کد خبر: ۲۶۷۷۶
تعداد بازدید: ۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
پژمانفر نماینده مشهد در تذکر شفاهی خود، گریزی به حاشیه‌های ایجاد شده بر سر صحبت‌های اسحاق جهانگیری در مورد مسکن مهر زد و گفت: از این رفتار سخیف معاون اول که موجب بازی با احساسات مردم شد، گلایه دارم.
ترکش‌های حرف‌های جهانگیری؛ مسئول خرابی بیمارستان و مسکن مهر کیست؟
تسلیت به مردم زلزله‎زده کرمانشاه نقطه مشترک نطق‌های میان دستور نمایندگان در جلسه علنی امروز بود. البته نماینده مردم مشهد پای صحبت‌های معاون اول در مورد مسکن مهر کرمانشاه را هم به مجلس باز کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ منصور مرادی نماینده مریوان، ابتدای نطقش را به زبان کردی عنوان کرد و در ادامه به زبان فارسی از فعالیت‌های دولت برای کمک به مناطق زلزله زده انتقاد کرد.

محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز نیز در رابطه با زلزله کرمانشاه گفت: بسیاری از گره‎ها با نظارت مجلس حل می شود. همانطور که اگر ما نظارت نداشته باشیم بسیاری از گره ها ایجاد می شود. برای بودجه ۹۷ دولت هیچ کاری برای کشاورزها نکرده است و فقط مجلس خودش را خراب کرده است.

چه کسی پاسخ خرابی بیمارستان و مسکن مهر را می‌دهد؟
او افزود: در زلزله کرمانشاه مردم دچار مشکل هستند، همه ما با آنها اظهار همدردی می کنیم اما این بیمارستان و مسکن مهر که بر سر مردم خراب شد، را چه کسی پاسخ می دهد. الان مسئول پروژه را بازداشت کردند، این فایده ای ندارد. باید امروز با کسانی برخورد شود که همچنان، اینگونه ساختمان ها را می سازند.

وی افزود: فقط برای اینکه مردم فعلا آرام شوند، یک نفر را می گیریم و چهار روز دیگر آزادش می کنیم! تنها کاری که ما باید بکنیم این است که از وزیر مربوطه سئوال بپرسیم. مجلس باید کاری کند که کسانی که مسکن مهر و این بیمارستان را ساختند،‌ پاسخگو باشند.

فرهاد تجری نماینده مردم سرپل ذهاب و گیلان غرب نیز تمام زمان نطقش را به تشکر از حضور رهبری، رئیس دولت و رئیس مجلس، مردم و هنرمندان در منطقه زلزله زده اختصاص داد.

*دلیل بی‌اعتمادی مردم به نهادهای دولتی در کمک به زلزله‌زده‌ها چیست؟
محمد بیرانوندی نماینده خرم آباد و دوره نیز در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا می دانید استقبال مردم و اعتمادشان به بازیگرها و چهره های معروف بیشتر از نهادهای دولتی شده است؟ همه اینها نشان از این دارد که زلزله بی اعتمادی، عمیق تر از زلزله اخیر خواهد بود. مردم دیگر به نهادهای دولتی اعتماد ندارند. دستور بدهید زلزله سنجی در اماکنی همچون بیمارستان ها و مسکن مهر انجام شود.

نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات نیز در تذکر شفاهی خود، گریزی به حاشیه‌های ایجاد شده بر سر صحبت‌های اسحاق جهانگیری در مورد مسکن مهر زد و گفت: از این رفتار سخیف معاون اول که موجب بازی با احساسات مردم شد، گلایه دارم. من امروز سئوالم این است که اگر طرح مسکن مهر و ساخت خانه های روستایی انجام نشده بود، میزان تلفات را چقدر اعلام می کردند؟

او در رابطه با موضوع پدیده شاندیز هم افزود: در مورد مشکلات پدیده شاندیز دیگر گفتار درمانی بس است. متاسفانه فقط حرف زده می‌شود. /خبرآنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری