کد خبر: ۲۶۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳

فقط کشاورزی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه 800 میلیارد تومان خسارت دیده است

برآورد می‌شود 197 هزار راس دام سبک در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تلف شده باشد و احتمالا 3800 راس دام سنگین در زلزله تلف شده‌ است.
فقط کشاورزی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه 800 میلیارد تومان خسارت دیده است
به گزارش تجارت امروز؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برآورد می شود زلزله خسارت 800 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی این استان وارد آورده باشد.

خسرو شهبازی با اشاره به اینکه بر اساس برآوردهای اولیه احتمالا بخش کشاورزی استان کرمانشاه در زلزله اخیر خسارت 800 میلیارد تومانی دیده باشد، گفت: با مکاتبات انجام شده با وزارت جهاد کشاورزی تلاش خواهد شد تا خسارت‌های وارد آمده به بخش کشاورزی استان با استفاده از کمک‌های بلاعوض، تسهیلات و اعتبارات تملک سرمایه‌ای جبران شوند.

شهبازی با بیان اینکه برآورد می‌شود 197 هزار راس دام سبک در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تلف شده باشد، اظهارکرد: همچنین احتمالا 3800 راس دام سنگین در زلزله تلف شده‌ است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در بخش دام سبک برآورد می شود 140 میلیارد تومان خسارت به زلزله زدگان وارد آمده باشد، گفت: خسارت وارده به دام های سنگین نیز 16 میلیارد تومان برآورد می شود.

شهبازی با بیان اینکه به اصطبل‌ها و تاسیسات دامی مناطق زلزله زده استان نیز خساراتی وارد آمده، بیان کرد: احتمالا چاه‌های آب کشاورزی و تاسیسات ایستگاه‌های پمپاژ هم در زلزله اخیر با خسارت‌هایی مواجه شده است.

وی افزود: حدود 400 استخر پرورش ماهیان گرمابی و سردابی مناطق زلزله زده استان نیز خسارت دیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه کشاورزی شهرستان های سرپلذهاب و ثلاث باباجانی بیشترین خسارات را در زلزله اخیر دیده، گفت: پس از این شهرستان های قصرشیرین، جوانرود، روانسر و گیلانغرب خسارت دیده اند. /ایسنا
نظر شما