کد خبر: ۲۶۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
من آدم سیاسی نبودم و نخواهم بود و هیچ وقت در این موارد دخالت نمی‌کنم. عاشق همه افرادی هستم که به کشور خدمت می‌کنند.
علی دایی: از قول من صحبت‌های سخیفی را به آقای روحانی گفتند
سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از بازی با نفت شرکت کرد.

به گزارش تجارت امروز، علی دایی، سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از بازی این تیم مقابل نفت تهران، اظهار داشت: قبل از هر چیز دوست داشتم این ایام که با رحلت پیامبر، امام رضا و حادثه کرمانشاه است را تسلیت بگویم. ما فردا یک بازی سنگین داریم و می‌دانیم که نفت تقریبا خودش را پیدا کرده است.

وی افزود: متاسفانه چند بازیکن‌مان مصدوم هستند. بازیکنان اصلی ما مصدومند و این کار ما را سخت می‌کند، اما امیدواریم با تغییراتی که انجام دادیم، سه امتیاز بازی را بگیریم. دیدار مقابل نفت، جزو حساس‌ترین بازی‌های ماست، برای آنها هم حساس است. شرایط جدول این را نشان می‌دهد. تیم‌ها به یکدیگر نزدیکند و یک برد یا باخت و مساوی جایگاه تیم‌ها را عوض می‌کند. در هر حال سعی می‌کنیم بهترین نتیجه را بگیریم.

سرمربی سایپا خاطرنشان کرد: در فوتبال هیچ تیمی از قبل بازنده نیست. ما مصدومانی داریم و این کار ما را سخت‌تر می‌کند. انشالله بازیکنان ما بتواند بازی را ببرند، هدف‌مان هم همین است.

دایی در واکنش به این سوال که «آیا داوری‌ها باعث نتایج ضعیف اخیر تیم‌تان شده است؟»، گفت: مطمئناً هم مسئله داوری و هم فنی دخیل است، اما داوری خیلی اثرگذار بوده است. اسمش را هر چیزی می‌خواهید بگذارید؛ بهانه یا هر چیز دیگر، اما این واقعیت بود. بارها به بازیکنانم گفته‌ام که «وقتی به زمین می‌روید، فکر کنید یک بر صفر عقب هستید، یک گل برای تساوی و یک گل برای برد می‌خواهید».

وی با بیان اینکه سایپا در هفته‌های گذشته مصدومان زیادی داشته است، یادآور شد: در بازی‌های‌ حساس چند بازیکن مهم را از دست دادیم. متاسفانه مصدومیت برخی‌ها شدید است و چند ماه نمی‌تواند بازی کند. علیاری مینیسک و کلانتری رباط پاره کرده است. دانشگر هم در جام شهدا مصدوم شد و به بازی فردا نمی‌رسد. کنعانی‌زادگان هم که در اردوی تیم ملی مصدوم شده و نمی‌تواند بازی کند. مهدی ترابی شاید بازی کند. همه اینها مشکلات ماست؛ مشکلات تیمی که جوان شده، تغییرات زیادی داشته و به مشکل خورده، اما من جوابگوی مشکلات فنی‌ تیمم هستم.

دایی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در زلزله کرمانشاه گفت: خیلی دوست دارم که از ملت غیور، شریف و انسان‌دوست ایران تشکر کنم که یک حماسه بزرگ دیگر را آفریدند و نشان دادند که هموطنان‌شان را تنها نمی‌گذارند. من به آنجا رفته بودم و دیدم که کمک ها از شهرها و استان‌های مختلف رسیده بود. از همه دستگاه‌ها و ارگان‌هایی که آنجا تلاش کردند هم تشکر می‌کنم. باز هم اتحاد ملی مردم ایران نشان داده شد، متاسفانه اما در این شرایط بعضی‌ها می‌خواهند سوءاستفاده کنند و در کانال‌های فضای مجازی بعضی از مسائل را عنوان می‌کنند و از قول من پیام می‌دهند.

سرمربی سایپا اظهار داشت: در مملکتی زندگی می‌کنیم که جمهوری اسلامی است. باید در وهله اول اعتقادات مذهبی‌مان را جلوی چشم‌مان بگذاریم و این کارها را انجام ندهیم. بعضی‌ها دوست دارند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و صحبت‌هایی که خودشان نمی‌توانند بکنند را می‌خواهند من بگویم و این را به من محول می‌کنند. می‌خواهند که من پیام بدهم، من نوکر مردم هستم و تا حالا دیده‌اید که من پیام بدهم؟ اگر چیزی باشد در  صفحه شخصی خودم عنوان می‌کنم، در این بحث سیاسی می‌آیند که ما را خراب کنند، از پیام علی دایی به آقای روحانی می‌گویند و این پیام‌ها را به من نشان داده‌اند. من آدم سیاسی نبودم و نخواهم بود و هیچ وقت در این موارد دخالت نمی‌کنم. عاشق همه افرادی هستم که به کشور خدمت می‌کنند. اگر متن این صحبت‌ها را ببینید متوجه می‌شوید که این صحبت‌های سخیف اصلا به شخصیت من نمی‌خورد.

دایی افزود: با پلیس فتا هماهنگ کردم که منشأ این صحبت‌ها را پیدا کنند. اگر صحبتی داشته باشم در صفحه خودم به صورت تصویری می‌گویم و یا اینکه از طریق شما رسانه‌ها بازگو می‌کنم. من خیلی کوچکتر از آن هستم که بخواهم چنین کارهایی را انجام بدهم. من عاشق مملکتم هستم و کارهایی که در این مدت انجام گرفته به عنوان یک امانتدار در خدمت مردم بوده‌ام و تشکر می‌کنم که از این بابت به من اعتماد کرده‌اند. در مملکتی که اسلامی است نباید غیر از این باشد و مسئولان باید کنار مردم باشند اما مسائلی کذب به عنوان پیام من منتشر می‌شود که انشاءالله توسط پلیس فتا پیگیری خواهد شد.

سرمربی اسبق پرسپولیس در خصوص اینکه گفته بود که اگر باشگاه پرسپولیس مالیاتش را بپردازد، از طلبش صرف‌نظر می‌کند و این صحبت حالا در فضای مجازی دست به دست می‌شود تصریح کرد: من حرف جدیدی نزده‌ام، من همان موقع صحبت‌هایم را انجام داده‌ام، متاسفانه 2 سال و اندی 24-25 نامه من را بی‌جواب گذاشتند و این موضوع باعث شده گره‌ای که در گذشته با دست راحت باز می‌شد الان به دندان‌های کلفتی احتیاج داشته باشد.

وی درباره پرداخت‌ها به کادرفنی و بازیکنان سایپا هم گفت: 30 درصد از ابتدا پرداخت شده و قرار شده که در آینده هم مقداری پرداخت شود. همه باشگاه‌ها مشکلات مالی دارند و این موضوع تاثیر زیادی روی عملکرد آنها دارد.

دایی بار دیگر درباره کمک‌های مردمی‌ به مردم زلزله‌زدگان کرمانشاه گفت: باید این مسئله را روشن کنم که من هر کار خیری که انجام داده‌ام، وظیفه‌ام بوده است. مردم ایران بودند که در این قضیه واقعا بزرگ‌منشی خودشان را نشان دادند و به شخصه باور نمی‌کردم که مردم یکپارچه و متحد به زلزله‌زدگان کمک کنند. من در این میان یک واسطه بودم و سعی کردم امانت‌دار آنها باشم و در آینده هم هرچقدر که وسعمان برسد باید برای آبادی کرمانشاه کمک کنیم. اینطور نباشد که یک یا 2 ماه دیگر همه مردم کرمانشاه فراموش شوند، ما باید کل جامعه کنار هم باشیم و برای آبادسازی دوباره کرمانشاه  تلاش کنیم. الان که داغ هستیم  نباید فقط در حد حرف کمک کنیم بلکه باید تا زمان آبادسازی کرمانشاه در عمل بکوشیم. به امید آن روزی که دیگر خرابی در کرمانشاه نباشد.

سرمربی سایپا درباره جلسه‌اش با تاج درباره مسئله فساد در فوتبال عنوان کرد: در جلسه با تاج راجع به مسائل کلی فوتبال صحبت کردیم، به هر حال در مسائل ریز و درشت این موضوع من در جریان نیستم اما قطعا مراجع قضایی مطلع هستند. تاج قول داده که همه تلاش خود را بکند تا فساد در فوتبال نباشد، من هم تا آنجا که بتوانم در این زمینه کمک خواهم کرد. فساد در تمام جامعه ما رخنه کرده و وظیفه ما است تلاش کنیم حداقل در فوتبال از بین برود یا به حداقل برسد.

دایی در ارتباط با بحث جادوگری در فوتبال ایران و ارتباط آنها با برخی مربیان لیگ برتری، خاطرنشان کرد: در قرآن به صراحت در مورد سحر و جادو صحبت شده است. سحر و جادو در واقع یک کار شیطانی است و آنها که به سحر و جادو پناه می‌برند مطمئن باشند که یک روز این موضوع به زندگی خودشان بازمی‌گردد. کسانی که در مقطعی به جادوگر متوسل شده‌اند شاید در همان مقطع نتایج خوبی گرفته‌اند اما بعدها ضربات شدید در زندگی‌شان خورده‌اند. برای همین است که می‌گویم هرکس که به سحر و جادو و در واقع شیطان پناه ببرد تاوانش را خواهد داد. شاید اولش با جادوگر بتوانند کاری کنند و موفقیت کسب کنند اما مطمئن باشید که اینها همه مقطعی است.

وی خاطرنشان کرد: به قرآن اعتقاد شدیدی دارم و در قرآن هم آمده که سحر و جادو هست اما قطعا پایدار نخواهد بود. یک موضوعی را باید روشن کنم که دعا با سحر و جادو خیلی فرق دارد، آنها که سحر و جادو می‌کنند اگر واقعا کاری از دستشان بر می‌آمد اول زندگی خودشان درست می‌شد. آنها یکسری کارهای شیطانی انجام داده و در واقع شیطان در وجودشان رخنه کرده و برای اینکه در فوتبال تیمی را موفق کنند دست به هر کاری می‌زنند. من کلا با این حرف و سحر و جادوها مخالف هستم و اگر هم اعتقاد دارم که وجود دارد به خاطر این است که در قرآن آمده است.

دایی یادآور شد: با سحر و جادو چیزهایی را می‌شود درست کرد اما تاکید می‌کنم که اینها مقطعی هستند، من به شخصه دعا را خیلی قبول دارم و آن بسیار متفاوت با سحر و جادو است، متاسفانه بعضی دعا را با سحر و جادو اشتباه می‌گیرند، در صورتی که انسان با دعا زندگی‌اش متحول می‌شود. در واقع دعاهای ما است که باعث می‌شود از بلا دور شویم. در حالی که سحر و جادو ما را در بلایا می‌اندازد. یکسری افراد بودند که با سحر و جادو موفقیت‌های نسبی نصیب‌شان شد اما گذشت زمان خیلی از مسائل گریبانگیر خودشان، خانواده‌شان و حتی اطرافیان‌شان شد. متاسفانه ما با پناه بردن به این طور افراد نمی‌دانیم داریم کاری انجام می‌دهیم که بعدها ممکن است بلاها به هر طریقی شده به خودمان، اقوام‌مان برگردد و این اتفاق افتاده است. ما باید از سحر و جادو دوری کنیم و خودمان را با پناه بردن به این طور افراد به بی‌خیالی نزنیم. پناه بردن به آنها عواقب بدی دارد.

دایی در واکنش به سوال خبرنگاری راجع به اینکه چرا بازیکنانش هر وقت در اردوی تیم ملی حاضر می‌شوند مصدوم برمی‌گردند، گفت: اگر بازیکن در اختیار تیم ملی می‌گذاریم، وظیفه‌مان است اما اگر بازیکن مصدوم می‌شود مقصرش کی‌روش نیست، مسلما او هم دوست ندارد بازیکن مصدوم به باشگاه برگردد، این از بدشانسی است که گریبانگیر تیم ما را گرفته است. /ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: