کد خبر: ۳۷۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲

پیشنهادات لیگ برتری برای کاپیتان سابق تیم ملی

عملکرد جواد نکونام در فصلی که از لیگ دسته اول گذشت به گونه‌ای بود که می‌شد پیش‌بینی کرد مشتریان نامدارتری پیدا خواهد کرد.
به گزارش تجارت امروز؛ تا چند روز آینده تکلیف نهایی تیم آینده جواد نکونام هم مشخص خواهد شد اما آنچه از هم‌اکنون معلوم است این است که لیگ برتر فوتبال ایران در فصل آینده سرمربی جوانی را به خود خواهد دید

عملکرد جواد نکونام در فصلی که از لیگ دسته اول گذشت به گونه‌ای بود که می‌شد پیش‌بینی کرد مشتریان نامدارتری پیدا خواهد کرد. نکونام در ابتدای فصل توانست با بالا کشیدن خونه به خونه بابل در جدول رده‌بندی توانایی مربیگری خودش را به اثبات برساند اما شاهکار وی وقتی به ثبت رسید که نساجی قائمشهر توانست لیگ برتری شود. نکونام با درخشش بر روی نیمکت این دو تیم ثابت کرد که توانایی هدایت تیم‌های لیگ برتری را هم دارد.

اولین پالسی که در این رابطه مخابره شد از جانب آذری مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان بود. خبر تماس آذری با نکونام نه تنها هرگز تکذیب نشد که در مقطعی توسط شخص آذری تایید هم شد منتها از آنجا که امیر قلعه‌نویی در آن زمان سرمربی مقتدر ذوب‌آهن بود و به نظر نمی‌رسید که قرار باشد تغییری در کادر مربیگری این تیم حاصل شود، کسی فکر نمی‌کرد که این تماس به بحث مربیگری مربوط باشد. اما امروز که قلعه‌نویی ساز رفتن کوک کرده و خبر مذاکرات موفقیت‌آمیزش با سپاهان مخابره شده، می‌تواند شرایط کاملا متفاوت باشد! تماس‌ها برقرار شده و ساختار ذوب‌هم به گونه‌ایست که نکونام را در انتخاب مردود کرده است.

ذوب‌آهن تنها باشگاهی نیست که با نکونام تماس گرفته است؛ در همین راستا مطلع شده‌ایم که دو باشگاه لیگ برتری برای نکونام پیشنهاد فرستاده‌اند و اگر او نتواند برای تمدید قراردادش با قائمشهری‌ها به توافق برسد، راهی گزینه‌های بعدی‌اش خواهد شد. در رابطه با اینکه این دو تیم کدام تیم‌های لیگ برتری هستند خبر قابل توجهی درز نکرده است اما یک بررسی سرانگشتی روی تیم‌های لیگ برتری نشان می‌دهد که این دو تیم می‌توانند تیم‌های تبریزی حاضر در لیگ باشند. تراکتورسازی و گسترش فولاد از جمله تیم‌هایی هستند که هنوز تکلیف سرمربی‌شان به طور کامل مشخص نشده است و در ضمن از المان‌های لازم برای اینکه توجه جواد نکونام را به خود جلب کنند برخوردار هستند. با این همه امکان دارد نام باشگاه‌هایی که برای نکونام پیام فرستاده‌اند چیز دیگری باشد.

البته نکونام برای نساجی قائمشهر هم برنامه‌های زیادی دارد و اگر بتواند با مدیران این تیم به توافق برسد در فصل آینده چهره بهتر و خطرناک‌تری را از این تیم شمالی خواهیم دید. در این رابطه شنیده‌ایم که نکونام با تعدادی از بازیکنان استقلال که در گذشته روابط خوبی با او داشته‌اند وارد مذاکره شده است که از میان آنها می‌توان به پژمان منتظری اشاره کرد. چندی قبل هم در خبرها آمده بود که جواد نکونام با مسعود شجاعی هم مذاکراتی داشته تا او را به قائمشهر بکشاند. هرچند که این خبر هرگز از سوی نکونام یا شجاعی تایید نشد اما وقتی تمام این اخبار را در کنار هم می‌گذاریم می‌توانیم به این نتیجه برسیم که نکونام برای نساجی قائمشهر برنامه‌های مفصلی دارد.

تا چند روز آینده تکلیف نهایی تیم آینده جواد نکونام هم مشخص خواهد شد اما آنچه از هم‌اکنون معلوم است این است که لیگ برتر فوتبال ایران در فصل آینده سرمربی جوانی را به خود خواهد دید که در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

/ایلنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما