کد خبر: ۲۹۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵

علل کاهش کیفیت نان مشخص می‌‌شود

قرار شد موسسه استاندارد و وزارت بهداشت مسئول پایش گندم تولیدی باشند و گزارش آن را در جلسه آتی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اعلام کنند.

علل کاهش کیفیت نان مشخص می‌‌شود
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مؤسسه استاندارد و وزارت بهداشت مسئول پایش گندم تولیدی کشور شده‌اند، گفت: علل کاهش کیفیت نان در گزارش مبسوطی اعلام خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز؛ محمدهادی ایازی اظهار داشت: اجتماعی شدن نظام سلامت یکی از مهمترین اقداماتی بوده که در دولت یازدهم و دوازدهم مورد توجه قرار گرفته است به صورتی که آحاد مردم به صورت فردی و گروهی در قالب سازمان‌های مردم نهاد یا خیریه‌ای مشارکت داشته باشند.

وی افزود: اگر بتوانیم سواد سلامت مردم را افزایش دهیم در پیشگیری از بسیاری بیماری‌های غیرواگیر موفق خواهیم بود و تحرک، عدم استعمال دخانیات همچنین مصرف کمتر مواد شیرین،‌شور و چرب در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.

معاون وزیر بهداشت در ادامه درمورد سلامت آرد مورد استفاده در نانوایی‌ها گفت: در آخرین جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد وزیر جهاد کشاورزی گزارش مبسوطی در این زمینه ارائه کرد.

ایازی گفت: در این جلسه قرار شد موسسه استاندارد و وزارت بهداشت مسئول پایش گندم تولیدی باشند و گزارش آن را در جلسه آتی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اعلام کنند.

وی یادآور شد: این پایش از لحاظ کیفیت تولید گندم، تبدیل آن به آرد و تبدیل آرد به نان به صورت جامع خواهد بود و ارزیابی‌های دقیقی در این زمینه خواهیم داشت.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: در جلسه‌ای که با نانواهای کشور داشتیم این صنف از جامعه از وضعیت گندم تولیدی گلایه‌مند بودند و امیدواریم مشکلات رفع و مشخص شود که اختلال از کجا است.

ایازی تصریح کرد: البته دوستان در وزارت جهاد کشاورزی مدعی هستند که گندم تولیدی 70 تا 80 درصد جزء گندم‌های خوب دنیا است که ما این موضوع را بررسی می‌کنیم تا ببینیم آیا واقعا این قضیه صحت دارد یا غیر از این است؛ همچنین مشخص خواهد شد چه عواملی سبب کاهش کیفیت نان شده است. /فارس

نظر شما