کد خبر: ۳۷۷۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲

فریبا: کی‌روش باید پاسخگو باشد

بهتاش فریبا پیشکسوت فوتبال ایران گفت: کی‌روش باید فنی صحبت‌ کند نه از روی لجبازی.
به گزارش تجارت امروز؛ پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است که سرمربی تیم ملی باید حرف‌هایش را بر مبنای مباحث فنی بزند نه از روی لجبازی مطالبش را عنوان کند.

بهتاش فریبا درباره فهرست ۲۴ نفره تیم ملی برای اردوی ترکیه و حضور نداشتن سید جلال حسینی، وریا غفوری و کاوه رضایی اظهار کرد: واقعا از فهرست اعلام شده تعجب کردم. نبود دو، سه نفر باعث شوکه شدن آدم می‌شود. وریا غفوری از نظر خیلی از کارشناسان بهترین فصلش را پشت سر گذاشته است. من فکر می‌کنم در دفاع راست تنها رامین رضاییان در تیم ملی حضور دارد، مگر این که کی‌روش قصد داشته باشد پژمان منتظری را در این پست بازی دهد. هم‌چنین فرق قوچان‌نژاد و کاوه رضایی در فصل اخیر بسیار مشهود است. کاوه امسال فصل بسیار خوبی داشت و گل‌ها و پاس گل‌های زیادی در آمارش وجود دارد. در مورد سید جلال حسینی هم باید بگویم که او قطعا به درد تیم ملی در جام جهانی می‌خورد و می‌توانست مهره اثرگذاری برای تیم ما باشد.

کارلوس کی‌روش دو هفته پیش درباره بازیکنان داخلی که در اردوی تیم ملی حضور نداشتند، گفته بود "دقیقا مانند جام جهانی ۲۰۱۴ که نتوانستیم روی یکسری از بازیکنان حساب کنیم و تعدادی از بهترین بازیکنان‌مان را از دست دادیم، دقیقا همان اتفاق دوباره خواهد افتاد." پیشکسوت فوتبال ایران درباره این نظر کی‌روش تصریح کرد: ما باید اگر حرفی می‌زنیم، فنی باشد نه از روی لجبازی. برای انتخاب یک بازیکن دو، سه فاکتور وجود دارد که شامل بازی‌های باشگاهی، ملی و سابقه است. سابقه هم شامل دو بخش سابقه بازی و سابقه کار با مربی است.

او افزود: به نظرم کی‌روش بازیکنی که بیش‌تر با او بوده را ارجح‌تر دانسته است. همانند خانزاده و قوچان‌نژاد، البته منظور صحبت‌های ما این نیست که این دو بازیکن،‌ بازیکنان بدی هستند و امیدوارم در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشند. در نهایت خود کی‌روش باید درباره فهرستش جوابگو باشد.

فریبا با تاکید بر این که کی‌روش خودش باید جوابگوی نتایج تیم ملی در جام جهانی باشد، گفت: البته کی‌روش تاکنون به هیچ کس پاسخگو نبوده است. در هر صورت این فهرست باعث تعجب همه شده است. البته در این فهرست یک‌ سری بازیکن جوان خط خوردند که با توجه به خط خوردن آن‌ها، جوانان خوب دیگری دعوت شدند. البته سید حسین حسینی که بازیکن جوان تیم ملی بود، عملکرد خوبی در طول فصل داشت اما عابدزاده به جای او در فهرست تیم ملی قرار گرفت. من نمی‌دانم عابدزاده در کدام تیم بازی کرده و چه عملکردی داشته، حتما کی‌روش از او شناخت داشته است.

/ایسنا
عضویت درکانال تلگرام
نظر شما