کد خبر: ۳۶۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰

زیباکلام یواشکی تدریس کرد؟

اواخر سال گذشته بود که دانشگاه آزاد در راستای اصلاح ساختار اعلام کرد «اساتید تمام وقت این دانشگاه نمی‌توانند همزمان به صورت تمام وقت در دو دانشگاه عضو هیات علمی باشند مگر اینکه وضعیت خود را به حق التدریسی تبدیل کنند.»
به گزارش تجارت امروز؛ تسنیم نوشت: صادق زیباکلام استاد چند شغله دانشگاه آزاد که پیشتر خبر از اخراج خود از این دانشگاه داده بود، همچنان به صورت مخفیانه در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکز مشغول به تدریس است.

اواخر سال گذشته بود که دانشگاه آزاد در راستای اصلاح ساختار  اعلام کرد «اساتید تمام وقت این دانشگاه نمی‌توانند همزمان به صورت تمام وقت در دو دانشگاه عضو هیات علمی باشند مگر اینکه وضعیت خود را به حق التدریسی تبدیل کنند.»

پس از مصوبه ممنوعیت به کارگیری همزمان اساتید چند شغله به صورت تمام وقت در این که بر اساس قانون استخدامی کشور انجام شده بود، صادق زیباکلام از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران که همزمان در دانشگاه آزاد بیش از 2 دهه تدریس داشت در اقدامی جنجال برانگیز اعلام کرد که از دانشگاه آزاد اخراج شده است.

وی در گفت‌وگوهای جداگانه مدعی شد که از اینکه حقوق بهمن‌ماه من را پرداخت نکردند متوجه شدم که اخراجم کرده‌اند. من فکر می‌کنم که اگر در این 25 سال در دامداری و مرغداری کار می‌کردم الان شأن بیشتری برایم قائل می‌شدند!

در واکنش به ادعای زیباکلام، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به جنجال‌آفرینی او اعلام کرد: ما کسی را اخراج نکرده‌ایم، گفتیم "شما غیرقانونی از دو جا حقوق می‌گرفتید نمی‌توانید هم در دانشگاه تهران و هم در دانشگاه آزاد باشید".

اما به تازگی خبرنگار دانشگاه تسنیم مطلع شده که باوجود حاشیه سازی زیباکلام در پی قطع همکاری دانشگاه آزاد با او به دلیل چند شغله بودن، وی تا هفته گذشته همچنان در دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد مشغول به تدریس بوده است.

هم اکنون مسئولیت دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد بر عهده وحید عقیلی است. او پیش از این و در اردیبهشت سال 95 با حکم حمید میرزاده رئیس برکنار شده دانشگاه آزاد به سرپرستی روزنامه فرهیختگان رسیده بود.

در دوره سرپرستی وحید عقیلی بر روزنامه فرهیختگان مواضع این روزنامه دانشگاهی، به شدت جناحی و جنجال برانگیز شده بود تا جایی که گفته می‌شد این روزنامه به پوشش دهنده مواضع مخالفان جمهوری اسلامی تبدیل شده بود.

به باور برخی کارشناسان آموزش عالی و شماری از نمایندگان مجلس با توجه به اقدامات انقلابی انجام شده توسط رئیس هیات موسس و رئیس این دانشگاه و به تبع آن افزایش فضاسازی‌ها علیه دانشگاه آزاد و از سویی با وجود 20 هزار فارغ التحصلی بیکار دوره دکتری نباید هنوز در این دانشگاه عناصری که در گذشته سوابق خوبی در همراهی با انقلاب نداشته، حضور و مسئولیت داشته باشند.

/تسنیم
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما