کد خبر: ۲۶۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
-سلبریتی ها و امدادگران توریست در مناطق زلزله زده غرب که اغلب با کارناوال ها همراه می شوند موجب کندی و اختلال در روند امدادرسانی شده اند.

به گزارش تجارت امروز ، این روزها که فاجعه به بار آمده ِاز زلزله ۷.۳ ریشتری غرب ایران همه را تلخ کام کرده، هرکسی به نحوی سعی دارد با مردمان آسیب دیده همدردی کند و یا با جمع آوری و ارسال کمک به یاریشان بشتابد.

اما مسلما همه امکان حضور در این مناطق را ندارند چرا که با این کار نه تنها کمکی به مردم آسیب دیده از زلزله نخواهند کرد بلکه موجب کند شدن روند امدادرسانی به آنها خواهند شد اتفاقی که در حال حاضر گریبانگیر مناطق زلزله زده استان کرمانشاه شده است.

امدادگرهای توریست و سلبریتی‌ها و افراد مشهور کشور از هنرمندان و ورزشکاران عزیز به هر انگیزه ای از کمک و همدردی هم که آمده باشند متاسفانه با ایجاد ترافیک های شدید در مسیرهای منتهی به این مناطق که بعضا با همراهی چندین ماشین و به صورت چند خطه جاده ها را بسته اند، موجب اختلال در روند امدادرسانی شده اند.

کامیون ها و محموله های اصلی و بزرگ حامل کمک های مردمی و دولتی ساعت های زیادی پشت ترافیک ایجاد شده به وسیله همراهان این افراد می مانند و به مردم نمی رسند. برخی نیز اقدام به گرفتن سلفی با این سلبریتی ها و توریست ها می کنند و برخی هم با ویرانه های مناطق زلزله زده و مردم آسیب دیده سلفی می گیرند.

در حال حاضر از خروجی شهر کرمانشاه به سمت جاده مناطق زلزله زده غرب شاهد ترافیک های برخی اوقات سنگینی هستیم که به واسطه این عزیزان ایجاد شده است و حتی شهروندان کرمانشاهی را هم به شدت از این موضوع گله مند کرده چراکه آنها به خاطر تسهیل در امر کمک رسانی ترجیح داده اند در شهر خود بمانند و به جمع آوری کمک بپردازند.

هنرمندان و ورزشکاران و شخصیت های محبوب قطعا می توانند نقش موثرتری در این حادثه داشته باشند اگر در شهرهای خود مردم را همراه کرده و به جمع آوری کمک بپردازند تا اینکه با کارناوالی از هواداران و محافظان به این مناطق سفر کنند که دردی هم از مردم نمی شود.

قطعا مردم فهیم این مناطق و سایر نقاط کشور تلاش های آنها را برای جمع آوری کمک های مردمی خواهند دید و این کار محبوبیت آنها را بین مردم دوچندان خواهد کرد.

اما معضل دیگر مربوط به خودروهای تک سرنشین است که شخصا اقدام به بردن کمک ها به مناطق زلزله زده می کنند که این موضوع هم دردسرساز شده و بخشی از بار ترافیکی مربوط به همین خودروهاست.

مردم برای ارسال کمک ها نیاز نیست شخصا اقدام کنند و می توانند کمک های خود را به محل های جمع آوری کمک های مردمی مطمئن و اعلام شده بسپارند تا سریعتر به دست مردم برسد.

همدردی و تسلیت دردی از ما دوا نمی کند

یک شهروند سرپل ذهابی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سه روز است که مدام می شنویم کمک های مردمی در حال ارسال است اما فقط دو روز بعد از زلزله توانستیم مقداری آب و غذا دریافت کنیم.

حیدری افزود: بعضی از هنرمندانی که ۳۰ سال است در تلویزیون آنها را می بینیم حالا در این حال و روز ما به منطقه آمده اند و همدردی می کنند و تسلیت می گویند، همدردی و تسلیت به درد ما نمی خورد، اگر می توانند به جمع آوری کمک بپردازند.

وی گفت: گروهی که همراه این هنرمندان و ورزشکاران آمده اند با گرفتن عکس و فیلم از وضعیت ما بیشتر ما را اذیت می کنند .

چندبرابر شدن ترافیک جاده ها به خاطر کارناوال افراد مشهور

راننده یکی از کامیون های حامل کمک های مردمی نیز در گفتگو با مهر، اظهار داشت: متاسفانه چندین ساعت است که مسیر کوتاهی را توانسته ام طی کنم و ترافیک جاده ای منتهی به مناطق زلزله زده به شدت افزایش یافته است.

محمدی با اشاره به سفر افراد مشهور و کارناوال همراه آنها به مناطق زلزله زده گفت: بعضی اوقات شاهد ترافیک سنگین ایجاد شده به خاطر حضور هنرمندان، ورزشکاران و یا توریست ها هستیم که همراهان آنها به صورت چندخطه حرکت می کنند و جاده را می بندند.

وی تصریح کرد: ترافیک موجود تنها باعث اختلال در امر کمک رسانی می شود و محموله های مردمی ارسال شده دیرتر به مردم آسیب دیده می رسد.

خودروهای تک سرنشین از آمدن به مناطق زلزله زده خودداری کنند

فرماندار قصرشیرین در گفتگو با مهر،  با اشاره به ترافیک جاده ها اظهار داشت: این امر روند امدادرسانی و ارسال کمک های مردمی و دولتی را بسیار کند کرده است.

فرامرز اکبری خاطرنشان کرد: مردم عزیز توجه داشته باشند که حتما نیاز نیست شخصا با خودروهای خود به مناطق زلزله زده بیایند تا کمک ها را به مردم برسانند.

وی افزود: شهروندان می توانند کمک های نوع دوستانه را از طریق پایگاه های جمع آوری مطمئن به مردم آسیب دیده برسانند و مطمئن باشند که کمک ها به دست مردم خواهد رسید.

کمک ها استمرار داشته باشد

فرماندار سرپل ذهاب نیزاظهار داشت: قطعا ترافیک ایجاد شده در مسیرها تنها به ضرر مردم آسیب دیده است و دیرتر کمک ها را به دست آنها خواهد رساند و لازم است که شهروندان و جامعه فهیم هنرمندان و ورزشکاران به این موضوع توجه داشته باشد.

سنجابی ضمن تاکید بر استمرار کمک های مردمی تصریح کرد: مردم نحوه ارسال کمک های خود را مدیریت کنند و کمک ها را به صورت مستمر ارسال کنند، چراکه قطعا در هفته های بعد دوباره مردم به کمک نیاز خواهند داشت.

 مردم آسیب دیده از زلزله اخیر این روزها بیشتر به کمک نیاز دارند و چشم به راه دست های پرمهر هستند، همدردی و تسلیت هرچند مرهمی بر زخم های آنهاست، اما این همدردی اگر در قالب جمع آوری کمک ابراز شود قطعا موثرتر خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: