کد خبر: ۳۶۸۳۹
تعداد بازدید: ۲۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
وزارت امور خارجه مصر با طرح ادعای واهی مبنی بر دخالت ایران در امور کشورهای عربی، اعلام کرد که تصمیم آمریکا برای خروج از برجام را به دقت دنبال کرده است.

به گزارش تجارت امروز، وزارت امور خارجه مصر در بیانیه ای اعلام کرد که با دقت زیادی تصمیم آمریکا پیرامون خروج از توافق منعقده بین ایران و 1+5 درباره برنامه هسته ای ایران را دنبال کرده است.

قاهره در این بیانیه اعلام کرد که «ضمن تقدیر از تمایل آمریکا و جامعه بین‌الملل برای پرداختن به همه مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران و دخالت‌های ایران در امور کشورهای عربی، بر متعهد ماندن ایران به تعهدات کاملش طبق پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی و توافق ضمانت‌های فراگیر با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای که ضامن ادامه وضعیتش در مقام کشوری فاقد سلاح اتمی باشد، تأکید می‌کند».

وزارت امور خارجه مصر «موضع ثابت قاهره بر ضرورت حفظ امنیت و ثبات منطقه» را یادآوری کرد و از اینکه «سیاست‌هایی که هدفش توسعه دامنه نفوذ در محیط عربی و تاثیر منفی بر امنیت ملی عربی باشد» ابراز نگرانی کرد.

مصر در پایان این بیانیه بر «اهمیت مشارکت طرف‌های ذینفع عربی در هر گفتگویی درباره آینده وضعیت منطقه و بخصوص در ارتباط با احتمالات اصلاح توافق هسته‌ای با ایران» تأکید کرد و از همه قدرت‌های منطقه‌ای از جمله ایران خواست تا سیاست‌ها و تدابیری را که هدفش خدشه‌وارد کردن به امنیت منطقه عربی است،‌ متوقف کنند.

وزارت خارجه مصر همچنین در پایان ابراز امیدواری کرد که تحولات کنونی به درگیری‌های مسلحانه در منطقه که امنیت و ثبات آن را تهدید می کند، منجر نشود.

گفتنی است که رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب با تکرار اتهامات واهی و بی اساس خود علیه ایران، خروج قطعی آمریکا از برجام را به صورت رسمی اعلام کرد و از وضع مجدد تحریمهای هسته ای و برقراری تحریمهای جدید اقتصادی علیه ایران خبر داد.

/الیوم السابع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری