه نگاری در این مورد بین هیات فوتبال استان و فدراسیون و کمیته داوری انجام شود تا به جای من شخص دیگری را جایگزین در بازی بین تیم های صنعت نفت آبادان و پیکان کنند. خدا را شکر من با موافقت مسولان توانستم مجوز های لازم را برای انصراف از این بازی کسب کنم.
*با توجه به اینکه قرار شد تا شما در بیمارستان بمانید تا به مصدومان کمک کنید ، مراجعه کنندگان از لحاظ تعداد مصدومین و میزان مصدومیت آنان چگونه بوده است؟
من تعداد دقیق از مصدومانی که به بیمارستان بعثت همدان مراجعه کردند ندارم اما فکر می کنم تا همین الان چیزی حدود 100 نفر مصدوم به ما مراجعه کردند و مصدومان از هر سن و سالی چه کوچک و چه بزرگ از 7 ساله تا 70 ساله به اینجا آمدند. از این مصدومان حدود 95 درصد مشکل شکستگی یا ارتوپدی به دلیل ریزش آوار بر روی خود داشتند و این گونه بیماران نیاز به عمل جراحی دارند. اما خدا را شکر ما توانستیم 80 درصد مصدومان را تعیین تکلیف کنیم. و مصدومان هم از خدمات ارائه شده راضی هستند.
*پیام شما برای مردم و به خصوص مردم کرمانشاه که با زلزله بزرگی مواجه شدند چیست؟
من در اول تسلیت می گویم به مردم کرمانشاه به دلیل اینکه این غم سنگینی است و ما به هر شکلی که فکر کنیم نمی توانیم لحظه ای خود را جای این عزیزان بگذاریم.در این شکل حادثه ها هیچ چیزی قابل جبران نیست چه از لحاظ مادی که اموال خود را از دست می دهند و چه از لحاظ معنوی که منجر به از دست دادن خانواده این عزیزان می شود. ما و مردم باید هر کاری از دستمان بر می آید برای مردم کرمانشاه انجام دهیم تا دردشان را تسکین دهیم و کمک روحی به این عزیران انجام دهیم . مردم هرکاری می توانند از دعا کردن گرفته تا کمک های مادی باید انجام دهند. به عنوان نکته آخر اگر کسی قصد کمک دارد باید از مراجع قانونی مثل هلال احمر و... استفاده کند به دلیل اینکه افراد سود جویی هم وجود دارند که می خواهند تا از این موضوع سو استفاده کنند.مردم ما در جهان به دلیل مهربانی خود می شناسند و ما در این امر در جهان شهره هستیم. /خبرآنلاین

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری