کد خبر: ۲۸۵۹۷
تعداد بازدید: ۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
75 باند تهیه و توزیع مواد مخدر کشف و منهدم شده است.
کشف 13 تن مواد مخدر در آذربایجان غربی!
فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از کشف بیش از 13 تن انواع مواد مخدر در سال جاری خبرداد.

به گزارش تجارت امروز، سردار ناصر اصلانی در همایش کوپ که با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری و فرماندهان پاسگاه ها و کلانتری های سطح استان برگزار شد، با بیان اینکه در هشت ماهه نخست سال جاری 13 تن و 268 کیلوگرم انواع مخدر در استان کشف شده از افزایش 52 درصدی کشفیات در این حوزه خبر داد و افزود: در این راستا 75 باند تهیه و توزیع مواد مخدر کشف و منهدم شده است.

وی در تشریح ماموریت های اصلی فرماندهی انتظامی استان، مبارزه با قاچاق کالا، سرقت و موادمخدر، اجرای طرح های امنیت اخلاقی، برنامه ریزی در جهت کاهش تصادفات و فعال کردن قرارگاه جهادی در راستای صیانت از کارمندان را از جمله اولویت های نیروی انتظامی استان مطرح کرد و افزود: نیروی انتظامی آذربایجان غربی با همراهی مردم و تعامل مسئولین استانی توانست در سال گذشته، جایگاه دوم را از منظر رضایتمندی مردم از دستگاه های استانی را به دست آورد.

سردار اصلانی مبارزه با قاچاق کالا را اصلی ترین اولویت فرماندهی انتظامی استان دانست و خاطرنشان کرد: در سال جاری با کشفیات در حوزه قاچاق کالا 229درصد افزایش داشته است که ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری بیش از 874 میلیارد ریال بوده است.

وی همچنین از کاهش 3درصدی تصادفات در جاده های استان خبرداد و افزود: در طی سال جاری 442 نفر در تصادفات جان تود را از دست داده اند که نسبت به مدت مدت زمان مشابه سال گذشته آمار متوفیان تصادفات نیز از کاهش 14درصدی برخوردار بوده است.

فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینکه در سال جاری تمام پرونده های قتل در سطح استان با دستگیری قاتلان به سرانجام رسیده است، تصریح کرد: در هشت ماهه نخست امسال 54 نفر در سطح استان به قتل رسیده است که 53 نفر از قاتلین، شناسایی و دستگیر و یک نفر دیگر نیز که مربوط به قتل اخیر است شناسایی شده و در حال پیگیری برای دستگیری فرد قاتل هستیم.

وی با بیان اینکه سرقت های مسلحانه در سطح استان، کاهش 100 درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: نسبت کشف به وقوع سرقت های مسلحانه در استان 86 درصد بوده است.

سردار اصلانی، یکی از تهدیدات جدی استان را جرایم سایبری عنوان کرد و گفت: به دلیل توسعه روز افزون فضاهای مجازی و عدم آگاهی مردم نسبت به این حوزه، جرایم و تخلفات سایبری استان با وجود کشف 87 درصدی از افزایش 58 درصدی مواجه بوده است. کاهش جرایم و آسیب ها در این حوزه نیازمند آگاهی بخشی به مردم نسبت به فضای مجازی و خطرات این حوزه است.

در ادامه این مراسم از فرماندهان نمونه نیروی انتظامی و خانواده شهید نیروی انتظامی تجلیل شد. /ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری