کد خبر: ۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۰
استاندار تهران با بیان اینکه ۸۰ درصد صادرات خدمات فنی مهندسی از پایتخت انجام می‌شود، گفت: قانون منع استقرار صنعت در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران شامل صنایع نوین (های تک) نیست.
فارس: سید حسین هاشمی پیش از ظهر امروز در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان تهران که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که در استان تهران برای استقرار صنایع وجود دارد، به دنبال راهکارهای ویژه‌ای هستیم چرا که نمی‌توان افراد متخصص و توانمندی را که در تهران حضور دارند را نادیده بگیریم، از طرفی طبق قانون حضور صنایع تا 120 کیلومتری تهران ممنوع است و در عین حال 80 درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی در تهران صورت می‌گیرد که نمی‌توانیم آن را به فراموشی بسپاریم.
 
وی با اشاره به اینکه به دنبال استقرار صنایع های‌-تک در استان تهران هستیم، افزود: سه نقطه تهران برای آماده‌سازی زیرساخت‌های این مسئله جانمایی شده تا بتوانیم از ظرفیت جوانان متخصص و سرمایه‌گذار خارجی در این عرصه استفاده کنیم.
 
هاشمی تصریح کرد:‌در این حال یک منطقه ویژه اقتصادی در جنوب تهران به وسعت 2100 هکتار مصوبه دولت را دارد که ما 500 هکتار هم برای صنایع های‌-تک به آن اضافه کردیم تا سرمایه‌گذار از امتیازات ویژه این منطقه استفاده کند.
 
استاندار تهران با اذعان به اینکه دولت یازدهم به دنبال شعار نیست بلکه به دنبال عرضه آنچه امکان‌پذیر است می‌باشد، افزود: دو کار مطالعاتی برای رونق بخشیدن به این ارم در دستور کار داریم که قطار تهران به شمال یکی از آنهاست که 70 کیلومتر طول آن و 30 کیلومتر فضای باز آن است و با استفاده از سرمایه‌گذار خارجی می‌توانیم، به راحتی مسیر تهران به شمال را با 100 کیلومتر به هم وصل کنیم.
 
وی گفت: همچنین اکنون تهران بالای 13 میلیون نفر جمعیت دارد که 9 میلیون نفر آن در شهر تهران و 4 میلیون نفر در شهرک‌های اقماری اطراف هستند که باید بتوانیم مانند بسیاری از شهر‌های مهم دنیا این شهرک‌ها را از طریق جاده کمربندی به تهران وصل کرده و جمعیت را از هاب منطقه‌ای از طریق مترو به داخل تهران منتقل کنیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری