کد خبر: ۲۶۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸
سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود.
قاچاق کالا و ارز ۲۸ درصد افزایش یافته است
به گزارش تجارت امروز؛ یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت که براساس گزارش ارائه شده در طول هفت ماه گذشته ورودی‌های پرونده‌های صنفی به تعزیرات ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده و در مقابل پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز ۲۸ درصد افزایش یافته است.

یحیی کمالی‌پور در توضیح جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: این جلسه با حضور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی جهت ارائه گزارش عملکرد برگزار شد که نمایندگان به بیان نقطه‌نظرات خود عمدتاً پیرامون قاچاق کالا و ارز پرداختند.

وی افزود: با توجه به وجود روایاتی مبنی بر اینکه سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود نمایندگان بر این موضوع تاکید داشتند که باید در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کنترل قیمت‌ها در حوزه اصناف حرکت جدی‌ای شود چون این روند به تولید خدشه وارد می‌کند.

کمالی‌پور گفت: طبق گزارش رئیس سازمان تعزیرات پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز به میزان ۲۸ درصد افزایش پیدا کرده که در مقابل پرونده‌های صنفی در طول هفت ماه گذشته ۱۸ درصد کاهش یافته است.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف سازمان تعزیرات مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، باید مشخص شود که چرا روند قاچاق کاهش نیافته است.

کمالی‌پور همچنین با اشاره به بررسی ایرادات شورای نگهبان درباره طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی درخصوص حمل سلاح سرد گفت: کمیسیون حقوقی جهت تامین نظر شورای نگهبان این طرح را اصلاح کرد مبنی بر اینکه حمل و نگهداری سلاح‌های سرد جرم محسوب نمی‌شود مگر اینکه در نزاع استفاده شود. /ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: