کد خبر: ۲۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۳
بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، عیدی امسال کارمندان و بازنشستگان دولت ۶۰۳هزار و ۵۰۰ تومان می‌شود که بنا به گفته رئیس امور حقوقی، مجلس و دبیرخانه شورای سازمان مدیریت، این رقم هنوز به تصویب هیئت وزیران نرسیده است.
تسنیم: بر اساس ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری، امتیاز میزان عیدی پایان سال کارمندان و بازنشستگان و موظفین معادل (5000) می‌باشد، بنابراین می‌شود میزان عیدی هر سال را با توجه به ضریب هرسال از فرمول زیر محاسبه نمود:
 
میزان عیدی در هر سال = ضریب حقوق هر سال × 5000
 
بنا بر این گزارش، با توجه به اینکه ضریب حقوق سال 93 برابر 1207 است، ضرب این عدد در 5000 معادل 603 هزار و 500 تومان می‌شود که عیدی آخر سال کارمندان خواهد بود.
 
لازم به ذکر است که بر اساس ضوابط مالی ناظر بر بودجه سال 94، رقم عیدی باید به تصویب هیئت وزیران برسد تا به مرحله اجرا درآید.
 
خبرنگار تسنیم در این رابطه با عبدالعلی تاجی رئیس امور حقوقی، مجلس و دبیرخانه شورای سازمان مدیریت تماس گرفت که وی پاسخ داد: رقم 603 هزار تومان هنوز به تصویب هیئت وزیران نرسیده است.
 
وی البته این را هم گفت که در قانون مدیریت خدمات کشوری روش محاسبه عیدی کارمندان دولت مشخص است و می‌توانید با یک محاسبه ساده آن را به دست آورید.

عیدی پایان سال کارگران مشمول قانون کار نیز از 1.2 تا 1.8 میلیون تومان است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری