کد خبر: ۳۷۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲

آخرین خبر از وضعیت کازرون

مطالبات مردم کازرون با حمایت مسئولان دنبال می شود.
به گزارش تجارت امروز؛ جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: مطالبات مردم کازرون در مسیر قانونی با حمایت مسئولان استان دنبال خواهد شد و پلیس مقتدرانه برای تامین امنیت مردم این شهر تلاش می کند.

سرهنگ علی ذوالقدری، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: موضوع افراد هنجار شکن و مخلان نظم و امنیت از حساب مردم جدا است و کسانی که بخواهند از معاندان انقلاب خط بگیرند، پلیس در راستای قانون و قاطعانه با آنان برخورد خواهد کرد. 
ذوالقدری افزود: به دنبال تجمعات اعتراض آمیز اخیر کازرون در بحث تقسیمات کشوری متاسفانه با هدایت معاندان و دشمنان انقلاب اسلامی و بدخواهان نظام به ویژه منافقان و سلطنت طلبان برخی از افراد سابقه دار از اطراف و اکناف تحریک شده و با ورود به شهر کازرون با هدف تخریب اموال عمومی به اغتشاش دامن زده و قصد خسارت به اموال عمومی را داشتند. 
وی ادامه داد: نیروی انتظامی برای مقابله با هنجار شکنان و حفاظت از اموال عمومی، محرکان و لیدرهای اصلی این اغتشاشات را دستگیر کرده که حدود 40 درصد از آنان دارای سابقه کیفری بودند. 
جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: برخی از متهمان ساکن استان های اطراف و برخی نیز ساکن شهرستان های اطراف کازرون و اغلب نیز به سلاح سرد از قبیل قمه، دشنه، تبر و... مجهز بودند که گاهی نیز با سلاح ساچمه زنی قصد تعرض به ماموران را داشتند .
وی اضافه کرد : اکنون اوضاع کازرون به طور کامل زیر کنترل پلیس است و مشکل خاصی در این شهر وجود ندارد.
کازرون در 120 کیلومتری غرب شیراز است. 
برخی از اهالی این شهر به آنچه طرح تقسیم کازرون نامیدند اعتراض کردند. 
این اعتراض ها که از چهارشنبه هفته گذشته آغاز شد کمابیش تا شنبه 29 اردیبهشت ادامه یافت اما در آنها مورد خاصی رخ نداده است. 
وزارت کشور اعلام کرده که طرح تقسیمات کشوری در مورد کازرون، مسکوت مانده و جنبه اجرایی ندارد. 
/ایرنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما