کد خبر: ۲۶۵۶۳
تعداد بازدید: ۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۲۴
یک شرکت وعده داده که اولین خودروی پرنده خود را تا سال 2019 بسازد و در بازار عرضه کند و خودروی TF-X الکتریکی آن تا سال 2023 آماده باشد.
چینی‌ها خودروی پرنده را جدی گرفتند
شرکت استارتاپی موسوم به "ترافیوجیا"( Terrafugia) توسط یک خودروساز بزرگ چینی خریداری شد. این خودروساز اقدام به سرمایه‌گذاری جدی برای تولید خودروی پرنده کرده است.

به گزارش تجارت امروز و به نقل از انگجت، گزارشاتی از تابستان شایع شده بود که جیلی، شرکت مالک ولوو در پی خرید شرکت استارتاپی"ترافیوجیا" است که در زمینه خودروی پرنده فعالیت می‌کند.

این شایعات به وقوع پیوست و جیلی رسما شرکت ترافیوجیا را خریداری کرد.

ترافیوجیا باقی خواهد ماند و در ایالات متحده آمریکا مستقر خواهد شد و کار بر روی خودروهای پرنده را ادامه خواهد داد، اما اکنون حمایت عظیم مالی و تجربه خودروسازی جیلی را خواهد داشت.

همچنین هیئت مدیره جدیدی مستقر شده که ترکیبی از کهنه‌کاران شرکت ترافیوجیا و مدیران اجرایی جیلی و مدیر عامل Bell Helicopter چین است.

با توجه به اینکه مقر این شرکت همچنان در آمریکا خواهد ماند، به افزایش فرصت شغلی در این کشور کمک خواهد کرد.

ترافیوجیا با توجه به کمک مالی جیلی، سریعا تعداد مهندسانش را سه برابر می‌کند و به 100 نفر افزایش می‌دهد.

سوال این است که آیا این اقدام جیلی آن جرقه‌ای است که ترافیوجیا برای شکوفایی نیاز داشت یا خیر.

این شرکت وعده داده است که اولین خودروی پرنده خود را تا سال 2019 بسازد و در بازار عرضه کند و خودروی TF-X الکتریکی آن تا سال 2023 آماده باشد.

با این حال، تلاش‌های این شرکت تنها به اخباری پر سر و صدا منحصر شده بود و چند سال درباره ساخت ماشین پرنده صحبت می‌کرد.
چینی‌ها خودروی پرنده را جدی گرفتند

حالا منابع مالی و دانش جیلی می‌تواند این وعده‌ها را به واقعیت تبدیل کند. همچنین موضوع مهمی چون ایجاد یک بازار برای خودروهای پرنده وجود دارد.

در حال حاضر، این خودروها فانتزی و بسیار علمی-تخیلی هستند. بنابراین شما ممکن است این خودروها را بیشتر به عنوان تاکسی ببینید تا وسایل نقلیه شخصی. /ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری