کد خبر: ۲۶۸۸۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۶
قیمت سکه تمام در روز گذشته به یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسیده بود که امروز ظهر مقداری کاهش یافت.
چرا حباب قیمت سکه این طور شد؟
به گزارش تجارت امروز؛ رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران دلایل ایجاد حباب بی‌سابقه قیمت سکه را تشریح و تصریح کرد که افزایش تقاضا در بازار و از طرفی محدودیت عرضه سکه منجر به شرایط فعلی در بازار شده است.

محمد کشتی‌آرای اظهار کرد: قیمت سکه تمام در روز گذشته به یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان رسیده بود که امروز ظهر مقداری کاهش یافت.

وی افزود: این کاهش قیمت سکه ناشی از کاهش قیمت جهانی طلا است اما مسئله‌ای که طی چند روز گذشته در بازار حاکم شده، این است که قیمت سکه با قیمت واقعی آن تفاوت فاحشی پیدا کرده است و یک حباب ۲۰۰ هزار تومانی روی سکه ایجاد شده است؛ حبابی که بی‌سابقه است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: حدود سه - چهار ماه گذشته، سود سپرده‌های بانکی کاهش یافت اما سرمایه‌ها به بازار طلا راه پیدا نکرد و فقط برخی سرمایه‌های خرد به بازار آمد و با افزایش قیمت ارز و افزایش قیمت جهانی در هفته‌های گذشته تقاضا در بازار افزایش یافت.

کشتی‌آرای گفت: به نظر می‌رسد یک نوع هیجان، التهاب و جاذبه در بازار ایجاد شده است که منجر به افزایش تقاضا شده است که در نتیجه با توجه به عرضه محدود قیمت سکه این تفاوت قیمت در بازار ایجاد شده است.

وی درباره وضعیت بازار سکه در روزهای آینده گفت: نمی‌توان پیش‌بینی خاصی از وضعیت بازار سکه در روزهای آینده  داشت اما آنچه مسلم است این حباب بی‌سابقه یک مسئله جدی در بازار است که به نظر می‌رسد این تفاوت بی‌سابقه بیشتر از این نمی‌تواند ادامه پیدا کند. /ایسنا
مرتضی حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
0
0
با سلام واحترام .ضمن تشکر از اینکه به این موضوع مهم پرداختید .به نظرم میتونید مطلب رو اینطور عنوان کنیم که چه کسانی پشت این حباب قیمتی هستند واز این گرانفروشی چه کسانی منتفع میشوند وچه کسانی متضرر؟بانک مرکزی به عنوان تنها نهاد متولی وانحصاری ضرب سکه در کشور کجای این ماجرا ایستاده است ؟ایا وظیفه بانک مرکزی این نیست که با توجه به وظیفه محوله هر چه زودتر به این موضوع ورودکرده وجلوی این فساد ورانت بوجود امده بایستد؟که اگر اقدام نکند قطعا این شائبه که خود بانک مرکزی مرکز ثقل این گرانفروشی ورانت است قوت خواهد گرفت .با سپاس -حسینی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: