کد خبر: ۳۷۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰

کسب و کار در دوره ترامپ رونق گرفته است!

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، با برجسته کردن کمک حیاتی تجارت‌های خرد به اقتصاد ایالات متحده اعلام کرد که «مالکان اقتصادهای خرد تجسم روحیه پیشگام آمریکایی هستند.
به گزارش اداره تجارت‌های خرد، در آمریکا ۳۰ میلیون کسب و کار خرد وجود دارد و حدود نصف نیروی کار خصوصی را به خود اختصاص داده است. تجارت‌های خرد همچنین منشا بی‌چون‌وچرای اشتغال‌زایی‌ هستند.

به گزارش تجارت امروز به نقل از سی‌ان‌ان، این هفته در ایالات متحده هفته ملی کسب و کارهای خرد است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، با برجسته کردن کمک حیاتی تجارت‌های خرد به اقتصاد ایالات متحده اعلام کرد که «مالکان اقتصادهای خرد تجسم روحیه پیشگام آمریکایی هستند و به یادمان می‌آورند که عزم و اراده راسخ می‌تواند آرزوها را تحقق بخشد».

بی‌تردید، تجارت‌های خرد دارایی برجسته‌ای برای اقتصاد تلقی می‌شوند. به تجارت‌هایی خرد می‌گویند که کمتر از ۵۰۰ کارمند داشته باشند. این تجارت‌ها نقشی مهم در اقتصاد ۲۰ میلیاردی آمریکا دارند.

به گزارش اداره تجارت‌های خرد، در آمریکا ۳۰ میلیون تجارت خرد وجود دارد و حدود نصف نیروی کار خصوصی را به خود اختصاص داده است.

تجارت‌های خرد همچنین منشا بی‌چون‌وچرای اشتغال‌زایی‌ هستند. از منظر تاریخی، از هر سه شغل، دو مورد آن از طریق تجارت‌های خرد ایجاد شده است.

ترامپ در سخنرانی خود درباره تجارت‌های خرد توضیح داد:

«دولت من با کنگره همکاری کرده تا قانونی برای معافیت مالیاتی را به تصویب برساند که به موجب آن تجارت‌های خرد از صدها میلیارد تخفیف مالیاتی بهره‌مند می‌شوند. علاوه بر این، ما تمرکز خود را بر از میان بردن قوانین دست‌وپاگیر، بیجا و غیرضروری خواهیم گذارد که به کارگران سخت‌کوش آمریکا ضربه می‌زند. با ورود به عصری جدید از شکوفایی آمریکا، دولت من به اعمال دستورکار مبتنی بر رشد اقتصادی ادامه خواهد داد. این دستورالعمل مبتنی بر تلاش برای ایجاد تجارت‌های خرد و رشد آن‌هاست که باعث می‌شود آمریکایی‌ها فرصت شروع، ترقی و توفیق را در تجارت‌شان داشته باشند.»

به گزارش شاخص سالانه آزادی اقتصادی بنیاد هریتج، آزادی اقتصادی پیوندی ضروری میان فرصت و شکوفایی است. موضوع تعیین‌کننده سیاست‌های اقتصادی می‌بایست فضایی را ایجاد کند که بهترین شانس را برای تبدیل فرصت به شکوفایی و بهبود پویایی اقتصادی فراهم آورد.

یافته‌های شاخص در دو دهه گذشته نشان داده است که این نوع پویایی اقتصادی را زمانی می‌توان حفظ کرد که حکومت‌ها سیاست‌هایی اقتصادی را پی گیرند که انتخاب‌های بیشتری را در اختیار افراد و شرکت‌ها قرار دهد و در نتیجه ایجاد و رشد تجارت‌های بزرگ‌تر را تشویق کند.

برآوردهای اخیر نشان از اعتماد بالا و پایدار در میان صاحبان تجارت‌های خرد دارد که چه‌بسا نشان از جوابگو بودن سیاست‌ها و اصلاحات سیاسی دولت ترامپ دارد.

با همراستا کردن بهتر سیاست‌های تجاری با دستورالعمل‌های اصلاحی مالیاتی –و تنظیمی- که مداخله دولتی را از میان ببرد، دولت ترامپ می‌تواند آزادی اقتصادی را تسریع بخشد؛ امری که برای بارآوری تجارت‌های خرد در آمریکا بسیار حیاتی است.

/ایلنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما