کد خبر: ۲۶۶۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
تلاش برای جایگزینی هرج و مرج به جای قانون با ادعای مخالفت با مدیریت یا عملکرد اشخاص، نقطه آغاز تنش‌سازی و جنجال‌آفرینی است تا در سایه چنین جنجالی جرایم و تخلفات مرتکبه جنجال‌آفرینان تحت‌الشعاع قرار گرفته و فراموش شود.
یک پدیده دیگر از احمدی‌نژاد و یارانش!
یک عضو هیات رییسه فراکسیون امید نسبت به حمایت احمدی‌نژاد از بست‌نشینی بقایی و جوانفکر در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) واکنش نشان داد و آن را بدعتی خواند که در اوج عزای عمومی مردم در غم مصائب هم‌وطنان کرد کلید خورده است.

به گزارش تجارت امروز،  علیرضا رحیمی در مطلبی در کانال تلگرامی خود با عنوان  «وقتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بست‌نشینی و انحراف را حمایت می‌کند»، نوشت: «دو روز گذشته فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با لحن طلبکارانه و تهدیدآمیز از عباراتی چون پایین کشیدن روسای قوا به نشانه مخالفت و اعتراض استفاده کرد در حالیکه بعنوان حامی بست‌نشینان سخن می‌گفت.

این در نظام جمهوری اسلامی اولین بار است که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بست‌نشینی در اماکن مذهبی در اعتراض به عملکرد مسئولان را تشویق، حمایت و همراهی می‌کند.

توطئه‌های جدید با استفاده از شرایط اقتصادی کشور و مردم توسط حلقه مطروده نو به نو می‌شوند و در اوج عزای عمومی ملت در غم مصائب هموطنان کرد، بازی جدید انحرافی توسط حلقه مرکزی پاکدستان در حرم عبدالعظیم (ع) با حضور و سخنان عضو مجمع تشخیص مصلحت کلید می‌خورد.

اینکه در شرایط جاری کشور اعتراض به جریان پرونده اتهامی یا تسویه‌حساب‌های جناحی با ابزار بست‌نشینی و تحصن در اماکن مذهبی و با رنگ تهدید حاکمیت و تشویق به اعتراض بستی توسط افرادی که زمانی از مقامات ارشد دولت بوده‌اند اتفاق می‌افتد، در نوع خود پدیده بدیعی است.

دادستان کل کشور و همچنین دادستان تهران از باب پیشگیری از جرم وظایف روشنی دارند که هم از منظر قضایی و حاکمیتی و هم از منظر حقوق شهروندی در چنین شرایطی نباید نظاره‌گر بلااقدام پدیده‌ها باشند.

اگرچه تمرد آشکار از فرامین رهبری و وهن ایشان توسط سرحلقه مهرورزان در دوره ریاست جمهوری به اندازه کافی نقطه سیاه نزد حامیان وی به‌جا گذاشته است اما بدعت‌گذاری برای اعتراض‌های خارج از فرایند قانونی، انحراف آشکاری است که سکوت دادستان کل کشور و همه مسئولان ذی‌ربط در قبال آن غیر قابل دفاع است.

تلاش برای جایگزینی هرج و مرج به جای قانون با ادعای مخالفت با مدیریت یا عملکرد اشخاص، نقطه آغاز تنش‌سازی و جنجال‌آفرینی است تا در سایه چنین جنجالی جرایم و تخلفات مرتکبه جنجال‌آفرینان تحت‌الشعاع قرار گرفته و فراموش شود.

دلسوزان کشور یک دوره طعم تلخ سکوت را چشیده‌اند و کشور نیز هزینه سنگین و خسارت‌بار مدیریت‌های انحرافی را همچنان می‌پردازد. با چنین سابقه‌ای  سکوت نسبت به بدعت‌ها و انحرافات روا نیست.

روزنامه‌های حامی همین جماعت از سر دلسوزی با تیترهای سیاه سعی در بر هم زدن مناسبات بین‌المللی ایران دارند و حلقه مطروده نیز با بازی‌های چندنفره سعی در تنش‌سازی در مناسبات قوا و فرار به جلو دارند.

هشدار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نسبت به حلقه انحرافی در زمان خود از سوی دلسوزان کشور شنیده نشد اما امروز همان هشدار با بست‌نشینی دولت‌داران سابق، تازه و به‌روز شده و موضوعیت یافته است.»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: