کد خبر: ۳۷۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶

ایده‌های جدید کمیته امداد برای جمع‌آوری صدقه

وب‌کیوسک‌ها و صدقه الکترونیکی و پیامکی راه های جدید هستند.
به گزارش تجارت امروز؛ باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: به زودی وب کیوسک‌ها جایگزین صندوق‌های صدقه آهنی خواهند شد.

محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد استان تهران در نشست خبری ماه مبارک رمضان که امروز(دوشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه کمیته امداد هر ساله برای جامعه هدف خود برنامه‌هایی در خصوص ماه مبارک رمضان دارد، اظهار کرد: در سال گذشته 3 محور اصلی در حوزه فعالیت‌های رسیدگی به نیازمندان در ماه مبارک رمضان وجود داشت. برای اطعام و افطاریه برای نیازمندان یک ملیارد و 200 میلیون تومان هزینه شد و همچنین یک میلیارد و 30 میلیون تومان برای توسعه سبد کالایی اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون تومان در این قالب هزینه شد. همچنین طرحی با عنوان مفتاح الجنة که در آن با همکاری مسئولان و مدیران استان از بیش از 11 هزار خانواده با حضور 630 مسئول بازدید شد، افزود: در این طرح 400 میلیون تومان کمک هزینه اهدا شد.

ولیئی محور سوم برنامه کمیته امداد برای ماه مبارک رمضان را جشن رمضان دانست و گفت: در سال گذشته این جشن در باغ موزه قصر با همکاری شبکه 5 و صدا و سیما برگزار شد. پیش بینی می‌شود امسال در طرح اطعام و افطاریه رقمی نزدیک به 3 میلیارد تومان در قالب توزیع غذای گرم و سبد کالایی هزینه شود، همچنین مقرر شده در طرح مفتاح الجنة‌ از 15 هزار خانواده در مناطق مختلف بازدید به عمل آید.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به برگزاری جشن رمضان گفت: امسال این جشن در بوستان گفتگو به مدت 30 شب برگزار می‌شود. شعار این جشن صدقه الکترونیکی و پیامکی است.

وی با اشاره به اینکه شماره تلفن 7355 از راه‌های دریافت صدقه مردمی است، گفت: در ماه مبارک رمضان از وب کیوسک رونمایی می‌شود، ‌این وب کیوسک‌ها جایزیگن صندوق‌‌های صدقه‌ ‌آهنی خواهند شد.

ولیئی افزود: در سال جاری بخش اعظمی از مراجعه کارمندان ما برای جمع آوری صدقه حذف می‌شود و روش‌های جدیدی جایگزین آن خواهد شد. در این راستا بر روی صندوق‌های صدقاتی که شهروندان در منازل خود دارند شماره حسابی درج می‌شود تا شهروندان مبلغ صدقه را به آن شماره حساب انتقال دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: ‌وب کیوسک‌ها در فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس، حمل و نقل برون شهری و درون شهری و در مجتمع‌های تجاری مستقر می‌شوند. همچنین با توجه به اینکه سالانه 20 درصد از صندوق‌های صدقات آهنی کاهش می‌یابد ظرف 5 سال آینده تمام صندوق‌های صدقات از سطح شهر جمع می‌شود. این اقدام در راستای کمک به بهبود مبلمان شهری است.

وی با بیان اینکه این وب کیوسک‌ها اولین نمونه در سطح کشور است، گفت: در روز اول ماه مبارک رمضان از 20 وب کیوسک رونمایی می‌شود.

ولیئی با بیان اینکه در جشن رمضان 150 غرفه در حاشیه برنامه اصلی صدا و سیما برای ارائه فروش محصولات خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد از سراسر کشور پیش بینی شده است، گفت: همچنین بخشی از آداب و رسوم و فرهنگ‌های مختلف تحت عنوان سیاه چادر‌ها ارائه می‌شود. در این سیاه چادرها تولیدات عشایر و روستایی نیز توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه ظرفیت حضور مردم در برنامه زنده جشن رمضان قریب به 2 هزار نفر است، گفت: زمان این برنامه 70 دقیقه است؛ در کنار این برنامه،‌ برنامه فرهنگی لحاظ شده است که پس از افطار در زمینه فرهنگسازی کارهای نیکوکارانه اقدام می‌کنند.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما