کد خبر: ۳۷۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶

اعتراض کارگران هپکو ادامه دارد

هپکویی‌ها با انتقاد از عملکرد مدیر ارشد استان اظهار داشتند: شخص استاندار در سال گذشته در بازدیدی از هپکو، قول تعیین تکلیف و پایان مشکلات هپکو را تا پایان سال 96 داده بودند.
به گزارش تجارت امروز؛ ایلنا نوشت: کارگران هپکو امروز در اعتراض به محقق نشدن مطالباتشان برای سومین روز متوالی به نشانه اعتراض دست به تجمع زدند.

هپکویی‌ها با انتقاد از عملکرد مدیر ارشد استان اظهار داشتند: شخص استاندار در سال گذشته در بازدیدی از هپکو، قول تعیین تکلیف و پایان مشکلات هپکو را تا پایان سال 96 داده بودند ولی امسال در آستانه روز کارگر ، با سخنانش ما را  دلسرد تر کرد. ایشان با حضور در جمع کارگران هپکو اظهار داشت :" زورمان به حل مشکلات هپکو نمی رسد".

کارگران هپکو با تجمع در بیرون ساختمان این شرکت از مسئولان استان خواستار تعیین وضعیت کار در هپکو شدند. آن ها ایجاد فضای کار در شرکت را مهم‌ترین مطالبه خود از مسئولان استانی و کشوری عنوان کردند و تاکید داشتند: در شرایط کنونی دیگر حقوق و معوقات برای ما اهمیت ندارد و آنچه مهم است تضمین امنیت شغلی کارگران در هپکو و تضمین ایجاد کار در کارگاه های شرکت است؛ الان دیگر به جایی رسیده ایم که اگر روند نبود کار در هپکو به همین شکل ادامه یابد، نابودی هپکو مسئله‌ای غیرقابل انکار و حتمی است.

وی بیان کرد: شب عید امسال منهای مشکلات مالی خانواده هپکویی‌ها، شاهد طلاق چندین خانواده از کارکنان هپکو بودیم.سوال بزرگ ما این است که چه کسی پشت قضیه واگذاری هپکو است که زور استاندار به عنوان مقام ارشد استان به حل این مشکل نمی رسد؟

یکی دیگر از هپکویی ها با اجرای نادرست اصل 44 قانون اساسی مخصوصا درباره هپکو گفت: ما با شخص کاری نداریم و مهم نیست چه کسی هپکو را تحویل می‌گیرد؛ مهم این است که شخص خریدار برای شرکت کار بیاورد و این همه نیروی بیکار بلاتکلیف و متخصص را ساماندهی کند.

وی افزود:مشکل کار، اصلی‌ترین مسئله هپکو است؛ هیچیک از هپکویی ها راضی به مسدود کردن معابر، خیابان ها و یا مسیر ریلی شهر نیستند ،اما با این وضعیت چه باید کرد.

وی  ادامه داد:خریدار اصلی هپکو از زمان واگذاری تا کنون به مدت ده سال، هپکو را به خاک سیاه نشاند و مالک جدید نیز در بدو ورود به هپکو، قول تامین تجهیزات مورد نیاز کارگاهی و امنیت شغلی در شرکت را داد در حالی که هیچ یک از وعده‌ها عملی نشد و کارگران همچنان با معوقات حقوقی موجهند.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما