کد خبر: ۳۷۶۳۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵

کی‌روش: چرا شما نگران ناراحتی من هستید؟

سرمربی تیم ملی ایران گفت: سعی می‌کنیم بهترین آماده‌سازی را تا جام جهانی داشته باشیم.
به گزارش تجارت امروز؛ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین امروز در اظهاراتی ناامیدکننده گفت دیگر معقول نیست که عکس جریان رودخانه شنا کنیم.

کارلوس کی‌روش عصر جمعه در مصاحبه خود پیش از بازی دوستانه با ازبکستان گفت: این‌جا هستیم که با ازبکستان بازی کنیم. امیدوارم همه چیز اوکی باشد. یک سال پیش فکر می‌کردم که حضور هواداران تیم ملی مهم باشد اما الآن دیگر مطمئن نیستم. خواهشا از من درباره مسائل حاشیه‌ای نپرسید.

او هم‌چنین درباره سوالی پیرامون نگرانی هواداران تیم ملی فوتبال گفت: از خود هواداران این سوال را بپرسید. چرا شما نگران ناراحتی من هستید؟ همه در کشور از این شرایط راضی هستند. شما چرا باید ناراحت باشید؟ آیا روز قبل از بازی می‌خواهید این سوال را بپرسید؟ باید بیست روز قبل این سوال را می‌پرسیدید. وقتی این سوال را پرسیدید، فکر کردم خودم از نظر فیزیکی و سلامتی ناسالم به نظر برسم.

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این پرسش که چرا ناامیدانه صحبت می‌کند؟ افزود: وقتی شما برای یک مدت زیادی برخلاف جریان رودخانه شنا می‌کنید، شاید این کار معقول به نظر نرسد و به این نتیجه برسید که برگردید و با جریان رودخانه شنا کنید.

کی‌روش ادامه داد: اگر همه خوشحال هستند، من هم باید خوشحال باشم. فدراسیون، سازمان لیگ، باشگاه‌ها و مربیان خوشحالند. پس من هم باید خوشحال باشم. سوال بعدی!

او در واکنش به خبرنگاری که معتقد بود باید نیمه پر لیوان که آماده بودن لژیونرهاست را ببینید، گفت:  اگر شما می‌خواهید درباره شرایط فعلی لژیونرها بپرسید یک مبحث جداست و اگر درباره وضعیت آماده‌سازی می‌خواهید سوال کنید، این هم مبحث دیگری است. آیا شما فکر می‌کنید به این خاطر که چند بازیکن در اروپا داریم، دیگر نیازی به آماده‌سازی نیست؟ شما نمی‌توانید مرا مجبور کنید که نظرم را عوض کنم. بنده قبول می‌کنم و فقط می پذیرم اما چرا باید لبخند بزنم و گریه کنم؟ این شرایط فدراسیون بوده است.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که آیا با شرایط موجود، هواداران باید به تیم ملی در روسیه امیدوار باشند یا نه؟ عنوان کرد: بهتر است پاسخ این سوال را من ندهم.

او در واکنش به مصاحبه‌ دیروزش با روزنامه پرتغالی "رکورد" که نسبت به صعود ایران ابراز امیدواری کرده بود، گفت: این مصاحبه هفت ماه پیش انجام گرفته بود. بیایید مطلب را شفاف مطرح کنیم. ما همیشه باید در زندگی امید و توقع بهترین‌ها را داشته باشیم اما یک سری از افراد بیش‌تر مستحق یک سری مسائل هستند. افرادی که این استحقاق را دارند چه کسانی هستند؟ افرادی که بیش‌تر آماده می‌شوند و تعهد بیش‌تری به مسیرشان دارند، بهتر نتیجه می‌گیرند. چنین افرادی هستند که خدا در فوتبال به آن‌ها بیش‌تر کمک می‌کند. فردا یک بازی‌ پیش‌رو داریم. از فردا که تمرین‌ها با بازیکنان جدید آغاز خواهد شد، سعی می‌کنیم بهترین آماده‌سازی را تا اولین بازی درجام جهانی داشته باشیم اما نمی‌توانم این مساله را پنهان کنم که اتفاقی که افتاد نادرست بود. برنامه‌ای که ما از یک سال پیش تهیه کرده بودیم با تایید فدراسیون فوتبال قرار بود اتفاق بیفتد. برنامه ما تبدیل شد به برنامه مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا. فکر نمی‌کنم که این اتفاق درستی بود اما الان دیگر چرا باید در موردش صحبت کنیم. همه وقتی که این اتفاق افتاد خوشحال بودند. باید واقعیات را بپذیریم و سعی کنیم از آن‌ها بهترین دستاورد را خارج کنیم. یک تصمیم و گزینه‌ای بود که فوتبال ایران انتخاب کرد و من باید آن را بپذیرم اما شما نمی‌توانید مرا مجبور کنید که بگویم موافق این امر بودم. از شما اهالی رسانه می‌پرسم. تا امروز نگران این مطلب نبودید. امروز چرا باید نگرانش باشید؟

کی‌روش اضافه کرد: صحبت‌های ناامیدکننده‌ای امروز نزدم. اگر شما در این مسیر می‌خواهید بروید، اشتباه رفته‌اید. سعی کردم شفاف توضیح دهم. ما یک جام‌جهانی را پیش رو داریم. سرمربیان پیشین ایران و سایر تیم‌ها اعتقاد دارند بازیکنان آسیایی و آفریقایی که در لیگ کشورشان بازی می‌کنند احتیاج به یک برنامه آماده‌سازی دارند. حتی قبل از جام‌جهانی پیشین، اردوی سه هفته‌ای در آفریقا، دو هفته در اتریش و ۱۰ روز هم در برزیل داشتیم اما شما افرادی را دارید که فکر می‌کنند ایران به همان میزان نیاز به اردو دارد که کشورهایی مثل فرانسه، اسپانیا، پرتغال و آلمان نیاز دارند و ما هم باید ۱۵ روز تمرین داشته باشیم. نقطه نظر فروتنانه، متفاوت است. به همین خاطر ما یک مستر پلن را برای جام جهانی تهیه کردیم. این برنامه آماده سازی تغییر کرد تا از تیم‌های حاضر در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حمایت شود. به خاطر خدا این سوال را دیگر از من نپرسید. بنده منفی‌گرا نیستم و تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد و بهترین عملکردمان سعی می‌کنیم انجام دهیم. بعدش امیدوارم خدا به ما کمک کرده و از فوتبال ما حفاظت کند اما لطفا مساله آماده‌سازی همین جا امروز تمام شود. به خاطر این که شما رسانه‌ها الان حق ندارید این سوال را بپرسید. شما عزیزان تا دیروز کجا بودید؟ با کمال احترامی که دارم، تا امروز کجا بودید؟ من همه مثل بقیه افراد خوشحال هستم.
/ایسنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما