کد خبر: ۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۵
این رقم شامل تولید نفت در منطقه نیمه خودمختار کردستان است. بر اساس آمارهای سازمان بازاریابی نفت اس او ام او، تولید نفت عراق در ماه دسامبر بدون درنظر گرفتن میزان تولید نفت کردستان، به 3.35 میلیون بشکه در روز رسیده است.
فارس: وزیر نفت عراق گفت: تولید نفت این کشور در ماه دسامبر به ۴ میلیون بشکه در روز رسیده که رقمی تاریخی است.
 
به گزارش بلومبرگ، عادل عبدالمهدی وزیر نفت عراق از ثبت رکورد بی‌سابقه در تولید نفت کشورش خبر داد و تاکید کرد: عراق، علی‌رغم عرضه بیش از حد در بازار، به افزایش صادرات خود در سال جاری ادامه خواهد داد.
 
عبدالمهدی در کنفرانس خبری پس از دیدار با تانر ییلدیز همتای ترک خود گفت: متوسط تولید نفت عراق به روزانه 4 میلیون بشکه در روز رسیده که رقمی تاریخی است.
 
این رقم شامل تولید نفت در منطقه نیمه خودمختار کردستان است.  بر اساس آمارهای سازمان بازاریابی نفت اس او ام او، تولید نفت عراق در ماه دسامبر بدون درنظر گرفتن میزان تولید نفت کردستان، به 3.35 میلیون بشکه در روز رسیده است.
 
وزیر نفت عراق تصریح کرد: عراق در نظر دارد تا صادرات خود را در سال جاری به 3.3 میلیون بشکه در روز برساند که این رقم نفت منطقه کردستان را نیز در بر می‌گیرد.
 
وی افزود، عراق و ترکیه توافق کرده‌اند تا صادرات نفت خام این کشور طی ماه‌های آتی از شمال از طریق بندر جیهان به 375 هزار بشکه در روز افزایش یابد و تا آوریل به 600 هزار بشکه در روز برسد.
 
عراق پنجمین ذخایر نفت دنیا را در اختیار دارد. عاصم جهاد سخنگوی وزارت نفت این کشور در دوم ژانویه گفته بود، این کشور در ماه دسامبر 2.94 میلیون بشکه نفت در روز صادر کرده است که بیشترین میزان از دهه 1980 به شمار می‌رود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری