کد خبر: ۳۷۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰

چرا مسی و رونالدو آرسنالی نشدند؟

سرمربی آرسنال گفت: آشکارترین بازیکن که آرسنال از دست داده و در ذهنم باقی است، رونالدو نام دارد.
به گزارش تجارت امروز؛ آرسن ونگر می گوید که می‌توانست کریستیانو رونالدو و لیونل مسی را در زمان سرمربیگری آرسنال به خدمت بگیرد.

ونگر که 22 سال از عمر مربیگری‌اش را در آرسنال سپری کرده توضیح می‌دهد چگونه برای خرید لیونل مسی و کریستیانو رونالدو تلاش کرده است. رونالدو پیش از سفر به مادرید از لیسبون به منچستریونایتد پیوسته بود.

ونگر به سایت رسمی باشگاه آرسنال می‌گوید:«آشکارترین بازیکن که آرسنال از دست داده و در ذهنم باقی است، رونالدو نام دارد. او در اینجا به همراه مادرش حضور داشت و ما بسیار برای امضای قرارداد نزدیک بودیم. منچستریونایتد وارد رقابت شد و در آن زمان کارلوس کی روش را داشتند که مربی آنها بود. منچستریونایتد برابر لیسبون بازی کرد، رونالدو فوق العاده بود و آنها قرارداد را امضا کردند. 

او ادامه داد: «روی رقم 4.5 میلیون پوند ما هنوز در حال مذاکره بودیم. دیوید دین با خورخه مندس ملاقات کرد و او نماینده لیسبون هم بود، بنابراین ما بسیار نزدیک بودیم. اما منچستریونایتد 12 میلیون پوند پرداخت کرد که ما در آن زمان چنین بودجه‌ای نداشتیم.»

سرمربی آرسنال افزود:«من با والدین سسک فابرگاس ملاقات کردم. در آن زمان ما برای خرید جرارد پیکه و لیونل مسی هم مشتاق بودیم. ما برای خرید هر سه بازیکن تلاش کردیم اما مطمئنا جواب نمی‌داد چرا که ما با مدیربرنامه‌ها سر و کار داشتیم. بارسلونا نمی‌خواست مسی را از دست بدهد و با پیشنهاد خوب او را نگه داشتند.»

/ایلنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما