کد خبر: ۳۲۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۵

قارچ سمی سه کودک را راهی بیمارستان کرد

قارچ سمی 3 کودک گلستانی تا لبه مرگ برد
قارچ سمی سه کودک را راهی بیمارستان کرد

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراوه تپه در اتوابع شرق استان گلستان از مسمومیت سه کودک چهار، پنج و هفت ساله این شهرستان مرزی براثر مصرف نوعی قارچ سمی و انتقال آنها به بیمارستان خبر داد و گفت: یکی از این کودکان در بخش ICU بستری شده است.

دکتر رحمان بردی اوزونی دوجی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این کودکان که دختر و از اهالی روستای کچیک مراوه تپه هستند، هنگام بازی در مراتع اطراف محل زندگی خود نوعی قارچ می بینند و با گمان خوراکی بودن ، اقدام به خوردن آن می کنند.


به گزراش تجارت امروز: اوزونی دوجی اضافه کرد: این کودکان بلافاصله به مرکز درمانی روستا و در ادامه به بیمارستان شهرستان کلاله منتقل می شوند.وی افزود: دو نفر از این کودکان تنها قارچ را مزه کرده بودند اما یکی از آنان قارچ را به طور کامل می خورد که هر سه نفر آنان دچار مسمومیت می شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراوه تپه با بیان اینکه مسمومیت با قارچ برای نخستین بار است که در این شهرستان حادث می شود، تصریح کرد: از سه مسموم این حادثه دو نفر شرایط عمومی عادی داشته و هم اکنون دربخش کودکان بیمارستان کلاله بستری هستند.

وی ادامه داد: کودک سوم که هفت سال دارد و اقدام به خوردن قارچ کرده بود، هم اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان بستری است و یک تیم پزشکی مراقبت های لازم را انجام می دهد.

دکتر اوزونی دوجی، زمان رخداد این حادثه را عصر هفتم اسفند اعلام کرد و گفت: بیشتر افراد بزرگسال این منطقه با قارچ های خوراکی و غیرخوراکی که فرا رسیدن فصل بهار در مراتع منطقه رویش پیدا می کنند، آشنا هستند.

وی افزود: اطلاع رسانی های لازم در این خصوص برای روستائیان انجام شده و خانواده ها باید ضمن آگاهی بخشی به فرزندانشان، مراقبت بیشتری از آنان داشته باشند.

شهرستان مرزی مراوه تپه با افزون بر 60 هزار نفر جمعیت درمنتهی الیه شرق استان گلستان واقع است

منبع: رکنا

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما