کد خبر: ۳۷۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱

آمریکا پیامی سری را به ایران ارسال کرد

مقامات آمریکایی گفتند جورج شولتز وزیر خارجه آمریکا در ماه فوریه (بهمن) پیامی سری از طریق کانال های دیپلماتیک به ایران فرستاد.
آمریکا پیامی سری را به ایران ارسال کرد
به گزارش تجارت امروز، وزارت خارجه آمریکا: اگر گروگان های ما در لبنان کشته شوند علیه ایران دست به اقدام نظامی می زنیم.
 

آیت الله مشکینی: کسانی که برای ما نامه نگاری می کنند که جنگ تا کی ادامه می یابد یا ناآگاهند و یا از جایی دستوری گیرند.
 

کروبی: امسال از سوی بنیاد شهید 10 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال جانبازان تخصیص یافته است.
 

اشغالگران صهیونیست مرحله سوم عقب نشینی از لبنان را آغاز کردند.
 

ارسال پیام سری آمریکا به ایران

آسوشیتدپرس نوشت: تهدید علیه آمریکایی ها و فرانسوی هایی که در لبنان گروگان گرفته شده اند امکان انجام اقدام نظامی آمریکا علیه ایران را که به عقیده دولت ریگان مسئول این گروگان گیری هاست افزایش داده است. ارزیابی اطلاعات خصوصی و عمومی آمریکا در ماه های اخیر به روشنی این تصور را بوجود آورده است که آمریکا آماده است در صورتی که این گروگان ها کشته شوند علیه ایران وارد عمل شود.

بر اساس این گزارش مقامات آمریکایی گفتند جورج شولتز وزیر خارجه آمریکا در ماه فوریه (بهمن) پیامی سری از طریق کانال های دیپلماتیک به ایران فرستاد و اخطار کرد که در صورت اعدام گروگان های آمریکایی (در لبنان) ایران با عواقب آن رو به رو خواهد شد. جهاد اسلامی پنج شنبه گذشته اخطار کرد که اگر مسلمانان لبنانی و عراقی زندانی در زندان های کویت آزاد نشوند گروگان های آمریکایی و اروپایی آن با عواقبی فاجعه آمیز رو به رو خواهند شد. جهاد اسلامی در بیانیه خود خطاب به آمریکا و فرانسه تاکید کرده است اگر زندانیان این گروه در کویت آزاد نشوند بیش از این در مورد این 6 گروگان صبر نخواهد کرد.

در همین حال سخنگوی وزارت خارجه آمریکا علام کرد این کشور هرگز مطابق شرایط جهاد اسلامی عمل نخواهد کرد و آمریکا ایران را مسئول جان گروگان های آمریکایی می داند.(1)

 

تاکید آیت الله مشکینی بر ادامه جنگ

در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان جمع کثیری از مردم حزب الله سراسر کشور با آیت الله مشکینی رئیس مجلس خبرگان و امام جمعه قم دیدار کردند.

آیت الله مشکینی در این دیدار ضمن محکوم کردن صلح تحمیلی بر لزوم حفظ وحدت و ادامه جنگ تا پیروزی نهائی اسلام بر کفر جهانی تاکید کرد و اظهار داشت: امروز هر کس ندای صلح سردهد بدانید که یا ناآگاه است و یا از گروهک های محارب و ضدانقلاب و دشمن اسلام است. ملت مسلمان عراق ملتی دربند است و نجات آنها از واجبات می باشد.

وی تاکید کرد: کسانی که برای ما نامه نگاری می کنند که جنگ و برادرکشی تا کی ادامه می یابد یا ناآگاهند و یا از جایی دستور می گیرند و از کسانی هستند که عیش و عشرت و خوشگذرانی آنها کم شده و لذا فریاد صلح طلبی سر می دهند.(2)

 

اعطای وام خوداشتغالی به جانبازان

حجت الاسلام کروبی نماینده امام و سرپرست بنیاد شهید انقلاب اسلامی که به منظور شرکت در مراسم چهلم چند تن از شهدا و دیدار با خانواده های محترم شهدا، اسرا و جانبازان و مفقودین مناطق محروم ناغان و اردل از توابع استان چهار محال بختیاری سفر کرده است در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: 10 میلیارد ریال از بودجه 50 میلیارد ریالی سال جاری بنیاد شهید برای ایجاد اشتغال تخصیص یافته است و  بخشی از این بودجه 10 میلیاردی به صورت وام به جانبازان عزیز پرداخت می شود. به گفته وی امسال همچنین حدود 38 هزار نفر از خانواده های شهدا به سفر حج مشرف می شوند.(3)

 

آغاز مرحله سوم عقب نشینی صهیونیست ها از جنوب لبنان

گزارشات رسیده از جنوب لبنان حاکیست که نیروهای اشغالگر صهیونیست عملا اجرای مرحله سوم عقب نشینی از لبنان را آغاز کرده اند به طوری که فرمانده نظامی صهیونیست ها در منطقه حاصبیا در بخش شرقی جنوب اهالی این منطقه را فراخوانده و آنها را از ترتیبات امنیتی جدید اتخاذ شده توسط صهیونیست ها آگاه ساخته است. بر اساس این گزارش مشاهده شده است که ده ها تانک و نفر بر زرهی و چندین کامیون حامل تجهیزات رادار و مهمات از این منطقه خارج شده اند. بر پایه این گزارش عملیات عقب نشینی اخیر صهیونیست ها به طور مرحله ای و هر چند روز یک بار انجام می گیرد. بر پایه این گزارش اسحاق رابین وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در بازدید هفته گذشته خود از این مناطق امنیت مناطق تخلیه شده را به مزدوران آنتوان لحد سپرده است.(4)
/نامه نیوز
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما