کد خبر: ۲۶۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
فرماندار گیلانغرب اعلام کرد: به شدت کمبود چادر داریم.
مردم گیلانغرب هنوز در سرما و بدون چادر هستند
به گزارش تجارت امروز؛ فرماندار گیلانغرب گفت: هیچ فردی از خارج از استان سراغ گیلانغرب نیامده و این منطقه زلزله زده در محرومیت و مظلومیت باقی مانده است.

فرهاد همتی اظهار کرد: به دلیل شدت و حجم خسارتی که در سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی ایجاد شده، عمده توجه و کمک‌ها به سمت این مناطق رفت و گیلانغرب در حاشیه ماند.

وی با بیان اینکه گیلانغرب مظلوم واقع شده و باید صدای مظلومیت گیلانغرب به گوش مسئولین کشور برسد، خاطرنشان کرد: هیچ مسئولی خارج از استان تاکنون برای کمک به گیلانغرب نیامده است.

فرماندار گیلانغرب در خصوص وضعیت خسارت زلزله در این شهرستان عنوان کرد: بر اساس برآورد اولیه حدود 4800 میلیارد ریال خسارت به اماکن مسکونی، تاسیسات، زیربناها، اماکن دامی و... در این شهرستان وارد شده است.

به گفته این مسئول، دو دهستان گیلانغرب به شدت آسیب دیده و حدود پنج روستا 100 درصد تخریب شده است.

همتی ادامه داد: تنها در بخش روستایی نزدیک به 4500 واحد مسکونی بین 40 تا 100 درصد تخریب شده که این عدد با واحدهای مسکونی آسیب دیده مناطق شهری به 6500 واحد می‌رسد.

وی افزود: مشکل ما این  است که هیچ مسئولی از خارج استان در گیلانغرب حضور پیدا نکرده است.

فرماندار گیلانغرب با اشاره به اینکه اقلامی برای کمک به این منطقه آمده، گفت: مشکل ما توزیع اقلام به دلیل حجم بالای نیازهای مردم و هجوم آنها است.

همتی از توزیع هزار تخته چادر در این منطقه خبر داد و تاکید کرد: این در حالیست که چند ده هزار نفر در این شهر بی‌خانمان هستند.

وی گفت: مردم هنوز در سرمای خیابان و بدون چادر هستند و بخاطر نبود چادر  و امکانات ضجه می‌زنند. /ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: