کد خبر: ۳۷۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۳

فروش گوشت گاو وحشی، گوشت خوک، هشت‌پا، خرچنگ در بازار تهران!

در این بازارچه همه کالاها قاچاق و غیرمجاز بود و خوراکی های کشورهای آسیانه میانه بدون هیچ شناسنامه و هویت مشخص عرضه می شد.
به گزارش تجارت امروز؛ گشت مشترک تعزیرات حکومتی در جریان بازدید سرزده از یک بازارچه در مرکز تهران، مقدار انبوهی خوراکی های قاچاق و غیر مجاز شامل گوشت گاو وحشی، خوک، آبزیان حرام گوشت، ماهی مرکب شکم پر، صدف، خرچنگ، هشت پا و محصولاتی مخصوص غذاهای کشورهای آسیای میانه قاچاق کشف و ضبط کرد.
عصر روز دوشنبه بر اساس اعلام یک گزارش مردمی، تیم گشت مشترک تعزیرات حکومتی همراه با نمایندگان دستگاه های نظارتی کارشناسان بهداشت، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، کارشناس دامپزشکی و نیروی انتظامی از یک بازارچه بازدید کردند.

در این بازارچه همه کالاها قاچاق و غیرمجاز بود و خوراکی های کشورهای آسیانه میانه بدون هیچ شناسنامه و هویت مشخص عرضه می شد که واحدهای متخلف پلمپ و همه اجناس آنها بر اساس صورتجلسه ای به سازمان اموال تملیکی واگذار و پرونده برای رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.
بهمن حسن بیگی قاضی و رئیس گشت مشترک تعزیرات در حاشیه این بازدید اظهار داشت: طبق قانون، مواد خوراکی جزو کالاهای مجاز مشروط محسوب می شوند و چون این کالاها مجوزهای لازم را نگرفته و از مبادی قانونی وارد کشور نشده اند بنابراین اگر مصرف انسانی هم داشته باشند، غیرمجاز به شمار می آیند.
وی با تاکید بر اهمیت سلامت مردم، افزود: کالاهای خوراکی قاچاق چون مبداء و مشخصات ندارند در صورت عرضه با متخلفان برخورد می شود و و طبق ماده 27 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز چون محصول سلامت محور است، مجازات حبس دارد و بخشی از پرونده در شعب ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی و قسمت دیگر پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب مجتمع ویژه مبارزه با جرائم اقتصادی بررسی می شود.
این قاضی تعزیرات خاطرنشان کرد: ما به مردم برای مصرف کالاهای قاچاق تذکر و هشدار می دهیم زیرا شهروندان از عواقب و پیامدهای مصرف کالاهای بی هویت قاچاق بی اطلاع هستند؛ هر چند تذکرهایی توسط دستگاه های متولی و رسانه ها داده می شود.
حسن بیگی با تاکید بر حمایت از تولیدات ملی، اضافه کرد: فروش محصولات خارجی فاقد مجوز و مشخصات به هیچ عنوان مجاز نیست و به دلیل استقبال مردم و کثرت در عرضه وجود این کالاها و محصولات در بازار عادی شده است اما مردم بدانند عرضه کالاهای قاچاق ممنوع و تخلف است و با عرضه کنندگان برخورد قانونی و جدی می شود.
 هموطنان می توانند شکایات خود را در سامانه اینترنتی WWW.T135.IR یا سامانه پیامکی 300000135 سازمان تعزیرات حکومتی و از طریق شماره تلفن 124 بازرسی صنعت، معدن و تجارت ثبت و پیگیری کنند.

/ایرنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما