کد خبر: ۳۷۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱

مصر انتقال هر سفارتخانه ای را به قدس باطل خواند

وزیر امور خارجه مصر هرگونه اقدام یکجانبه مخالف با عربی بودن قدس شرقی از جمله انتقال سفارت از تل آویو به قدس اشغالی را مردود و باطل برشمرد.
مصر انتقال هر سفارتخانه ای را به قدس باطل خواند

به گزارش تجارت امروز، وزیر امور خارجه مصر تحقیق بین المللی درباره کشتار فلسطینی در غزه توسط نظامیان صهیونیست را خواستار شد.

«سامح شکری» در نشست اضطراری اتحادیه عرب که در سطح وزرای خارجه این اتحادیه در قاهره برگزار شد، گفت زمان آن فرا رسیده است که مرحله جدیدی در منطقه تحت عنوان صلح آغاز شود.

وی افزود که قاهره خواهان آغاز تحقیق بین المللی درباره اقدام نظامیان صهیونیست در استفاده از گلوله های جنگی برضد شهروندان بی دفاع فلسطینی در غزه است.

شکری گفت: زمان آن رسیده تا هفت دهه تاریکی و ظلم و ستم در منطقه پایان یابد و مرحله جدیدی با عنوان صلح آغاز شود و آن نیز فقط با وفاداری به احقاق حقوق مردم فلسطین محقق می شود.

وزیر خارجه مصر با بیان اینکه مردم فلسطین تحت اشغال هستند و برای احقاق حقوق مشروع و قانونی خود بر ضد اشغالگر تلاش می کنند، ادامه اشغالگری اسرائیل بر اراضی فلسطینی ها را ریشه اصلی بحران فعلی خواند.

شکری در ادامه هرگونه اقدام یکجانبه مخالف با عربی بودن قدس شرقی از جمله انتقال سفارت از تل آویو به قدس را مردود و باطل برشمرد.

وی اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف اقدامات اسرائیل علیه مردم بی دفاع فلسطین و آغاز تحقیق بین المللی درباره حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات کنندگان در غزه را خواستار شد.

سامح شکری همچنین تصمیم آمریکا در خصوص انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس را مردود دانسته و از سرگیری گفتگوهای سیاسی میان مقامات فلسطین و اسرائیل را خواستار شد.

/آناتولی

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما