کد خبر: ۲۸۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹

ممنوعیت حمل قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس

حمل قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس در صورتی که صرفا به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح انجام شود، جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازات مقرر در این ماده محکوم می شود.
ممنوعیت حمل قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای حمل قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس را در صورتی که صرفا به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح انجام شود ممنوع کردند.

به گزارش تجارت امروز، طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی که از سوی شورای نگهبان به مجلس ارجاع شده بود در دستور کار جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس قرار گرفت و نمایندگان برای تامین نظر شورای نگهبان تبصره یک ماده واحده این طرح را به این شرح اصلاح کردند: حمل قمه، شمشیر، قداره و پنجه بوکس در صورتی که صرفا به منظور درگیری فیزیکی و ضرب و جرح انجام شود، جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازات مقرر در این ماده محکوم می شود. واردات، تولید  و عرضه سلاح های مذکور ممنوع است و مرتکب به جزای نقدی درجه شش محکوم و حسب مورد این سلاح ها به نفع دولت ضبظ یا معدوم می شود.

این مصوبه با ۱۵۹ رای موافق، ۴۲ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۲۱ نماینده حاضر به تصویب رسید.

پیش از این در مصوبه مجلس حمل چاقوی ضامن دار و ساطور نیز ممنوع شده بود که برای تامین نظر شورای نگهبان و به دلیل استعمال مشترک این ابزار از متن قانون حذف شد. /ایسنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما