کد خبر: ۲۶۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳
اخیرا کلاهبرداران به بهانه برنده شدن افراد در مسابقات و جشنواره‌های مختلف نسبت به سوءاستفاده از حساب مشتریان بانکی اقدام کرده‌اند.
مراقب شگردهای جدید شکارچیان کارت‌های بانکی باشید!
بانک ملی ایران در راستای حفظ منافع مشتریان، نسبت به شگردهای جدید کلاهبرداران هشدار داد.

به گزارش تجارت امروز؛ بنابر اعلام بانک ملی ایران، بنا بر گزارش‌های رسیده، اخیرا کلاهبرداران به بهانه برنده شدن افراد در مسابقات و جشنواره‌های مختلف نسبت به سوءاستفاده از حساب مشتریان بانکی اقدام کرده‌اند.

این افراد از مشتریان بانکی می‌خواهند برای دریافت جوایز خود به دستگاه خودپرداز مراجعه کنند و سپس با استفاده از شگردهای مختلف مانند انتخاب گزینه زبان انگلیسی، مالباخته را گمراه کرده و درخواست اعلام موجودی حساب می‌کنند. سپس کلاهبردار شماره کارت خود و یا مبلغ مورد نظر برای کلاهبرداری را به عنوان شماره پیگیری به مالباخته می‌دهد و بدین‌ترتیب مالباخته با وارد کردن شماره اعلامی و انجام عملیات بانکی ذکر شده از سوی کلاهبردار، مورد سوءاستفاده مالی قرار می‌گیرد.

بانک ملی ایران به منظور پیشگیری از تکرار این موضوع و خدشه‌دار شدن وجهه و اعتبار شبکه بانکی کشور، از مردم  درخواست می‌کند به هیچ عنوان اطلاعات حساب خود اعم از رمز کارت و موجودی حساب را نزد سایر افراد افشا نکنند.

همچنین مشتریان بانک ملی ایران می‌توانند برای کسب اطمینان و اطلاع از صحت و سقم برنده شدن در جشنواره‌ها و مسابقات و نحوه دریافت جوایز خود به وب‌سایت و کانال تلگرام این بانک مراجعه کنند. /ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: