کد خبر: ۲۶۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵
۱۱ پیروزی و یک تساوی آمار فوق‌العاده‌ برای بارسلونا صدرنشین در لالیگا است.
بارسلونا بودن برای قهرمان کافی نیست!
آمار فوق العاده بارسلونا در این فصل لالیگا تضمینی برای قهرمانی این تیم نیست.

به‌ گزارش ‌تجارت امروز و ‌به نقل از آس، ۱۱ پیروزی و یک تساوی آمار فوق‌العاده‌ برای بارسلونا صدرنشین در لالیگا است. با وجود این هنوز قهرمانی بارسا قطعی نشده است. آمار این موضوع را نشان می‌دهد.

پیش از این سه تیم در تاریخ لالیگا چنین نتایجی را کسب کرده بودند. رئال مادرید در فصل ۹۲ – ۱۹۹۱ و دو بار بارسلونا در فصل‌های ۱۴ – ۲۰۱۳ و ۱۳ – ۲۰۱۲ این آمار فوق‌العاده‌ را به ثبت رساندند اما تنها یکی از آنها توانست در پایان فصل قهرمان شود.

بارسا توانست در فصل ۱۳ – ۲۰۱۲ لالیگا را فتح کند. آبی‌ اناری‌ها با هدایت تیتو ویلانووا به این عنوان دست یافتند. در آن سال بارسا با اختلاف ۱۵ امتیاز نسبت به مادرید قهرمان شد.

پیش از آن مادرید در دهه ۹۰ در این شرایط قرار داشت اما در نهایت قهرمانی را در دو بازی غیر منتظره در تنه‌ریف از دست داد.

پس از بارسای ویلانووا، خراردو مارتینو توانست رکورد ۱۱ پیروزی و یک تساوی را با بارسا به ثبت برساند. با این حال شاگردان سرمربی آرژانتینی پایین‌تر از اتلتیکومادرید سیمئونه قرار گرفتند و نایب قهرمان شدند.

۱۱ امتیازی که زیدان در چهار هفته‌ از بین برد

رئال مادرید در نخستین فصل حضور زین الدین زیدان در شرایط خوبی قرار نداشت. سرمربی فرانسوی در ژانویه جایگزین رافائل بتیس شد و در هفته‌ بیست و نهم اختلاف با بارسلونا به ۱۲ امتیاز رسید. با وجود این که بارسا قهرمان لالیگا شد اما شاگردان زیدان توانستند در چهار هفته‌ اختلاف را به یک امتیاز برسانند یعنی در چهار هفته‌ اختلاف را ۱۱ امتیاز کمتر کردند. /ایسنا ‌
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: